11.12.2022
Kategorie: Ze světa

Co Vás může přesvědčit?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Dohody jsou od toho, aby se dodržovaly. Platí to ke slušnému vychování a týká se to i těch minských. Jestliže bývalá německá kancléřka Merkelová prohlásí, že Němci dopředu věděli, že nebudou dodrženy a existují jen proto, aby Západ vyzbrojil a vycvičil ukrajinskou armádu a připravil tento stát k válce s Ruskem, ukazuje to minimálně na tři důležité skutečnosti.

Pojďme si je tedy krátce přiblížit. Bez emocí, vzteku a jen s přihlédnutím k realitě.

Nenávist k Rusku je ze strany Západu dlouhodobá a systematická, přičemž Vladimír Putin možná doplácí na jistou naivitu týkající se jeho důvěry v západní politiky. Je zvláštní, že při pohledu do nedávné historie ho tato vlastnost postihnula. Kdyby v podstatě zasáhnul hned po Majdanu, mohl být rychleji klid. Jenže je otázkou, byla li tehdy ruská armáda v natolik dobré kondici, aby si to mohla dovolit. Zdá se, že její modernizace potřebovala svůj čas, a především ten typ zbraní, kterých se USA a jejich spojenci obávají, musel teprve vzniknout. Zatím jsou uloženy ve skladech či připraveny v pohotovosti, ale použít je na Ukrajině by bylo zbytečné odhalení jejich schopností ve skutečném boji. I proto jsme svědky konvenčních bojů a taktik připomínajících spíše 2.světovou válku.

Putin zase tak naivní nebyl a postupně mimo vývoje moderní techniky zapracoval na ekonomické situaci Ruska. Přestože se může tato velmoc stále jevit jako zaostalá a lidí v ní pod tlakem, makroekonomická situace Ruské federace není zdaleka tak špatná, jak by si Západ přál. Schopnost rok bojovat proti dodávkám zbraní a peněz z třetiny světa, a ještě se formou BRICSu stát atraktivním partnerem pro zbylé 2/3 států na planetě, je jistě majstrštyk Moskvy. Napomáhá tomu jak obrovské nerostné bohatství, tak i velká rozloha a schopnost přežití národa i v těch nejkrušnějších podmínkách. Také je tu soudržnost vedoucí k umění přijmout složitá opatření i přesto, že podvolit se by bylo jednodušší. Hrdost Rusů je veliká a tolerantnost Moskvy při uvědomění si vlastních možností pro mnohé obdivuhodná. Nevěřme všemu, co se tu píše. A to ani z jedné strany. Rusové nejsou ani na kolenou a těsně před kolapsem, ale také to nejsou spasitelé světa. Nicméně své si dokážou pohlídat a jít si za tím. Občas i bez ohledu na krátkodobé důsledky.

Dekadence Západu dosáhla míry, která byla před 30ti roky nepředstavitelná. Bohužel v jeho čele stojí v pozadí lidé schopní manipulovat s většinou planety včetně částečného vlivu na Rusko. Němci opět ukázali, že jsou pokřiveným národem žijícím pod vedením jak Anglosasů, tak i Židů. Mocní Židé neztratili vliv na dění v Německu ani za 2.světové války, o čemž je mnoho svědectví. Existuje dost úvah o tom, že židovské elity se tehdy de facto dokázaly zbavit prostých příbuzných a ještě na tom zbohatnout. Židovská tematika je pro svět velmi citlivá, nicméně i nyní jsou zástupci tohoto etnika u světového kormidla. Vidět jsou však jiní. Schwab, Soros, Gates, Rockefellerové, Rothschildové, ti patří k výkonné složce nejvyšší moci. Ovšem všechna ta ideologie vzniká možná ještě o stupínek výše. Současný stav je tak pouze předpokládaným výsledkem a směřuje k totální přeměně světa. Jestliže starověk a středověk trvaly tisíce let, pak moderní věk po 200 letech přechází k něčemu zatím nedefinovatelnému. Nápomocnými jsou bouřlivý rozvoj technologií, zbraní a ohebnost lidstva. To vše vede k totální kontrole, ovládání a koncentraci moci. Kdokoliv sebemocnější a schopnější se tomuto trendu vzepře, je rozdrcen. Různých nehod, úmrtí, a nakonec i poprav, byť schovaných za válečné konflikty, tomu odpovídá.
Jsme svědky doby překotných změn, které vůbec nemusely přijít. Lidstvo by mohlo žít relativně spokojeně i při udržení jisté střídmosti a při pečování o svou planetu. Bohužel peníze nesmrdí a pro některé se staly hnací silou vedoucí k likvidaci konkurence. Požíráme sami sebe místo toho, abychom spolu žili. Nadávali jsme na komunisty, v mnohém dokonce právem, nicméně si nyní přiznejme, že dokázali vytvořit v mnohém lepší podmínky pro život, než to dělají současné pseudoelity. Možná byl čas vytvořit určitý hybrid socialismu a kapitalismu. Místo toho jsme se vydali cestou hyenismu. Na Ukrajině Západ připravil půdu pro nesmyslnou válku, které se účastní Rusko. Zbortila se ekonomika EU, USA jedou na doraz a bohatnou na neštěstí Ukrajinců. Ty nelitujme, měli dost času si doma udělat pořádek sami. Jenže ani oni neprohlédli záludnost Západu. Prohlášení o Minských dohodách, které vypustila Merkelová, jen odšpuntovalo další oprávněnou vlnu nechuti věřit komukoliv.

A naše vláda? Kam jsme to dopracovali od ekonomicky nezávislé země? Lidem odpojují elektřinu, senioři a samoživitelky jsou na pokraji chudoby, nad školami a úřady vlají ukrajinské vlajky a naše vláda je nazývána ukrajinskou. Mediální smršť míří v zahraničí proti Rusku a u nás zase proti každému, kdo varuje před činností zaprodané vlády Petra Fialy. U moci jsou ironičtí ignoranti létající si po světě, žijící v luxusu a říkající nám, jak máme přežít krizi a být zticha. Upřímně řečeno, už bylo dost tichého mlčení. Co ale musí ještě přijít, aby to pochopila většina národa? Zatím jsou ti vzpírající se hanlivě označováni, v Německu teatrálně zatýkáni a předkládáni jako svině poslané na porážku. Ostatně ani u nás to není jiné. Coming soon…..

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (47 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
49 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)