16.1.2021
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Český sen

Sdílejte článek:

MAF

Se zájmem, ne však překvapením, sleduji palcovými titulky opatřené články na Seznamu a v Novinkách o tom, jak vládní strategie kolabuje, registrační server padá, operátoři nebyli informováni a opozice, aniž by zatím sama s čímkoli přišla, vládu jako vždy viní z naprosté nepřipravenosti a neschopnosti.


Proto se ráda podělím s ostatními o zásadní, veřejnosti neznámá fakta. Dnes jsem měla telefonát s bývalým spolužákem z gymnázia, který vystudoval lékařství na UK, v 70. letech emigroval do USA, působil v tamní nemocnici a v devadesátých letech se vrátil do rodné vlasti.

Vylíčil mně svoje čerstvé zkušenosti s Českou lékařskou komorou i jinými chvályhodnými institucemi. Sám Covid s mírnými příznaky prodělal, a tak se rozhodl zapojit a osobně pomoci. Nejdříve chtěl Česku pomoci s trasováním. Usoudil, že v Praze bude nejlepší zavolat na Magistrát. Tam mu ale řekli, že s tím nemají nic společného, ať se obrátí na Hygienu. Volal tedy na pražskou hygienu, kde ho mladičká operátorka přepojila na toho nejkompetentnějšího. Ozval se mu jakýsi mladík, který ho vyslechl a zapsal si na něj mailový a telefonický kontakt. V kanceláři prý bylo slyšet smích a bujaré veselí. Přestože to bylo před drahnou dobou, doteď se mu nikdo neozval.

Ve svém úsilí ale nepolevil a rozhodl se tedy pomoci s očkováním. Vyhledal stránky ČLK (sám je jejím členem) a v kolonce Dobrovolníci Covid nabídl svoji odbornou pomoc s očkováním s tím, že by mohl očkovat i deset hodin denně. Opět řádně zanechal svůj email a tel.

Hádanka nakonec. Myslíte, že ho někdo kontaktoval? Správně. NIKDO.

Další naprosto neznámá skutečnost, kterou můj spolužák MUDr. XY zjistil ze západních odborných zdrojů se týká vakcíny Astra Zeneky, která podle dřívějších údajů Seznam zpráv byla schválena komisí EU už minulý týden a v potřebném množství měla být dodávána do členských států. Na Seznamu byl dokonce zveřejněn graf, v jakém množství by od února měla být distribuována do ČR. Tento týden je všechno jinak. Vakcína vyvinutá ve spolupráci s Oxfordem (v Británii už jí dávno očkují) prý najednou nevykazuje dostatečnou účinnost (70%) a její schválení EU vůbec není jisté (přestože Pfizer oznámil zpomalení svých dodávek). Nejsem v žádném případě příznivcem konspiračních teorií, jenže můj spolužák MUDr.XY ze zahraničních zdrojů zjistil následující:

Astra Zeneca je těsně před dohodou s ruským Sputnikem (experty se zvažuje možnost aplikovat první dávku od Astry a druhou od Sputniku) a všichni známe přístup EU i části české veřejnosti(zmanipulované oficiálními médii) k současnému Rusku. A opět hádanka nakonec: Jak myslíte, že to dopadne?

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (15 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...