6.11.2023
Kategorie: Ze světa

Netanjahu: Žádné příměří v Gaze bez návratu našich rukojmí

Sdílejte článek:

INN

Premiér dává jasně najevo, že Izrael bude bojovat až do vítězství a nebude souhlasit s příměřím v Gaze bez propuštění rukojmích zadržovaných Hamásem.

 

Premiér Benjamin Netanjahu dal v pátek odpoledne v prohlášení pro tisk před začátkem šabatu jasně najevo, že Izrael nebude souhlasit s příměřím v Gaze bez propuštění rukojmích zadržovaných Hamásem.

„Naše síly operují ve všech sektorech a se vší silou. Naše vítězství bude ostré a jasné, bude to vzkaz našim nepřátelům, vzkaz, který bude rezonovat po celé generace,“ prohlásil Netanjahu.

„Cílem našich nepřátel je zničení Státu Izrael. Říkám to vám a říkám to i jim – naši nepřátelé neuspějí. budou poraženi. Nepolevíme až do vítězství, dokud nebude dosaženo cílů, které jsme si stanovili – odstranění Hamásu, návrat našich rukojmích a návrat bezpečnosti pro naše občany a naše děti,“ dodal.

„Naši vojáci bojují s mimořádnou odvahou. Bojují v nelítostných bitvách, tváří v tvář. nepřetržitě likvidují teroristy. operují v terénu, zatímco letectvo pokračuje v bezprecedentních leteckých úderech proti Hamasu-ISIS.“

„Pokud jde o sever – opakuji a říkám našim nepřátelům: Nepodceňujte nás. Ta chyba by vás přišla draho. Zaplatili byste cenu, kterou si ani nedokážete představit,“ varoval Netanjahu v projevu, který zazněl v době, kdy měl projev vůdce Hizballáhu Hasan Nasralláh.

„Zároveň pokračujeme v činnosti na politické frontě. Dnes ráno jsem se setkal s americkým ministrem zahraničí Antony Blinkenem, vážím si jeho návštěvy u nás, oceňuji důslednou podporu prezidenta Bidena, americké administrativy a amerického lidu,“ pokračoval premiér.

„Ukázal jsem ministru zahraničí Blinkenovi video z kamer v pásmu Gazy. Mluvil o tom. Jedna z těch strašných věcí, které jsme viděli, byli dva mladí bratři, kteří vidí, jak je jejich otec zavražděn. Jeden z nich přijde o oči, volá své matce. A to je jen část hrůz na tomto videu.“

„Dal jsem jasně najevo, že pokračujeme ze všech sil a že Izrael odmítá dočasné příměří, které nezahrnuje propuštění našich rukojmích. Izrael nepovoluje vstup pohonných hmot do pásma Gazy a brání převodu finančních prostředků do pásma Gazy.“

„Občané Izraele, od vypuknutí strašlivé války o onom temném šabatu jsme ztratili stovky mužů a žen z bezpečnostních složek, policie a záchranných složek. Ztratili jsme skvělé bojovníky, skvělé Izraelce, sůl země, lidi, kteří ty zrůdy prostě zastavili svými těly, někdy i nehty,“ pokračoval Netanjahu.

„Každá naše padlá oběť zanechává v našich srdcích hlubokou díru. Každý z nich je pro svou rodinu, přátele, rodiče, milence a nás všechny celým světem. každý z nich obětoval svůj život pro naše životy. jménem celého národa chci vyjádřit soustrast pozůstalým rodinám. z vlastní zkušenosti znám hloubku zármutku. Truchlíme za každého padlého vojáka. naším cílem je operovat s minimálním rizikem pro naše síly, ale uděláme vše, co bude třeba, abychom dosáhli vítězství nad našimi nepřáteli. S Boží pomocí a s vaší pomocí, občané Izraele, to dokážeme a uspějeme. společně zvítězíme,“ uzavřel.

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (8 votes, average: 4,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x