21.11.2023
Kategorie: Politika

Co bude zlomové?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Pětikoalice se pohodlně drží u kormidla a stoosmičková většina ve Sněmovně jí zaručuje převahu při schvalování jakékoliv ptákoviny, i kdyby byla sebeextrémnější. Petr Pavel podepíše cokoliv, na co mu Kolář kývne, a Senát je díky svému složení odnoží ancáblu, v jehož čele sedí Pekarová Adamová. Nekritická média se sice občas pozastaví nad některou z událostí, ovšem ryk nespustí nikdy. Kdyby cokoliv z dílny Fialy vypustil ven Babiš, ,,demokraticky“ smýšlející novináři a redaktoři by spustili takovou smršť, že bychom se divili. Fiala je hájený.

Přiznejme si, že nebýt alternativních zdrojů a jistého mediálního stínu, v něm pracuje řada odpůrců režimu, byl by klid. Naštěstí toto prostředí je plné inteligentních a aktivních spoluobčanů ochotných jít s kůží na trh a věnovat svůj čas těm, kteří jsou schopni si hledat i jiné informace, než kterými nás zásobuje mainstream. Jmenovat je všechny na obou březích nelze a když napíšeme pár jmen, bude to nespravedlivé k ostatním. Jestliže se občas opřeme do ČT, Seznamu, Echa či Forum24, vzpomeneme na CNN Primu , Novu či jmenujeme Fridrichovou, Šafra, Wollnera nebo Železného, neznamená to, že tu není mnohem více manipulátorů schopných nám lhát přímo do očí a tvářit se u toho vrcholně přesvědčivě. Což mnoha lidem stačí k tomu, aby přehlíželi skutečná fakta, realitu a směr, kterým se ubíráme.

Ani opozičně naladěná scéna nezná jen pár individualit. Máme tu Martinu Kociánovou, Petra Hájka, Vidláka, Větvičku, Formánka, Rédovou, Svobodný vysílač, KTV, inadhled, Protiproud, Pravý prostor, AC24, a mnoho dalších, kteří mají své čtenáře a posluchače. Nelze vyjmenovat všechny, byl by to dlouhý soupis, a přesto bychom nedokázali vytvořit kompletní databázi, protože seznam autorů článků a videi by byl možná stejně dlouhý, jako kdybychom dávali dohromady mainstreamové tituly pracující na manipulaci s myslí národa. Rozdíl je v objemu peněz, který na straně proliberálních subjektů výrazně cokoliv jiného převyšuje. Provládní neziskovky i fanatičtí jednotlivci dokonce sepisují seznamy ,,odpadlíků“ tvořících moderní disident, z nichž čerpá i Rakušanem vedené Ministerstvo vnitra při snaze eliminovat jejich činnost. Stejně k nim přistupují některé sociální sítě. U některých z nich je snaha přinášet zajímavé informace či vést lidi k zamyšlení, jiní se snaží šokovat. Takový Michal Shark či Absurdní svět k tomu přidávají přesvědčení, že je Země plochá nebo že za ledovci v Antarktidě začíná nový svět. Bohužel tím usnadňují provládním médiím roli a staví u nich i u lidí vycházejících z informací podávaných mainstreamem tuto část neliberálně smýšlejících autorů na úroveň bláznů.

Přiznejme si, že Shark není jediný. Občas stačí sledovat přes sociální sítě i jiné názorově od provládně tvořících subjektů odlišné jedince a musíte se divit, co jsou schopni předvádět. Některým zachutnala popularita, přestože je přivedla na mizinu, jiní už se vidí v politických funkcích, kterých se však díky své naivitě a celkové roztříštěnosti této scény nikdy nedočkají. Kdo z nás by si dokázal afektovanou Peterkovou představit za pultíkem v Parlamentu? Nebo Zítka? Tito lidé mající z počátku jistý potenciál se později utopili ve vlastní sledovanosti a jsou přeurčeni k zapomenutí. Mainstream jim však věnuje záměrně určitou pozornost, protože za jejich chování dokáže ukrýt daleko schopnější, inteligentnější a realističtější autory. Kdo slyšel v poslední době ve zprávách o Kociánové či Hájkovi, případně o dalších, jejichž aktivity mají hlavu i patu? Právě ti jsou spíše zamlčováni, aby jim nestoupala popularita. Platí to i pro Filipa Turka, jehož názory jsou prostě velmi podobné těm, které neovcím probíhají denně hlavou.

Věnujete li tedy pozornost alternativní scéně, velmi opatrně vybírejte. Autorů zajímavých článků je mnohem více, než jsme schopni pojmout. Velmi důležitý je realismus a schopnost analyzovat reálnou skutečnost. Přístup k zásadním informacím je složitý a omezený, často je třeba hodně pátrat, využívat kontaktů či být mezi lidmi a vnímat nálady. Není pravdou, že má Fiala mizivé procento příznivců, protože v reálu by Pětikoalice volby opět možná vyhrála. Stačí jí pár týdnů před volbami nasadit laskavý výraz, narychlo změnit pár nařízení a zákonů, oprášit jedinečnost EU a NATO, zároveň potlačit negativní dopady snah WEF, WHO, EU a dalších organizací, také mlžit kolem Green Dealu, a plno voličů jim opět skočí na špek. Díky síle médií a penězům do nich vložených dokážou obrátit vnímání velké části národa během pár týdnů. To, co Alternativa kousek po kousku slepuje roky, rozpráší oni za pár dní. Nedejte se tedy opít rohlíkem. Tvořte si názor pomalu, opatrně a dlouhodobě. Jen tak se pohneme z místa.

Co jim může zlomit vaz? Ceny potravin, pohonných hmot, elektřiny či plynu? Nebo až nám sáhnou na majetek, peníze, soukromí? Dělají to metodou ukrajování salámu a většina zatím jen mlčí. Bez alternativních médií a aktivních jednotlivců by to ostatní jen pomalu vstřebávali a mlčeli by. Je jen na nás nezůstat zticha a vzepřít se.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (14 votes, average: 4,71 out of 5)
Loading...
28 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)