4.9.2017
Kategorie: Společnost

Causa Říčař a ministr Robert Pelikán, neudržitelná osoba v čele české justice

Sdílejte článek:

JAN ŠINÁGL

Ministerstvo spravedlnosti potřebuje nutně silnou osobnost. Tou současný ministr bohužel není. Mohu doložit i osobní zkušeností, kdy jsem pomohl zprostředkovat schůzku obhájce ing. arch. Marka Říčaře s ministrem Pelikánem. Trvala cca 20 min. Od ministra spravedlnosti se žádné reakce advokát nedočkal.

[ad#clanek-respo]

Týkalo se mj. stížnosti na porušení práva na spravedlivý proces. Od této kauzy dávali ruce všichni ministři spravedlnosti od jejího vzniku Pospíšil, Blažek, Benešová, Válková. Nazývám ji českou „Watergate“, kdy v ohrožení nebyl prezident, ale ČSSD a její lidé na ministerstvech a ve vládě. Stížnost pro porušení zákona má 55 stran !!! Odmítl ji i Ústavní soud pro formální chybu – chybějící příloha, kterou si mohl snadno ÚS ČR vyžádat – přitom sám vyčítá soudům, že se zbavují nepříjemných kauz na základě formálních chyb?! Její autor byl bývalý gen. prokurátor ČSFR JUDr. Jiří Šetina.

V kauze byla obviněna i současná eurokomisařka Věra Jourová, která pracovala na MMR jako náměstkyně, k činu se přiznala. Poté, co byli vyšetřující policisté odvoláni, důkazy zničeny, své přiznání odvolala, za 33 dnů vazby ji soud přiznal takřka obratem odškodné 2.700.000,-Kč a korunní svědek policie ing. arch. Josef Říčař šel po pěti letech života v programu na ochranu svědků, změněné identity (včetně celé rodiny) za pár dnů „sedět“ na 7 let (snížen na 6 let). Věra Jourová se stala eurokomisařkou pro spravedlnost. Letos 11.dubna byl po polovině trestu ing. arch. Marek Říčan propuštěn na svobodu za mlčení všech médií…

Rodina se zřejmě přestěhuje do zahraničí, děti začínají studovat na prestižních vysokých školách. Přispějí tak svými morálními a odbornými kvalitami svému novému domovu, kdy původní je nevítal a nepotřeboval… Za roky existence petice na podporu rodiny Říčařů podepsalo do dnešního dne pouhých 832 lidí – i tak vřelé díky všem signatářům!  Zatím ji ponechávám na svém webu jako svědectví doby.

Mimochodem zdravotní sestra Marešová žádá po státu odškodné 5 milionů za více než rok vazby. Kdyby měl být ohodnocen každý den její vazby jako u Jourové, musela by od státu obdržet cca 30 milionů odškodnění?! Pravda, Jourová požadovala i náhradu ztráty za ušlý zisk apod., ale tolik za pouhých 33 dnů nezákonně vazby – tedy cca 82.000,-Kč za každý den?! Běžný občan se tak neubrání dojmu, že nesvoboda úředníka či politika má mnohem větší cenu pro stát, než jeho běžný občan…

[ad#pp-clanek-ctverec]

Jan Šinágl, 2.9.2017

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (27 votes, average: 4,81 out of 5)
Loading...