20.8.2023
Kategorie: Politika

Fialovi už nevěří ani vlastní voliči

Sdílejte článek:

PETR VLK

Tak takovýhle  titulek se objevil minulý týden  na  Seznamu. Asi se nespletu,  když se domnívám, že naprostá většina  z  vás  už  ho alespoň  zaregistrovala, když  ne  rovnou četla. Ale  to není důvod s ním  nepopracovat  na Kose.  Nepřeberu jej  celý, jen několik vybraných pasáží a  především, jak je  pro mne  typické  – grafy. Ty  prostě  říkají /téměř/ všechno. Takže  se  do toho pustíme.

Podpora Fialy  a jeho Obludária  neschopných žvanilů se propadla na dosavadní minimum: podle průzkumu CVVM vládě věří jen 25 procent občanů, 73 procent jí naopak nedůvěřuje.

Hlubší pohled na data je pro vládu ještě nepříjemnější – pouhá dvě procenta lidí vládě důvěřují „rozhodně“, zbylých 23 procent s výhradami. 35 % voličů vládě „spíše“ nedůvěřuje, 38 procent jí nedůvěřuje „rozhodně“.

To jsou  čísla  pane Berka, to jsou čísla….

Ještě letos v březnu přitom vládě důvěřovalo o sedm procent lidí více. V březnu 2022, několik měsíců po nástupu, to bylo o deset procent více.

Výstřižek

Dokonce  ani v únoru na  to Fiala   spol.  nebyli  tak mizerně jako nyní a  to přišli tehdy  s velkou důchodovou loupeží!!! To je  opravdu  fenomenální výkon!

Tolik jako Fialovu kabinetu se důvěra nepropadla Andreji Babišovi ani po nejhorších covidových vlnách. Jeho důvěra v nejhorším období klesla na 28 procent.

Výstřižek

Podobně neslavně dopadl Fialův kabinet už v dřívějším průzkumu CVVM ze začátku tohoto roku. Tam se výzkumníci dotazovali na spokojenost voličů s pěti aspekty – programem, činností, složením vlády, osobou premiéra a komunikací s veřejností. Ve všech zmíněných faktorech si Fialův kabinet vysloužil horší hodnocení než předchozí dvě vlády Andreje Babiše, kabinet Bohuslava Sobotky a úřednická vláda Jiřího Rusnoka.

A proč že  tomu tak je?  Autorka  článku  i ti, které si přizvala ke komentování jako   sociolog Herzmann to vidí jednoduše  – vláda prostě  selhává  v  ekonomice . Lidem klesá  životní  úroveň.

Což  je  pravda. Jsme  BEST  co do inflace /s několika málo výjimkami/, co do poklesu  reálných příjmů – tady  opravdu  nemáme  konkurenci! Vláda, i když je  rozhodujícím akcionářem ČEZu  nám zařídila a  a stará se , aby  vydržely,  jedny  z NEJVYŠŠÍCH  cen  energií,  i když na  burzách vewlkoobchodní cenovky  výrazně  klesly. Atd. Atd.

Na  Novinkách.cz  před pár  dny  vyšel  článek, kdy jeho redaktoři  vyrazili do okolních zemí, aby  zkontrolovaly cenovou úroveň  u  určitých  druhů zboží- drogerie, nábytek, auta. A podívejte se, co zjistili. Zejména  vy, co uvažujete  o nákupu  něčeho v Ikei  nebo  pořízení  nového přibližovadla…

Výstřižek20Výstřižek21Výstřižek22

Tak jak se vám líbí,  že Oktávka, v zemi, kde  se vyrábí, stojí  o 70 000 více  než v Polsku, kam se dováží? A že  drogistické zboží  je  u nás  stojí  více  a  to někdy podstatně, než v  daleko bohatším Německu???

Ne,  nečiním vládu odpovědnou za úplně  všechno a  dokonce  ani za  cenotvorbu  koncernu Škoda  auto  a drogistických  řetězců.  Nebo Ikei.

Ale  také jste  viděli  Fialu, Síkelu a ostatní, jak se prsili,  že  srazili inflaci a jak si došlápli na pumpaře a  řetězce  u    potravin?

Tak proč  si nedošlápnout  také  na  ty  z  drogistické  branže. A  z podstatné části jde o ty  samé jako u potravin?

A Škoda  Auto?  Co takhle  ta  slavná  daň z nadměrných zisků pro tohohle  giganta? Když to šlo u bank?  Tam jsem, ještě před  nesmyslným uložením téhle  daně  šesti  českým bankám doložitelně prohlásil  že:

-banky nezaplatí skoro nic, protože budou silně optimalizovat a  sníží výrazně  své zisky

-že banky  by byly  hloupé, kdyby  odvedly  tuhle  mimořádnou daň státu, místo toho, aby ji  „pustily“  svým klientům  formou výrazného zvýšení úrokových  sazeb  na  vkladech

Obojí se  stalo a děje.

Takže  bych  u Škody  Auro  očekával úplně  stejný  efekt,  kdy by  přeci jen zredukovala  ono nestydaté okrádání svých tuzemských zákazníků!!! To by  Fialovi jeistě nějaký  ten bodík přihrálo. Ale  na  to on nemá  čas. A  jeho  vládní netáhla  rovněž. Oni musí  řešit  Ukrajinu, Ukrajince, green deal a podobné priority.  Jako osobní  účast  na  provokativním  trdlování Prague Pride.

Což mu následně  vygenerovalo pěkné  22. místo  v žebříčku národní  akceptace  tzv. světových lídrů,  kterou zkoumá  web Morning Consult.

Dodejme,  že je jich přesně  22  celkem a  Fiala  na  chvostu sedí  jako  přibitý  už  delší čas!

Fiala  je  prostě  superstar v mezinárodním měřítku!  Eh.. opravuji … superlůzr. V tom světovém měřítku.

Jenže  jedna  věc je  akceptace  ne/souhlas  a druhá,  jak se to promítá  do reálné politiky!!! Do nastavení  voličů a do reakcí  Fialy  a Obludária. A tady  nastává problém. Seznam to nazývá  voličovým paradoxem.

Fiala  s pol. s drzostí sobě  vlastní  tyhle  data  bagatelizují – viz třeba mluvčího vlády Václava Smolky, který průzkum pro Seznam Zprávy okomentoval takto: „Vláda rozhodně nepodceňuje žádnou zpětnou vazbu ze strany veřejnosti. Ovšem zároveň platí, že různé průzkumy nálad a preferencí voličů nejsou ničím, co je třeba přeceňovat.“

Pic kozu  do vazu!  My  na  vás  dlabeme, voličové, trhněte  si! Teď  vládnem a je nám momentálně  jedno , co si myslíte. Máme  108. To nás  začne  až  za rok, teď nemáte  nárok!  Prostě  velkopanské móresy!

Ale oni  vědí,  že  si tuhle  bezbřehou  aroganci  klidně mohou dovolit!  Znají  svoje  Čecháčky.

Výstřižek

To navoněné  cosi  z hradu, jak Pavla  otituloval  šéfredaktor  Echa 24.cz  Balšínek pořád  požívá  skoro 2/3 důvěry. Proč  sakra?  To fakt  stačí jen  dobře  vypadat  a  ze všeho ostatního se  vykroutit? Asi  ano.

A  čím, že  Senát, ta úplně nejhorší  fialovská  smečka  pořád  ještě imponuje  skoro  2/5 týchž?  Čím zatraceně?

Že  vláda  a poslanci  jsou na jedné 1/4 sympatií chápu.  Ale pořád  mi nedochází, proč při  transparentně  avizované  nechuti a nedůvěře  k  Fialovi a Obludáriu nevypadají  volební  výsledky  průzkumy  úplně jinak,  že  nedochází  z  zemětřesným přesunům  voličů k opozici.

Posledně  jsem si odpověděl,  že  tu není  věrohodná  opoziční  nabídka. Babiš je prostě  kontroverzní  a  do politiky  kvůli své ekonomické síle  nepatří. Okamura  je prostě  politickobyznysový  čachrář  a  velmi se bojím,  že  totéž se ukáže  u Rajchla.

Volby  rozhoduje  středový  volič.  A  mainstream mu  představuje  tyhle opoziční  nabídky  jako  kombinaci ďábla, Putina, Stalina a  Hitlera.  A ono to funguje,  funguje…..

Ale  popravdě,  kde je  rozpor s realitou?  Navíc  – už  to Kosa psala, po dalších  volbách nám to velmi snadno vykrystalizuje do politické  mesaliance Babiš  + ODS…. A to teprve  bude….

Občas  dostávám  mailem dotaz  – hele  vlku, kdyby  zítra  byly  volby, komu bys  to dal? Poraď!

A moje poctivá odpověď  zní  NEVÍM!  Prostě  nevím.

Zoufale  čekám,  jestli se zejména  v Lidovém domě, dokud  ještě  patří soc dem proberou  z  té smrtelné  hibernace a pokusí se  jednat  z KSČM o společné kandidátce. Ovšem tak, aby  jim stačilo jen  5%  dohromady.  Prostě  aby  vznikla  klasická  věrohodná  levice!

Nebo aspoň nějaká věrohodná  konzervativní a  slouhovsky  nepodbízivá  středová strana typu maďarská FIDESZ.S  charismatickým lídrem, dobrou organizací a slušným finančním  zázemím. Aby převzala  středové voliče  a poslala Pětihlavou saň  na politické smetiště, kam dávno patří.

Škoda, že  tak snadno ztroskotal projekt  Petra  Robejška. Bohužel ani on  ani Robejškovo okolí si to nehodlalo odpracovat. Chtěli jen  velet a rozdávat moudra.  Ale  to už je o něčem jiném.

Faktem je,  že  Fiala  a Obludárium  jsou skutečně obludárium a nikoli  vláda. Lidé  to v průzkumech vyjadřují  jasně.    Být  tady skutečná  alternativa  jako Fico na  Slovensku, tak  už  by  Pětihlavá  saň  ležela na  zemi v nějaké  hodně  zastrčené  jeskyni a  čekala  na  tu  s kosou. Ne na Kosu, ale na  tu s kosou.

Fialu a spol.  je nutné vymést  ze  Strakovky  za každou cenu.

Jenže  totéž  se  jevilo  ohledně  Topolánka.  Když se  to stalo, tak  si Rychetský a jeho  ajatolláhové  přisvojili právo rozhodovat  o ústavních zákonech, což  mají do teď  zakázané. A výsledkem byla  tzv. řecká lež  a  vznik NečasKalouskovy  famiglie, která  byla  ještě  daleko horší než Topol.  Opět  platilo, že tyhle  je nutné za každou cenu  vyprovodit  ze Strakovky. A  výsledek? Zeman a   zrození  Babiše  a  postupný nezadržitelný  debakl tradiční levice?  Čím zaplatíme,  až konečně  vypadne  i Fiala  a Obldárium?  Nějak mi  už  došla  fantazie….

Ale i tak udělám všechno, aby tahle smečka, opravdu  asi ještě  horší a ubožejší  než NečasKalouskové  skončila  tak  rychle, jak jen to je možné.

Měli, mají a budou mít  jediný program antiBabiš. Ale  jen do okamžiku než je přibere  do vlády…

 

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (9 votes, average: 4,56 out of 5)
Loading...
35 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)