
Důchodci prý můžou za klimatickou krizi … říká nána z Kodaně
MILENA DOUŠKOVÁ
My, starší generace, jsme se narodili do světa, kde se věcmi neplýtvalo. Vážili jsme si bochníku chleba, štupovali ponožky a vodu z kohoutku nepovažovali za samozřejmost. Učili jsme se skromnosti, kterou dnešní mladí fanatici s nejnovějšími iPhony v kapse vůbec neznají.
Radnice v Kodani rozhodla, že veřejné instituce, které pod ni spadají, budou hospodařit s kvótou 80 gramů hovězího masa na jednu osobu týdně. Prý aby byly klimaticky odpovědné. Potom padl návrh, že by z tohoto nařízení měly být vyňaty domovy seniorů. Na to reagovala Birgitte Kehler Holstová za progresivní zelenou stranu Alternativa, která prohlásila, že k tomu nevidí žádný důvod, neboť starší generace nese největší vinu za způsobení klimatické krize.
No, to je fakt bomba. Neznám tu osobu, ale docela by mě zajímalo, jak přišla na to, že senioři můžou za klimatickou krizi. To jako moc baští? Moc prdí? Nebo ji štve fakt, že neumřeli hned, jak odešli do důchodu? To poslední bude pravda. Štvou ji už jen tím, že žijí. Vypadá to, že jediní staří lidé, kteří tu mohou být, jsou její rodiče a taky ona, až zestárne. Nakonec, ani ona není zrovna nejmladší, takže i ji čeká 80 gramů masa na týden a kdovíco ještě. Tuhle bandu může napadnout všechno možné. Třeba zlegalizují rychlou smrt. Žádné léčení – jakmile starý člověk onemocní, šup s ním do penálu.
Moje babička měla před domkem popelnici, ale popeláři ji skoro vždy našli prázdnou. Nebylo do ní co dávat, nebylo co vyhazovat. Vždycky se těšila, až přijedou vnoučata z Moravy, aby měla vůbec co do té popelnice hodit. Její zvyky jsem přijala za své. Neříkám, že odpad nemám vůbec žádný, ale jsem na tom fakt dobře.
Nikdy jsem neviděla babičku vyhodit nějaké jídlo a já jsem na tom stejně. Jídlo nevyhazuji. Ano, ona dávala zbytky slepicím, králíkům a praseti. To se jí to šetřilo, mohli byste namítnout. Já nemám prase ani králíky, a dříve jsem neměla ani slepice a kompost. Ani tak jsem ale jídlo nevyhazovala. Vůbec nejsem schopna pochopit ty hory jídla v popelnicích. Proč si to lidé kupují, když to pak vyhodí? Jsou přežraní a neznají cenu potravin, jinak by to nedělali. Raději ani nekomentuji ty tuny jídla, co Evropská unie vyhazuje, a přitom jsou na světě země, kde lidé mají hlad. Tohle je neuvěřitelné plýtvání a já bych doporučila všem lidem: važte si jídla, dokud ho máte.
Babička nevyhazovala ani oblečení. Co se dalo, to se zašilo, a co už se zašít nedalo, to se nastříhalo na hadry a používalo se při úklidu. S oblečením se zacházelo opatrně a nelítalo se do obchodu kupovat nové ponožky, jakmile se v nich udělala dírka. Vzal se dřevěný hříbek a ponožky se zaštupovaly. Dělám to stejně. Proto si říkám, když vidím ty haldy oblečení, ty hory, co nám občas v záchvatu pravdy ukážou v televizi: k čemu to sakra vyrábějí, když to nepotřebujeme? Tahle nadvýroba je k ničemu. Má se vyrábět spotřební zboží, které vydrží, a ne věci, které se vůbec nepoužijí a jdou rovnou na skládku. Přitom se stačí kouknout na zapadlé vesnice po světě, kde děti nemají co obléct a co obout.
Moje babička o plastu v životě neslyšela, a i kdyby slyšela, stejně by dál používala vodu z kohoutku. Nikdy by neplatila za vodu v plastu a já jsem na tom stejně. Chceš limonádu? Tak si ji sakra udělej doma a příroda si oddychne. Já bych ty pitomé plasty zrušila. Jen ničí přírodu a naše zdraví. Babička chodila pro mléko na statek s konvičkou, já ho dřív nakupovala ve skleněných vratných lahvích. Nebylo čím znečistit planetu. Teď už si to mléko musím koupit v plastu, ale aspoň ho házím tam, kam patří – do žlutého kontejneru. Do obchodu jsme dřív chodili s látkovou kabelou a tak chodím dodnes. Nepotřebuji si kupovat igelitky a kdejaké plastové sajrajty. Za mě by se klidně mohly vrátit obyčejné papírové sáčky.
Šetřilo se i vodou a je zapotřebí, aby se šetřilo zase. Není zapotřebí rozmazlenosti a obřích bazénů u každého domu. Je ti vedro, člověče? Tak si skoč na chvíli pod sprchu nebo se zajeď vykoupat k rybníku. Nebuď líný a šetři vzácnou vodou.
Nějak jsem se zakecala a rozepsala, ale vrátím se k tomu masu. Ta dánská nána by měla zavřít pusu a nechat důchodce, ať si jedí, na co mají chuť, a neomezovat je ke konci života. Oni už si své odpracovali a potřebují mít důstojné a klidné stáří bez obviňování, že jsou škodnou nebo že můžou za klimatickou krizi.
Celá ta slavná „zelená“ ideologie se totiž obrátila naruby. Místo toho, aby se mocní zaměřili na skutečné viníky – na korporace chrlící plasty, na zaoceánské lodě, na nesmyslnou nadvýrobu šmejdu a tuny jídla, které supermarkety denně vyhazují –, udělají viníka z babičky v domově důchodců, která si chce dát k obědu trochu hovězího guláše.
My, starší generace, jsme se narodili do světa, kde se věcmi neplýtvalo. Vážili jsme si bochníku chleba, štupovali ponožky a vodu z kohoutku nepovažovali za samozřejmost. Učili jsme se skromnosti, kterou dnešní mladí fanatici s nejnovějšími iPhony v kapse vůbec neznají. Takže milá Birgitte z Kodaně, ruce pryč od našich talířů. My máme svědomí čisté. Raději se podívej do zrcadla a zamysli se nad tím, jestli největším znečištěním planety nejsou právě tyhle vaše hloupé, od reality odtržené nápady.
POLITIKARINA.CZ
- Možná je to zákonitost - 13.6.2026
- Britský rasismus na ruby - 13.6.2026
- Svoboda slova: Přehled měsíce května 2026 - 13.6.2026


(23 votes, average: 4,91 out of 5)
Mluvíte mi z duše Mileno.
Celá ta slavná „zelená“ ideologie se totiž obrátila naruby. Místo toho, aby se mocní zaměřili na skutečné viníky – na korporace chrlící plasty, na zaoceánské lodě, na nesmyslnou nadvýrobu šmejdu a tuny jídla, které supermarkety denně vyhazují –
viníky čeho? Přirozené cyklické změny klimatu která tu probíhá od nepaměti? ….. taky pěkně je..á autorka že …. semínko ideologických blábolů pvně zaseto … společnost dokonale rozdělená v hlavě na…ý problém neexistující a ten z něj obvi%nuje toho a druhej onoho .. zatímco se válčí zbrojí fašounci jedou svojí agendu naučenou od fašouských nepotrestaných dědečků a babiček co hajlíkovali a kopali za ádu proti celému světu v minulém století …………… všude se nacpali dotační čerpací věže zvané větrníky přinos energetice zápornej padá z toho mikroplast a náhle se objevuje mikroplast všude .. náhoda? …… no nic no … grendel ..tedy zelenáý mozek chciválek jenrálská smetánka okrádající lidi o život a peníze v nepokntrolovatelnných zbrojních zakázkách pojede zdá se dál .. nikdo to jako fašitickou zlodějskou tunelářskou válečnou propagandu otevřeně poje,mnovat nechce viníky ulhánkyk zloděje potresta nechce prachy ukradené lidme vrátit nechce ….
o nějakou ekologii nikdy nešlo protože fakt, že jenom spokojený nakrmený v teple čiwtotě se střechou nad hlavou zajitěný nicka si pořídí něco účinného rozumného místo fosila namísto okradeného zexeukovaného nemocného zničeného systémem sotva přežívajícího se ví odjakživa …. jde o genocidu a válčení s těma co zbudou nejsou válečně neshcopní … vždycky to tak bylo co fašounsci projekt grendel vymysleli … keci a politicky korektní lžti propagandy na tom nic nezmění … tvrdá data hovoří jasně jako vždy … dojmologie ulhaných zmetků právníčků všeho druhu dřáve podvodných neschiopných šmaanů co uměli akorát trávit a vydávali to za voodooo zničí lidstvo jako tomu bylo vždy v dejinách … padali celé tisícileté říše milony lidí trpěli a umírali …. nidky to nebude jinak dokud budeme vovce poslušné nesvobodné naskakující na tyhle ulhané nesmysle …. typu musíme vlastním vyhubením zabránit ostrovům plastových odpadků v moři .. ac ofakt že my moře vůbec nemáme a do vody odpadky nevyhazujeme? PRostě právnické „řešení“ konkréítních viníků konkrítních lidí stíátů že ….. pridukujem odpadky házíme do řek a moří a proto ve vnitrozemí zakážem těm tco to nedělají plastová brčka … vidíte tu paralelu s právníčkem v talárku soudnm .. no rozkradlo se miliardy fízlové v tom jedou tak to vyřeším tím že zavřeme oznamovatele za něco co si na nj vymyslme a nebudem o tom mluvit natož ty ulhané fízle zloděje tuneláře řešit ……..lež á prostě krátké nohy .. ale zatraceně hodně se tu rozmohlo beztrestných uhlaných krátkonožek a jsou arogantní agresivní násilím si prosazují svoje lži a chtějí víc a víc … pamatujete jak se váleo všue hromady roušek a jiého biohazard nebezpečného odpadu na základě lži o sezoní chřipce? ..no nic beeeee losnu nebo mažnáka vovce? a na nebe nekoukejte … žádný letadla ani čáry tam nejsou a nic nedělají .. to slunce tam nikdy nebylo ani modré nebe neexistovalio beeeee …. nee beee …a ten počet obrazců šachovnic piškvorek a jiných do oč bijících úmyslných řízení počasí nebo trávení lidí postupně jedy sporama apod taky vůbec nesouhlasí … nenenee ……mraky odjakživa co je svět esvětem dělala přece trysková letadla to dá rozum do té doby než lidstvo vymysleo tryskové letadlo mraky neexistovali nejspíš …. proto je zastinování nebe naprostoi přirozeným jevem … jasně .. beeeeeee
Komunismus zdevastoval křesťanství.
Dělnická třída coby nositelka třídního boje a třídní nenávisti.
Řízena debilizace společnosti.
Výsledek je:
Lidské hovado, lidský dobytek !!
Komunismus zdevastoval všetko. Demokracie a svoboda v naší zemi má, díky lidem, kteří touží opět tam a v tom být a žít, opět na kahánku. Šanci brzdu tomuto návratu mohl zatáhnout premiér Fiala a jeho vláda, ale neučinil pro to nic. Snad si byl on a jemu podobně vzdělaní a slušní tj. rozdíl mezi tím nevzdělaným a neslušným co máme díky voličům nyní, jistý, že demokracie a svoboda již je v České republice dostatečně zakořeněna a nemusí se o ni již pečovat.
Pan Babiš a jeho vláda ukazuje, že lze vyvrátit a zvrátit vše demokratické a svobodné v naší zemi a jedeme jako republika zpět. Zpět do totality, nesvobody, znárodňování. Takže opět znárodnit, počínaje Čt. a Č.r. opět veškeré bohatství opět u všech. Nechat jen to nejnutnější, aby člověk mohl a MUSEL pracovat , žádná dvě tři auta na rodinu, dovolené jen opět maxim. 4 týdny za rok a trávit ji doma v ČR ev. v Rusku. Kdo z vás ještě nebyl v Moskvě? Podívat se na Lenina?
Za protinázor do šatlavy, vy holoto, zvláště vy novináři, ulhaní, sprostí, svobody a demokracie už bolo dosť.
Tak a máte to. Teraz tu vládněm a dokut neuru, vládnuť buděm, já.
Slušná henleinovská onuce FIALA snaživě hloubící žlutomodré odpadní jímky zaplavující tuto zem
švarný hauzírák ze smrtí a zkázou PAVEL,drze se vnucující do jakéhokoliv jemu předurčeného rekta,
patologický fanatik LIPAVSKÝ za sebou zanechávající nadlouho rozervané mezinároní vztahy, llidsky odpad Abezvýznamná lidská nula RAKUŠAN drze se řítící po lokajsky zhrbených zádech až do bozic supperbosse mafií cíleně likvidující tuto zemi,to vše jsou pro vás hovnivály tetelící se strachy o svoji často prapodivně získanou kuličku bezsených sra*ček pilíře
Pilíře progresivistigkého maobolševismu na kterých hodlají zbudovat,nejspíš pro bbeburďáky z druhého konce planety na náš účet ,druhý vzorově demogratický stát,který si zničli jejich masárikovako/ beraní předchůdci.
Dokonce se už delší čas předvízavě snaží získat na i nejvyšší úrovni i novodobého Henleina,hrocha Posselta.
Kdyby tak ta loupeživá vražednice maobolševickái
demoGracie chcípa už před pěti lety
BYLO BY NÁM VŠEM LÍP
Až se tobě třásti bude ruka, koryto ti synek udělá …
Všeho dočasu. Pokud se dotyčná dožije, okusí vlastní meducínu.
Oni ti hnusní důchodci
vybudovali elektrárny, ze kterých dodnes berou woke aktivisti energii pro své mobily, postavili města, ve kterých jejich vnuci popíjejí sojové laté a volí eko-šílence, zregulovali řeky kvůli povodním a zajistili výrobu, která stále ještě přežívá (přes úporné snahy greendealovců ji zničit) a udržuje to tu, v Evropě, ještě jakž takž v chodu.
Ale tu nenávist mladých chápu.
Ve škole je nadopovali „správnými“ myšlenkami a ti staří jim to kazí. Furt mají jakési námitky a nejde je přesvědčit a pro „nové pravdy“ získat.
Proč? Protože už zažili několik režimů a dobře vědí, jak všeliké nadšení končí. Navíc mají ještě slušné školy a tak tuší, co je podle přírodních zákonů možné a co už ne. A ti z nich, co školy nemají, si zas v praxi a rukama vyzkoušeli, co funguje a co je úplná pitomost.
Vzhledem k tomu, že nic jako „klimatická krize“ neexistuje, je článek vlastně o ničem. Celá tato kauza je jen důsledkem razantního zdražení hovězího masa po vybití většiny Holandských chovů.
ještě bys měl napsat že „“ se chovy vybily samy“ 🤦♂️
Nevím, proč někdo vybil chovy dobytka. Ale kvůli klimatu to rozhodně nebylo.
Toho „dobytka“ je pořád minimálně (z hlediska voličů) ještě 30 procent
Vybíječ tvrdí že to kvůli klimatu je.
Chovatelé dobytka byli vážnou konkurencí pro rektory a prasefory vybraných VŠ zabývajéíích se pod zostřeným dohledem neziskovskových agitátorů špíny a zmaru přípravou voličského kádru klaky obslužného personálu všeničích,válkychtivých a vlastizrádných zhovadilců
Skutečný dobytek přináší svým pěstitelům poctivý zisk a jejich klientům mnohostraný užitek a pocit spokojenosti,tedy věci až trestuhodně neslučitelné
ze skutečnými potřebami současných či budoucích dálkově ovládaných robotů,
Kromě toho průměrně ošetřovavý skkot a brav svojim rozhledem ,inteligencí a vystupováním by určitě při setkáním z veřejností ponížil své vysokoškolské kolegy vybraných studijních oborů
Toho „dobytka“ je pořád minimálně (z hlediska voličů) ještě 30 procent
Ke konci tak špatného minulého režimu byla u nás průměrná spotřeba hovězího masa 21 kg/osobu/rok. Dnes je asi 6 kg. Co by ku-va ještě chtěli??
BTW Mezitím japonští vědci prokázali, že konzumace masa staršími lidmi prodlužuje život…
A právě to je jádrem půdla
Dědek a babička užírali by nám chlebíčka
a já co progresívně zdělaný dobytek,
aby\ch snad jim nakonec
dokonce ten chleba k jejich nasycení pek-l ?