22.7.2022
Kategorie: Doporučujeme, Politika

Další SKANDÁL máme na světě! Jak dlouho tohle ještě budeme trpět?

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Média nám včera s velkou pompou sdělila, že zablokování tzv. proruských webů bylo podle soudu v pořádku. Že prý stanovisko vlády bylo pouze doporučením (zajímavé je, že seznam zablokovaných webů přesně odpovídal seznamu v onom doporučení) a že prý blokování webů “nejde proti svobodě slova a práva na informace. Soudce Štěpán Výborný k tomu doplnil, že: “I při vědomí zaručení práva na přijímání informací, jakožto odrazu svobody projevu, nelze dovodit veřejné subjektivní právo jednotlivce na přijímání informací z konkrétní internetové stránky.”

Coby právník, advokát a bojovník za svobodu slova považuji tento výrok za naprosto šílený. Z jeho logiky plyne, že lze prostě a jednoduše zablokovat všechny weby, s jejichž obsahem nebude vláda souhlasit, a tudíž správci domén jejich zablokování “doporučí”.

Co je ale ještě skandálnější, je z mého pohledu fakt, že výše jmenovaný soudce Štěpán Výborný, jenž toto rozhodnutí ve vysoce politicky exponované věci rozhodoval, je bratrem Marka Výborného, jenž je v současné době předsedou poslaneckého klubu KDU-ČSL!!!!

Nezlobte se, ale jestli tohle není podjatost, tak už fakt nevím, co by se za ni mělo považovat.

Přece o věci, která se zásadně týká vlády, nemůže rozhodovat soudce, jenž je bratrem vysoce postaveného funkcionáře jedné ze stran, jež je součástí vládní koalice!

To už je naprostá rezignace na nezávislost justice v této zemi.

Pojďme s tím už konečně něco udělat!

V pondělí jsem psal, že chci 3.9. zaplnit Václavák až po Můstek. Po tomhle fiasku pevně doufám, že poslední člověk bude stát až na Staromáku.

Přijďte všichni – ať už se nám konečně přestanou smát do očí.

 

Jindřich Rajchl

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)