30.7.2022
Kategorie: Společnost

Covid už zase straší v médiích víc než Ukrajina

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Média se už zase snaží, seč mohou, aby upadající zájem veřejnosti o válku na Ukrajině přebila děsivými zprávami o covidu. Dnes jsem potkal na ulici bez lidí muže s respirátorem – strašení funguje.

Média se vrací k tématu covidu jakoby v „okurkové sezóně“, kdy se jakoby nic neděje. Válka na Ukrajině už netáhne, lidé jsou na dovolených a prostor v médiích tak dostává opět covid. Na světě je už další, ještě infekčnější varianta, v nemocnicích je asi 1 ̈tisíc pacientů, z toho asi 40 na JIP. Hovoří se o „letní vlně“ a prostor v médiích už dostávají opět staří známí „odborníci“ na covid, jakým byl a je Roman Prymula. Počty případů lidí, kteří jsou covid pozitivní, v Česku rychle rostou. Denní přírůstky se již pohybují kolem tří tisíc nově infikovaných. Epidemiolog Roman Prymula ve vysílání CNN Prima NEWS upozornil, že reálný počet nakažených by mohl být zhruba třikrát větší, tedy kolem deseti tisíc. Bývalý ministr zdravotnictví zároveň upozornil na to, že počty hospitalizovaných nejsou navzdory počtům nakažených nijak alarmující. V pořadu K věci rovněž předpověděl, k jakým opatřením by Česko v budoucnu mohlo přistoupit. … „Jestli dojde na podzim k velkému šíření, tak by mohly být omezeny masové kulturní akce. Pokud by tu byla varianta, která bude způsobovat závažnější klinické onemocnění, tak omezení určitě budou,“ dodal Prymula.

V této souvislosti stojí za zmínku jiná informace, a to ze sousedního Rakouska, které na počátku roku schválilo povinnou vakcinaci proti covidu. Podle této zprávy Rakousko rezignovalo na karanténu pro osoby s pozitivním testem na covid, a nakonec dokonce zrušilo povinnou vakcinaci. Zdůvodňuje to tím, že společnost nemůže dále žít v systému, který podlamuje ekonomiku. No konečně – Rakušané prozřeli? Doufejme.

A server Aktuálně.cz už píše zcela natvrdo o „nejhorším covidovém létu“. Česko zažívá nejhorší covidové léto. Vrací se respirátory, lockdown ale nehrozíAni jedno léto od příchodu nákazy nebylo v Česku tolik případů covidu jako letos. Nakažených je v červenci sedminásobně víc než ve stejný měsíc před rokem, hospitalizovaných dokonce jedenáctinásobně. S příchodem chladnějšího počasí, návratem lidí z dovolených a dětí do škol se na podzim epidemie ještě více rozjíždí. Odborníci takový vývoj nevylučují ani letos, tvrdá plošná opatření, jako byl lockdown nebo uzavření škol, však tentokrát nepředpokládají. “Očekáváme, že se covid na podzim bude sice šířit snadno a bude tu velké množství případů, ale bez následků. Nejsou žádné signály, že by měly být plné nemocnice, které by nezvládaly nic jiného než péči o pacienty s covidem,” prohlašuje předseda České vakcinologické společnosti Roman Chlíbek. Vysoká čísla nyní způsobuje silně nakažlivá subvarianta omikronu, která dokáže obejít imunitu po očkování i prodělané nemoci. Šíří se celou Evropou a zvedá statistiky v sousedním Německu, Rakousku či Polsku. Průběh nemoci je ale mírnější než u předchozích variant viru. Omikron nenapadá tolik plíce, mnohem méně pacientů proto potřebuje napojit na dýchací přístroje. “Většina nakažených už nekončí v nemocnici. Na omikron umírají hlavně lidé, kteří mají přidružené nemoci a kteří ztratili ochranu po vakcíně či po prodělání nemoci,” vysvětluje viroložka Ruth Tachezy

Chlíbek i Tachezy jsou vyhlášení covidoví strašiči z minulosti. Jsou tak „věrohodní“, jako další strašič Roman Prymula, kterého také média neustále oslovují pro názor. Naše „nejhorší covidové léto“ se však vyznačuje tím, že „většina nakažených nekončí v nemocnici“ a ona x-tá subvarianta covidu „nenapadá tolik plíce“. I z toho je zřejmé, že titulek výrazně straší a realita je zcela jiná.

A jako třešničku na dortu uvedu, že dva týmy vědců „definitivně“ stanovily počátek covidu v tržnici v čínském Wu-chanu. Opět tak padly zcela „ověřené“ teorie o tom, že covid unikl z laboratoří. Tato teorie byla propagována dokonce i administrativou Joea Bidena v loňském roce. Nyní má Biden jiné starosti. Hovořil prý přes dvě hodiny s čínským vůdcem Si Ťin-pchingem a ten mu řekl, že se USA „spálí“, když si budou hrát s tchajwanským „ohněm“.

Návrat covidu do médií s výraznými nepravdivými titulky byl očekáván, přesto je intenzita strašení překvapivá. A to nás teprve čeká údajná čtvrtá vlna na podzim.

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,68 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
46 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)