3.10.2022
Kategorie: Politika

Degradace demonstrací na náměstích

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Když jsme před týdnem tvrdili, že komunální a senátní volby nedopadly úplně dobře, řada vlastenců nesouhlasila a tvrdila, že to není až tak špatné. Především vzestup SPD je skutečně pozitivem, ale…. Výsledky senátních voleb, ve kterých s převahou zvítězili kandidáti koalice Spolu, vcelku nepochopitelně vrátily Fialovi mandát být premiérem České republiky. Píše se to těžce, vnímá ještě složitěji. Vidět vysmátého Taiwance Vystrčila, jak se opět staví do čela vcelku nepotřebného Senátu je pro logicky uvažujícího Čecha a Moraváka šok. Nejde však jen o něj, i když přiznáváme, že u tak velkého škůdce naší zahraniční politiky bychom očekávali, že bude přemístěn do politického důchodu. Opak je pravdou a opět se ukazuje síla médií podporujících ty nejzvrácenější ideologie.

Po senátních volbách narostou Fialovi křídla. ODS se pod jeho vedením dostává z marastu, do kterého spadla po Topolánkovi a Nečasovi, byť v celostátním měřítku zaostává za ANO o parník. K druhému kolu voleb do Senátu dorazilo minimum voličů, takže pokud si bude někdo na Jihlavsku stěžovat na cokoliv, měl by dostat fošnou po ústech. Lenost a pohodlnost, neznalost a rezignace jsou vlastnosti, s kterými cokoliv vybudovat či ovlivnit prostě nejde. Zároveň lze očekávat jásot ze strany všech Šafrů, Etzlerů, Hrušínských a dalších jim podobných podporujících současnou pětikolkovou kliku. Zvláště výrazně se jistě bude projevovat i řeporyjský starosta a jinak solidní primitiv Pavel Novotný, jehož časté výlevy získají status proslovů jednoho z vítězů. Podobně to dopadne u dalších nazývajících protistranu jako dezoláty.

Naopak došlo k naprosté degradaci snah upozornit na nečinnost vlády v oblasti cen energií projevovaných na posledních demonstracích. Z organizátorů a účastníků se médiím i arogantním politikům podařilo udělat vyvrhele společnosti neschopné vnímat realitu v podobě spokojenosti ostatních s Fialou a jeho přístupem. Přestože vítězové senátních voleb nic k lepšímu změnit nemohou, budou pasováni na příkladné a média to náležitě prodají. Občané ČR svou leností a zbytek podporou kandidátů Pětikoalice v podstatě odsouhlasili vládní politiku, kterou je prodej elektřiny Němcům, vysoké ceny té, která se k nám vrátí, dále se postavili na stranu Američanů likvidujících oba Nord Streamy, a tím i odstavení České republiky od jakékoliv možnosti získat dostatek plynu přinejmenším na blížící se zimu, pomohli obhájit ukrajinizaci České republiky a její zadlužování se ve jménu podpory režimu Zelenského a velmi pofidérních utečenců z Ukrajiny. Pánové a dámy, moc vám za to děkujeme. Úspěch Jany Zwyrtek-Hamplové v tomto kontextu zaniká, média ji budou tak dlouho šlapat na paty, až jí dojde, že bojuje s větrnými mlýny. Rovina se u nás už dávno nepíská, řečeno fotbalovou terminologií, takže paní senátorka bude pod palbou a nebude moct udělat jedinou chybu, aby nebyla semleta.

Za současného stavu je i milionová demonstrace v podstatě zbytečná. Fiala by si obhájil i nasazení těžkooděnců, většina národa s ním přeci souhlasí. Jistě, víme, že tomu tak není, ale to měli lidé ukázat právě při senátních volbách. Ono vítězství ANO by mnoho například v zahraniční politice nezměnilo, ale byl by Fialovi vyslán jím oblíbený signál, že má táhnout do propadliště dějin. To se nestalo, takže se hned kasal blízkým vyjádřením k prezidentským volbám. Dá se očekávat další průšvih, kdy kandidát Pětikolky bude výrazně blíže k úspěchu než kdokoliv jiný. A že má ODS v zásobě dost všehoschopných lidí typu Vystrčila, o tom nepochybujme. Lze tedy očekávat, že ještě nejsme na vrcholu, na který se Fiala snaží vyšplhat. A daří se mu to.

Ještě malá odbočka k situaci ve světě. Američané likvidací plynovodů v Severním moři hodili Rusům rukavici a zároveň zbavili možnost nakonec se dohodnou s Rusy Německu a jeho satelitům, pro které v podstatě alternativa s jiným plynem víceméně neexistuje. Převzali aktivitu i na Ukrajině, na které přidružením čtyř oblastí začala skutečná válka Ruska proti USA. Rusové nyní už nasadí moderní techniku a bude zajímavé sledovat, co vše umí. Mezitím francouzský prezident Macron označil Polsko, Slovensko a nás za válečné štváče, jejichž přístup evokuje myšlenku na možnou ruskou odvetu. Je s podivem, že to, co dochází Macronovi, nevnímají naši voliči a umožňují současné vládě pokračovat v nastoupeném tvrdém protiruském kursu. Dostali jsme se tak do situace, kdy začíná pro většinu z nás boj o přežití. S jakýmkoliv plynem se rozlučme, sbohem průmysle, připravme se nejen na mráz, ale i na nezaměstnanost, nedostatek čehokoliv včetně svobody. Jestli tedy nevíte, co se přihodilo, pak vězte, že jsme díky voličům Vystrčila a dalších kandidátů Spolu zase o pořádný krok blíže k hraně propasti. Opravdu jsme netušili, kolik lidí má v sobě sebevražedné sklony. Bohužel sebou stáhnou i ty, co byli ochotni bojovat.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (47 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
69 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)