28.10.2022
Kategorie: Politika

Generál Pavel je “černý Petr”?

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Generál Petr Pavel dál pokračuje v taktice bagatelizování své soudružské minulosti. A tak stále tvrdí – to ne já – to oni. Pokud bude takto pokračovat, jen se dále zesměšní.

Podle spolužáka Petra Pavla na „přípravce pro špiony s diplomatickým krytím“ byl nynější generál Petr Pavel předsedou místní buňky KSČ. V médiích se k tomu Pavel vyjádřil takto:

Tyto buňky na školách podle něj v té době vznikaly běžně, z čistě formálních důvodů. To v rozhovoru (můžete si ho přečíst níže) pro Lidovky.cz potvrzuje i historik Prokop Tomek. Pavel k tomu pro Lidovky.cz doplňuje: „Ve škole navrhli mě a spolužáci to odhlasovali. Byli rádi, že je samotné to minulo. Byl to tak trochu černý Petr. Funkce byla neplacená a neplynula z ní žádná výhoda, jen organizační a administrativní práce navíc, takže ji nikdo nechtěl dělat. Odmítnout to samozřejmě šlo, ale v tehdejším kontextu, o to více v prostředí vojenského školství, bylo dost složité odmítnutí vysvětlit.“ Generál řekl, že vzhledem k tomu, že organizace měla za členy pouze jeho 18 spolužáků, tak se s tím prostě smířil. Funkci předsedy zastával rok. Předsednictví v rámci základní organizace KSČ zmínil v sobotu v rozhovoru pro deník Právo Pavel Beneš (sám Pavel tuto skutečnost zveřejnil v roce 2020), spolužák Pavla z tříletého postgraduálního kurzu spadajícího pod Zpravodajskou správu Generálního štábu (ZS GŠ). Do něj nastoupili Pavel a Beneš v září 1988.

Takže nebohý Pavel, shodou okolností vlastním jménem také Petr, dostal od spolužáků „černého Petra“. Jak příznačné. Nevím, co o době před rokem 1989 ví „historik Prokop Tomek“. Ale já si pamatuji, že KSČ fungovala na všech vysokých školách mezi studenty a nic formálního v tom nebylo. Proto tato buňka vznikla i v prostředí žáků, kteří se připravovali na speciální funkci české komunistické diplomacie. Nic formálního to nebylo, byla to povinnost.

Pavla musel do této funkce předsedy někdo navrhnout – nějaká „šarže“, a velmi pravděpodobně to byl někdo, kdo znal všechny kádrové materiály oněch „studentů“ a Pavel mu tak vyšel jako ideální předseda. Ano, bylo těžké to soudruhu, který mu dal důvěru odmítnout, ale pravda je taková, že Pavel o žádném odmítání neuvažoval. To by si velmi pošpinil komunistický kádrový profil a on rozhodně nešel na ona „studia“ s tím, že je nedokončí a nebude sloužit socialistickému Československu a rodné straně do roztrhání těla. Dnes z toho dělá jakousi bezvýznamnou událost, kterou byl pověřen jakoby proti své vůli. Tomu může věřit jen ten, kdo nezažil komunismus na své kůži jako generace 60+. Být předsedou základní organizace KSČ bylo v dobách bolševika něco, co pomáhalo významně budovat kariéru, po které Pavel toužil. Vykládat něco o “černém Petrovi” je jen Pavlovo mlžení a bohužel to lze klasifikovat jako vědomé lhaní.

Pokud bude Pavel dál bagatelizovat svou službu bolševickému režimu před rokem 1989 a vykládat do médií podobné nesmysly jako o svém předsednictví místní buňce KSČ, je zralý na to, aby se buď sám vzdal kandidatury na prezidenta, nebo abychom my voliči ho do úřadu prezidenta nepustili. A propos, pokud by se sám vzdal kandidatury na prezidenta, dokázal by alespoň jedno, že už to není onen mladý nadšený bolševik z dob svého mládí.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (21 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)