1.6.2023
Kategorie: Společnost

Blíží se cenzura, jakou jsme ještě nezažili: Digitální zákon EU eliminuje všechny názory, které odporují systému

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Zatímco v USA se teprve uvažuje o tom, jak umlčet jiné názory před volbami příští rok, v EU již mají vše dávno vymyšlené a zanedlouho zřejmě uvidíme v praxi, jak bude umlčování nepohodlných názorů vypadat.

Bruselská sebranka si už dávno na demokraty snad ani nehraje, vždyť sama EU je jednou velkou diktaturou. Jednotlivé členské státy již nemají téměř řádnou suverenitu.

A jen málokdo ví, že suverenita členských zemí EU je menší než suverenita jednotlivých států USA. Pokud pak kdokoli tvrdí, že ten obludný moloch lze reformovat, pak je buď zcela neznalý věci nebo účelově lže.

Není nic horšího než setrvání v EU.

A to potvrzuje i onen nový zákon, který má umlčet všechny, kdo nepřináší názory v souladu se „stranou a vládou.“

Zákon o digitálních službách (DSA), nařízení na úrovni EU, je prakticky matkou veškeré cenzury. Pod rouškou transparentnosti a odpovědnosti online platforem je eliminován jakýkoli názor, který jde proti systému.

Přesněji řečeno, nařízení ukládá platformám povinnost zmírňovat rizika, jako jsou dezinformace nebo zmanipulování voleb, pomocí „důvěryhodných“ orgánů, které budou vše cenzurovat.

Turbulentní časy pandemie poukázaly na agresivní cenzuru praktikovanou úřady v kombinaci se sociálními sítěmi, které se již neštítí eliminovat hlasy, zejména odborníků a lékařů, kteří nesouhlasí s oficiálním vyprávěním. V plandemii existoval prakticky jen jeden názor a ti, kteří se odvážili nesouhlasit, byli ostrakizováni a veřejně lynčováni.

Cenzura názorů lidí mimo lékařskou oblast nebyla tak destruktivní, ale za vše hovoří skutečnost, že se z renomovaných a respektovaných lékařských výzkumníků stali přes noc vyvrhelové jen proto, že se odvážili poukázat na chyby v logice a na deformaci vědy samotné.

Vedoucí představitelé EU si soustavně stěžují na nízkou proočkovanost v některých zemích a ukazují prstem na „konspirační teorie“, které kolují na sociálních sítích.

Mezitím se všechny „konspirační teorie“ naplnily, ale pozornost veřejnosti byla záměrně přitahována k jiným krizím. Evropská unie, která se dychtivě připravuje na další pandemii, která bude do značné míry záviset na tom, kdo vyhraje bitvu mezi dvěma světovými řády, nyní zavádí oficiální akt totální cenzury.

Zákon o digitálních službách je nařízení, které má platit v celé EU. Mezi povinnosti uložené online platformám a vyhledávačům patří sledování jejich opatření k řízení rizik prostřednictvím nezávislých auditů.

Zákon také stanoví opatření pro boj proti nezákonnému obsahu online, včetně nezákonného zboží a služeb. DSA poskytuje uživatelům nové mechanismy pro nahlašování nezákonného obsahu online a vyžaduje, aby platformy spolupracovaly se specializovanými „důvěryhodnými oznamovateli“ (jak se dnes říká udavačům) při identifikaci a odstraňování nezákonného obsahu, stejně jako účinnou ochranu uživatelů.

Zákon o digitálních službách také zavádí nový mechanismus reakce na krize v případě vážných ohrožení veřejného zdraví a bezpečnostních krizí, jako je pandemie nebo válka.

„DSA reguluje odpovědnost online platforem a online vyhledávačů, pokud jde o systémové problémy, jako jsou dezinformace, hoaxy a manipulace během pandemií, poškozování zranitelných skupin a další vznikající společenské škody,“ říká EU, která je sama největší dezinformátor z dob tzv. „pandemie.“

Zároveň se zavádějí nová nařízení, která výzkumníkům z hlavních platforem umožní přístup k datům, aby mohli sledovat, jak si platformy vedou a jak se vyvíjejí online rizika.

Uživatelé budou mít nová práva, včetně práva stěžovat si platformě, usilovat o mimosoudní urovnání, stěžovat si vnitrostátnímu orgánu ve svém vlastním jazyce nebo požadovat náhradu škody za porušení pravidel, uvádí DST.

Zastupitelské organizace budou také moci hájit práva uživatelů v případě rozsáhlého porušování práv. Evropská komise je hlavním regulátorem pro velké online platformy a online vyhledávače, zatímco ostatní platformy a vyhledávače jsou pod dohledem členských států.

„Komise bude mít donucovací pravomoci podobné těm v antimonopolních případech,“ uvádí zákon o digitálních službách.

Lze předpokládat, že hlavním důvodem zavádění tohoto cenzurního zákona jsou eurovolby, které proběhnou již za rok. Před volbami je přece třeba dodávat občanům jen ty „správné“ informace.

Nový celounijní cenzurní zákon má vstoupit v platnost již v srpnu. Jednou z jeho hlavních autorek je i Věra Jourová.

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
31 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)