26.7.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Bláznův deník: Solidární sankce

Sdílejte článek:

JIŘÍ PÁLKA

Vážení cenzoři, vážení trotlové, Vy, kteří všechno víte a všechno znáte, Vy, kteří máte ty jediné správné informace, Vy, kteří víte, co je pravda a máte tudíž jediné správné zdroje informací, na Vás se obracím s několika otázkami a návrhy.

1. Na internetu jsem se dočetl, že Evropský Parlament a Evropská komise moudrých soudruhů navrhuje zavést sankce proti Putinovi a neodebírat od něho plyn a ropu. Je to zásadové a rozhodné ! A postihne to především střední a východní Evropu. Zásadně se to dotkne obyvatel naší republiky . Bude nám zima , průmysl se zhroutí, nastane vysoká nezaměstnanost, nebudeme moci nikam jezdit, ale to nevadí. Hlavně, že potrestáme agresora.

A o kus dál jsem nalezl starší zprávu (leden 2022) , že Saudská Arábie spolu se Spojenými arabskými emiráty vraždí v Jemenu civilní obyvatelstvo. Saúdské a emirátské letectvo bombarduje hustě obydlené městské oblasti bez ohledu na lidské životy. USA do nedávna arabským bojovým letounům pomáhaly tím, že jim za letu dodávaly letecké cisterny palivo a poskytovaly jim strategické poradenství při zaměřování cílů. Na nátlak mezinárodní veřejnosti od této pomoci Biden odstoupil. USA však dál chtějí Saudské Arábii dodávat zbraně: tzv. obranné rakety středního doletu.

Jak oznámil Červený kříž : do konce roku 2021 zemřelo v Jemenu 377 000 lidí, mezi nimi i velké množství dětí. Téměř 60 % těchto úmrtí je způsobeno nepřímými problémy , jako je nedostatečný přístup k potravinám, vodě a zdravotní péči.

Z toho je jasné, že Saudská Arábie a Spojené arabské emiráty jsou stejní agresoři jako Putin. A jestliže na Putina uvalujeme nejrůznější sankce , pak stejné sankce musíme uvalit i na tyto agresorské země napadající Jemen. První sankce by měli směřovat k tomu, že z těchto zemí Evropané přestanou odebírat ropu a plyn. Musí přece platit: Padni komu padni !

Sice se tyto sankce dotknou mnoha jihoevropských zemí a jejích obyvatel, ale my Evropané se musíme solidárně spojit a odmítnout všechny agresory světa. Nebudeme od nich nic nakupovat. Hlavně pak ropu a plyn !

Chápu, že nám bude zima, ale bude nás ( tedy alespoň některé uvědomělejší občany ) hřát morální imperativ, kdy plivneme do tváře všem agresorům !

PS: Protože jednou ze základních hodnot, na kterých stojí Evropská unie je solidarita, tak navrhuji, aby všichni Evropané byli solidární ke všem Evropanům. Co tím míním. Jestliže někteří Evropané budou mrznout, pak by ti, kteří tento problém nemají ( a mají třeba teplo zajištěné jinou cestou) , by se měli solidárně přidat k těm, co mrznou. To znamená, že v zimě by vypnuli topení, a pokud mají třeba pasivní nebo nízkoenergetické domy, tak v zimě by otevřeli dveře a okna dokořán. Zvláštní komise Evropské komise by pak chodily po celé Evropě a kontrolovaly , jak je naplňovaná tato dobrovolná solidarita. A pokud by někdo nedodržoval tuto solidaritu, uvalili bychom na něj sankce.

PS1: Jelikož USA částečně pomáhají arabským agresorům, nezbývá nám, než uvalit i na USA výchovné sankce. Navrhoval bych, že bychom třeba deset tankerů se zkapalněným plynem nepřijali a poslali je zpátky do USA. Ale možná by bylo ještě lepší řešení, že bychom od USA zkapalněný plyn přijali, ale nezaplatili jim ho.

Tyto návrhy jsem zaslal Evropské komisi a Evropskému parlamentu, ale dosud jsem neobdržel žádnou odpověď! ;-)  

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (19 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)