15.2.2023
Kategorie: Společnost

Dominik Feri … vinen či nevinen?

Sdílejte článek:

HONZA PALUSKA

Prosím vás, o tom jestli je Dominik Feri z hlediska trestního práva vinen nebo ne, nerozhodují pocity, ale soud na základě zhodnocení předložených důkazů. Trestní právo je specifická disciplína s ohromným dopadem do lidských osudů a ta právní domněnka o presumpci neviny není základem právního státu pro nic za nic.

Já samozřejmě chápu, že akce vyvolává reakci a všechny ty zhovadilý výkřiky metoo zrůdiček, senátorky Šípové a myriády dalších tupejch prvoků nutí lidi opustit svět příčetnosti. Ale letmej pohled do spodních pater internetových diskusí wanna be konzervativních trash mobů je teda taky lahůdka, to vám povím. Konzervatismus není adventní kalendář, ze kterýho byste si mohli vybírat to, co se vám právě hodí. Je to způsob myšlení a jako takové musí být integrální. Jinak to nefunguje.

Jednou ze základních esencí konzervatismu je úcta k člověku. Hluboké přesvědčení o tom, že nejdůležitějším rysem společnosti jsou hodnoty nedotknutelného, svobodného, důstojného a sebezodpovědného lidského života. Tím se liší od utopie socialismu, který se snaží – většinou silou – vnutit společnosti ideu že je možné stvořit tu lepšího, tu horšího člověka, nicméně vždy někoho jiného než člověka. Ta úcta k lidem a životu se mimo jiné vyjadřuje i tím, že jaksi ctíme jeho důstojnost a váženost. Společenský řád, který dbá na dodržování přísné etiky mezilidských vztahů, to je konzervativní společnost.

Výsostným znakem takové společnosti je pak důsledná obrana a ochrana slabších. Třeba právě žen!

Dominik Feri, bez ohledu na to, zda se tím dopustil trestného činu či nikoliv, se choval k ženám jako dobytek. Bez špetky úcty k jejich důstojnosti, o galantnosti ani nemluvě. Už jenom jeho arogantní jednání s mladými dívkami by ještě před pár desítkami let vedlo k tomu, že by ho někdo praštil rukavicí přes hubu a pak propíchnul kordem v souboji. Tak jestli chcete ten “normální svět”, možná by stálo za to začít tím, že nebudete omlouvat chování řeznického psa….nebo u toho alespoň, pěkně prosím, nemávejte vlajkou konzervatismu.

Děkuji!

 

Honza Paluska

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (16 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
40 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)