15.6.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Politika

Co nám neřekl pseudopremiér Fiala o svém jednání s papežem Františkem?

Sdílejte článek:

JIŘÍ SUDÍK

Do sebe zahleděný a sám sebou oslněný premiér Fiala navštívil minulý týden Vatikán a také papeže Františka. Papež František jej přijal a Fiala mu předal dar. Nepředal mu dar od českých katolíků, nepředal mu dar z naší krásné české země. Předal mu dar z Ukrajiny. Proč? To začíná být stále více zřejmější.

Většina z nás si povšimla jak premiér Fiala dlouze, obšírně hovořil o podpoře Františka, o jeho podpoře Ukrajině. To je samozřejmě pravda a papež František je v tom dlouhodobě zcela konzistentní.

Jak už ale bývá u Fialy zvykem, zjevně nám neřekl vše a opět silně mlžil. Papež František je proti válce, odsoudil zcela jednoznačně útok na Ukrajinu, je proti jakémukoliv zabíjení, proti zabíjení Ukrajinců, proti zabíjení Ukrajinců na obou stranách . A Fiala? Fiala, který se tak rád a tak často vydává za katolíka? Pro Fialu začíná být slovo Mír sprosté slovo. Fiala nepodporuje mír, nepodporuje ukončení války. A podporuje Fiala Ukrajince? Nebo podporuje válku Ukrajinců proti Ukrajincům? Nyní i Rusům? Válku , která trvá od roku 2014, válku, do které se teprve letos zapojilo Rusko? Podporuje Fiala amerického zkorumpovaného komika Zelenského a jeho oligarchy, nebo podporuje Ukrajince?

Připomeňme si, že současná ministryně Fialovo vlády Langšádlová již před rokem vyzývala k použití jaderných zbraní proti Rusku, Bylo to v souvislostí s absolutně nevěrohodnou konspirací Vrbětice….. A současní senátoři pětikolky? Také oni, nyní a teď , vyzývají k použití jaderných zabraní proti Rusku.

Pokud Fiala zapomněl na slova papeže Františka z května tohoto roku, tak mu je musím připomenout. V interviu pro deník Corriere della Sera v květnu 2022 dokonce papež František prohlásil . Cituji : „K válce mohlo přispět štěkání NATO u Ruských vrat“ . ….A opět dle Novinek .cz, Zelenskyj dělá vše pro to, aby se mohl sejít s papežem Františkem. Papež František takové setkání odmítá. Takové setkání odmítá do té doby, než bude hovořit s Putinem.

To jsou od papeže Františka velice silná vyjádření. Nečerpám z ruských servrů. Čerpám z hujerskeho provládního webu novinky.cz. Novinky.cz také nezapomněly papeže Františka řádně zkritizovat. Prý pochází z latinské Ameriky a Evropě vůbec nerozumí. Atd. Bez komentáře.

Osobně jsem přesvědčen o tom, že Fiala se vypravil do Vatikánu hlavně proto, aby se přimluvil u papeže Františka za komika Zelenského. Dar z Ukrajiny předal on, protože papež František se zatím se Zelenským nechce setkat.

Obdivuji otce Františka, že dokázal slušně jednat s naším pseudopremierem Fialou, Nicméně společné foto papeže Františka s Fialou vydá myslím za tisíce slov

Nyní opět cituji, tentokrát z dnešních provládních novinek.cz

„Vatikán – Podle papeže Františka není válka na Ukrajině černobílá, mělo by se na ni nahlížet komplexně a hledat i její příčiny. Papež to řekl v rozhovoru s jezuitskými novináři, který dnes zveřejnil deník La Stampa. Hlava katolické církve v něm spekuluje, že válka možná mohla být nějakým způsobem vyprovokována, či se jí dalo zabránit. Papež rovněž znovu kritizoval zvýšený prodej zbraní a ocenil také statečnost Ukrajinců, kteří brání svoji zemi a bojují o přežití.“

A dále. Europoslanec Tomáš Zdechovský, typický představil pětikolky odsoudil předsedkyní naší politické strany Trikolora, paní Zuzanu Majerovou Zahradníkovou. Paní předsedkyně Trikolory se zeptala , proč Fiala vezl k papeži Františkovi dar z Ukrajiny, proč tam mu nepředal dar z naší krásné země, dar od našich věřících? Ten dotaz se panu europoslance Pětikolky Tomáši Zdechovskému nelíbil. Podle Zdechovského je paní předsedkyně i celá Trikolora nahnědlá. To jako myslel pan europoslanec vážně? On opravdu považuje za nacisty ty, kteří uznávají a respektují naši zemi, ty kteří nejsou zkorumpování, ty kteří naši zemi neprodávají za pomyslných třicet stříbrných, ty kteří odsuzují hajlování, hákové kříže, bronzové sochy Hitlerovo ukrajinského spolubojovníka Stefana Bandery? ?

Pro pětikolku naprosto typické, vztekle kolem sebe kope a platí ni staré české: „Zloděj křičí, chyťte zloděje“.

Latest posts by Redakce (see all)
Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (34 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna.

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)