6.11.2022
Kategorie: Společnost

Fialova vláda znásilňuje mediální legislativu. Protestujeme

Sdílejte článek:
ZUZANA MAJEROVÁ/PETR ŠTĚPÁNEK
.
V souvislosti s naprosto neakceptovatelnou novelou mediálních zákonů, kterou aktuálně na sílu protlačuje Fialova vládní koalice, připomínáme, co v mediální oblasti navrhuje Trikolora.

.
Privátním provozovatelům vysílání chceme poskytnout větší svobodu pro jejich názorovou profilaci. Veřejnoprávní média mají naopak pokrývat celé názorové spektrum. Jejich problém není v tom, co vysílají, nýbrž v tom, co všechno nevysílají.
.
Svět elektronických médií se v posledních desetiletích dramaticky změnil. Jak co do technologií, tak co do množství programů.
.
Financování České televize a Českého rozhlasu se ale stále realizuje podle modelu z první poloviny 20. století. Nazrál čas ke změně.
.
Chceme zrušit povinné televizní a rozhlasové poplatky a provoz veřejnoprávních médií hradit přímo ze státního rozpočtu. Zároveň je nutné provést revizi mediální veřejné služby. Jak co do rozsahu, tak co do obsahu.
.
Českou televizi i Český rozhlas je potřeba zeštíhlit, jejich hospodaření podrobit skutečné veřejné kontrole a jejich zpravodajství a publicistiku otevřít celému názorovému spektru.
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 4,94 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)