24.4.2024
Kategorie: Politika

A my vám tu válku zařídíme

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Fialova návštěva USA a CIA společně s šéfy tajných služeb a následná rezignace velitele vojenské zpravodajské služby jsou jednou z více indicií napovídajících, co vše se ve Washingtonu probíralo. Poklek Fialy před Bidenem nebyl rozhodně hlavním smyslem cesty české delegace, podstatnější bylo převzetí instrukcí vedoucích k další eskalaci nenávisti vůči Rusku a k přípravě na válku.

O pár dní později polský premiér Duda prohlásil cosi o možnosti poskytnutí polského území k rozmístění amerických jaderných zbraní. Reakce Moskvy byla bleskurychlá, ale zatím pouze slovní. Nicméně je evidentní, že Západ si nedá říct a dráždí Rusko stále intenzivněji. Aniž by si představitelé jednotlivých států NATO, a především ti středoevropští, nechtěli připustit, že Rusové války neprohrávají a jsou schopní jíst bahno, pokud mají bránit svou vlast. A o tu Západu jde. Rozparcelovat ji, vykrást a ruský národ ožebračit a vymazat ze světa. Anglosasové s Germáni Slovany vždy považovali za nepřítele a nyní to opět dokazují. A kdyby se jim čistě náhodou podařilo Rusko zničit, následovala by Čína. Což zcela zjevně nahrává spojení, o kterém se Američanům, Britům, Němcům a Francouzům mohou zdát jen zlé sny.

Ostatní národy nemá cenu příliš jmenovat. Jejich podíl na konfliktu je nepodstatný s výjimkou poskytnutí území vhodném k ataku Ruska a Běloruska. Rusové musí být vcelku naštvaní na to, že se kdysi vzdali Aljašky a opustili Kubu. Mohli být vcelku blízko území Spojených států a Kanady. Takto byli přinuceni jít ve vývoji zbraní tak daleko, že jsou nyní jejich hypersonické rakety a podvodní radioaktivní nálože umístěné do výzbroje ponorek schopné během pár minut vymazat polovinu Severní Ameriky i s jejím obyvatelstvem. Bohužel, tento scénář je až na nebodovaných místech. O stupínky vítězů v pořadí úplných a užitečných idiotů soutěží vlády bývalých států Varšavské smlouvy, vedou především Češi a Poláci.

Američané, Fiala, Pavel a Duda už nijak neskrývají záměr začít válku. Největším oříškem je pro ně najít způsob, jak Kreml vyprovokovat. Využívají všech možností. Terorismu, nacismu, směšných sankcí, vyhrožování, krádeží cizího majetku, dokonce i soukromého. Vladimír Putin 8 let udržel ruskou armádu na uzdě, přestože Donbas volal o pomoc. Kyjevská vláda se souhlasem USA podporující nacismus terorizovala rusky hovořící část obyvatelstva. Teď se všichni diví. Kdo by očekával, že se ruský prezident dopředu dostatečně nepřipravil, mohl se zařadit mezi naivní hlupáky. Rusové nastartovali válečnou výrobu s předstihem, po delší době se naučili prakticky válčit. A nejsou samotní. Mimo Běloruska mají spojence i jinde. V podstatě všude tam, kde už mají Američanů, Britů a Francouzů plné zuby.

Očekávat konvenční válku podobnou 2.světové je naivní. V podstatě lze konstatovat, že Rusové a Američané by ani nemuseli opouštět své území, přesto by dokázali zlikvidovat samotní opačnou polovinu světa. Každá z velmocí má své možnosti a je jen otázkou, které z nich jsou v současnosti údernější. Hloupost politiků, kteří klidně pomocí Green Dealu zlikvidovali ekonomický náskok Evropy před většinou světa, může způsobit i velmi rychlou ztrátu sebevědomí ihned po prvním náznaku skutečné naštvanosti Kremlu. Zatím vše vypadá tak, že Spojené státy toužící po ruském nerostném bohatství hledají skulinku, jak se k němu dostat. Vnitropolitický rozklad Ruska a Běloruska se nepovedl, na řadu tak opravdu brzy může dojít na nejhorší. Tedy na provokace či vymyšlenou odvetu a atak Ruska. Samozřejmě nikoliv ze strany USA, ale spíše s využitím takových pitomců, jako těch u nás existujících ve vládě.

V Polsku již upozorňují majitele terénních vozidel na jejich možné odebrání pro potřeby armády. U nás se potají měnily zákony spojené s povoláváním do zbrabě. Pokud si myslíte, že si s touto myšlenkou naši militantně uvažující politici nehrají, budete poměrně brzy překvapeni. Máte li doma syny starší 20 let či patříte do bojeschopné generace, budete možná středem pozornosti dříve, než se nadějete. Paradoxem může být situace, kdy získali české občanství Ukrajinci prchající před Zelenského verbováním a možná by šli k odvodu dříve, než jejich krajané zatím se tu jen ,,legálně“ schovávající.

Válka je něco pro absolutní většinu z nás něco nepředstavitelného. A ta jaderná ještě mnohem více. Přitom nejde o nic jiného než o hamižnost části světa, o politická rozhodnutí a o suroviny. Svět žádnou válku nepotřebuje a její viníci by měli skončit na šibenici jako první. Adeptů u nás máme tolik, že by na to nestačilo ani popraviště na Staroměstském náměstí. Bohužel, k tomu se český národ neodhodlá. Přesto se ptáme. Co míníte udělat, až si někdo přijde pro Vaše manžely, syny, bratry, přátele a bude je chtít poslat na smrt a bojovat za zájmy, které jsou Vám ukradené? Nenastal už dávno čas vzepřít se a říct těm zločincům důrazné Ne! A ukončit jejich kariéru prezidenta, ministrů, důležitých politiků? Za nerozhodnost a strach budeme tvrdě pykat.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (39 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
34 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)