18.1.2023
Kategorie: Politika

Fiala je asi snílek

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Úroveň odtržení Petra Fialy od reality začíná být neúměrně vysoká. Přestože v úterý se poslanci ANO a SPD pokusili vyvolat neúspěšně diskusi o vyslovení nedůvěře vládě, matematika zapracovala a jejich nedostatečné zastoupení nestačilo ani na ten pokus.

Ego Pětikoalice se vznáší vysoko v oblacích. Jejich kandidát na prezidenta Petr Pavel postoupil do 2.kola voleb z 1.místa, byť o nevelký počet hlasů, přičemž k posunutí do čela napomohla dvě města, tedy Praha a Brno. K velkým nadějím napomohla vysoká návštěva generálova předvolebního mítinku v Ústí nad Labem připomínajícího zaplněným tamním náměstím některou z protivládních podzimních demonstraci, ovšem s absencí českých vlajek. Fotka snese vše, záběry se dají zmanipulovat, nicméně dav tam byl a zdá se, že početný zástup příznivců Pavla je v současné situaci, ve které se zdevastovaná Česká republika nachází a s výhledem na ještě horší budoucnost, doslova šťastný. Jinak si ani nelze vysvětlit mohutnou účast Ústečáků. Možná je v tamní lokalitě pořádáno málo kulturních akcí a vzali to jako jejich náhradu, jisté je, že marketingový tým Petra Pavla odvedl dobrou práci. Naopak za drzost lze považovat Pavlovu pietní vzpomínku na sebeupáleného studenta Jana Palacha. Komunistický armádní rozvědčík stál při tzv Palachovo týdnu v roce 1989 předcházejícímu tzv. Sametové revoluci na protibřehu a jistě fandil policistům s obušky nahánějícími nás po Národní třídě a vysazujícími demonstranty pozdě v noci po jednom z autobusu na Brdech. Jeho gumová páteř tak byla opět v úterý při této vzpomínce v akci.

Andrej Babiš zatím udržuje klid. Předem prohlásil, že vynechá debatu prezidentských kandidátů na ČT, což je při přístupu tamní galérky vcelku logické. Je s podivem, že v době své účasti v Sobotkově vládě, a později i v jím vedené, Babiš neudělal nic proto, aby vyčistil chlév na Kavčích Horách. Tamní osazenstvo na něj dští síru již tolik let, v každých volbách se mobilizuje proti němu a dlouhodobě nadržuje Top09 , Pirátům, STAN a KDU-ČSL, nyní i ODS, udržuje linii evropské liberální a pochybné demokracie, zásobuje občany naprosto zmanipulovanými informacemi. Babiš dostával prostor jen ve chvíli, kdy se připojil k protiruskému tažení (Vrbětice) či pandemickému běsnění. Jinak proti němu stojí moderátoři vždy v opozici a připískávají každému, kdo jde proti Babišovi, tedy pokud to není SPD. Ta jediná má ještě menší popularitu, jenže za to si může částečně sama svou relativně nedostatečnou opoziční činností. Poslanci SPD by měli stát v čele většiny demonstrací a nenechávat aktivitu jen na lidech, po nichž se stát dokáže vozit a dostávat je před soud či do insolvencí. Andrej Babiš tak zatím vypadá relativně pasivně a v době cestování Pavla po zemi vystál frontu na prohlídku korunovačních klenotů. Jako by nevěřil, že je sám z pozice prezidenta bude moci nechat vystavit a zároveň je tak vidět opět zblízka. Přesto očekáváme, zahájí li Babiš ofenzívu, bez níž Pavla jen těžko přinutí po vyhlášení výsledků 2.kola k zamračení.

Vraťme se k Fialovi. Ten při obhajobě vlády lže, až se mu od úst práší. Na všechny strany pěje ódy na vlastní úspěchy. Prý nám zajistil přijatelné ceny elektřiny (máme nejvyšší na světě), dostatek plynu v zásobnících (nepatří nám), stát provádí úspěšně ekonomickou krizí (máme jednu z nejvyšších inflací v Evropě), ceny pohonných hmot se vrátily do původní výše ( jen jsou po výkyvech stále o 5 Kč,- vyšší než byli před ukrajinskou událostí, a to zvrat ještě letos směrem nahoru přijde.). Pochválil své evropské předsednictví, jehož dopady v dalším zdražování kvůli naprosto nepochopitelné aktivitě naší vlády pocítíme od ledna 2025 a přispění k rozšíření obchodu se zdraženými emisními povolenkami znamená další krok k likvidaci českého průmyslu. A k tomu všemu se ani nepokusil vzepřít Evropské komisi a rozhodnutí o tom, že budeme mít v řadě potravin nadrcené a těžko stravitelné brouky. Přidejme ještě vybíjení českých chovů drůbeže, na kterém se v České republice spolu s Veterinární správou vláda nelogicky podílí a není schopna a ochotna mu zabránit, což je další negativní zásah do fungování státu (o dopadech jakési ptačí chřipky a relevantním boji s ní by bylo možno vést stejně dlouhé diskuse, jako to je v případu pandemie). Dále zmiňuje zajištění svobody slova, což je v kontrastu s činností Ministerstva spravedlnosti a jejím omezováním na internetu a najímáním naprosto kontroverzních ,,odborníků“ na boj s ,,dezinformacemi“. No a ještě tu je ,,úspěšná“ integrace Ukrajinců a účinná pomoc Zelenského režimu.

Nic z toho nebrání Fialovi vyslat letadlem přepravovanou delegaci do Davosu vedenou Sikelou, kde se naši představitelé budou bít do prsou a jistě zmíní další úspěchy v snižování emisí CO2 formou uzavírání průmyslových podniků a snižováním spotřeby plynu díky vynucené schopnosti části zblblého českého národa žít v chladných bytech a domech. Vážení přátelé, je třeba konstatovat, že i my Češi, Moravané a Slezané jsme se úplně zbláznili, když jen přihlížíme. Existují mezi námi dokonce i tací, pro které je Fiala nejlepší možný premiér, jeho vládu považují za dostatečně kvalitně pracující a dají tak i svůj hlas kandidátovi Pětikoalice v prezidentských volbách. Přitom za logické bychom považovali to, kdyby prezidentské volby dopadly dle poměru skutečných obdivovatelů ANO a naopak jiných spokojených s vládou Pětikoalice. Tedy 30 % voličů dává přednost ANO a 20% občanů je reálně spokojeno s Fialovým běsněním. Ta čísla jsou výsledkem různých průzkumů, to jsme si nevytáhnuli z rukávu. A zbytek by mohl v klidu sedět doma, protože mu ničím Babiš neimponuje a Pětikoalici označuje spíše za Pětidemolici. Jenže logika se vytrácí a v Ústí bylo plno lidí, kteří milují Pavla, a tím i Fialu, Pekarovou Adamovou, Jurečku, Rakušana a Černochovou. Na závěr ještě malé světlo v jinak černé temnotě. Právě Černochová by ráda následovala Palacha a v případu zvolení Babiše za prezidenta se chce upálit. A to je přátelé skutečně výzva. Co Vy na to? Nestálo by za to vidět primitivní hořící louč před Ministerstvem války?

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (50 votes, average: 4,80 out of 5)
Loading...
56 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)