29.10.2023
Kategorie: Společnost

Prodavačka titulů má nahradit docenta Ševčíka? Nástup fašismu v ČR?

Sdílejte článek:

MICHAL MALÝ

Odvolání děkana doc. Ing. Miroslava Ševčíka se plánuje na příští týden! Jakou roli v tom hraje vláda, ministr školství Bek (STAN) a “nezaměstnatelná” Nerudová (lídr kandidátky STAN do EP)?

Fakultní akademický senát bude za týden znovu jednat o odvolání M. Ševčíka z funkce děkana Národohospodářské fakulty VŠE. Podnět k odvolání podal rektor školy Petr Dvořák, podle kterého Ševčík poškozuje dobré jméno VŠE a od března usiluje o jeho odvolání.

Akademický senát Vysoké školy ekonomické potvrdil pravomoc rektora odvolat jednoho z děkanů školy, Miroslava Ševčíka. Poškozuje snad vystupování docenta Ševčíka, který se objevil na protivládní demonstraci dobré jméno celé vysoké školy? Přes půl roku usiluje vedení Vysoké školy ekonomické (VŠE) o odvolání Miroslava Ševčíka z postu děkana Národohospodářské fakulty (NF).

Rektor Dvořák získal pro odvolání Ševčíka podporu akademického senátu celé univerzity. Rektor se chce zřejmě vyvarovat případným soudním sporům, a tak už více jak tři měsíce čeká na další postup senátu Ševčíkovy fakulty, který si vyžádal právní rozbor věci. Předseda Akademického senátu Národohospodářské fakulty VŠE rektorovi Dvořákovi přislíbil vydání vyjádření do konce října.

Ševčíka se ale zřejmě snaží odvolat za každou cenu. S ohledem na to, že se fakultní senát k návrhu rektora dosud nevyjádřil, jednal v pondělí Akademický senát VŠE o návrhu na odvolání vedoucího katedry práva národohospodářské fakulty Jana Vondráčka z funkce místopředsedy celouniverzitního senátu! Takže, pokud nebude hlasovat jak chce rektor, bude odvolán také?

Pro vypracování analýzy je nezbytný oficiální zápis z mimořádného zasedání Akademického senátu VŠE. Někteří senátoři školy zápis kritizují a chtějí k němu vznést připomínky, protože zápis neobsahuje vše, o čem se jednalo. Tiskový tajemník fakulty Daniel Váňa jej ale označil za účelově sepsaný dokument, který podle něj manipuluje realitou. Stěžuje si, že nedostatečně zaznamenává průběh diskuze mezi senátory.

Váňa uvedl: „Vedle vystoupení rektora Dvořáka a předsedy Legislativní komise Biče, která uvádí v plném znění, vůbec nezmiňuje vystoupení dalších senátorů, včetně mého, ani fakta, která v rámci těchto vystoupení zazněla. Za skandální považuji skutečnost, že v tomto zápise nejsou uvedeny faktické argumenty proti odvolání děkana NF VŠE, které senátorům ve svém vystoupení na daném zasedání AS VŠE veřejně sdělil děkan Ševčík,“ dodal s tím, že předsednictvo fakultního senátu se o dalším postupu teprve poradí.

Ke kauze, která se kvůli sporům táhne již sedm měsíců, se právník Jan Vondráček (který se vyslovuje PROTI odvolání děkana Ševčíka) vyjádřil následovně: „Z vyjádření pana prorektora Hnáta vyplývají dvě věci: on skutečně potvrzuje, že do toho, kdo by měl mluvit do následného obsazení vedení Národohospodářské fakulty, by měl mluvit pan ministr. A uvedl, že ministerstvo má co mluvit a má co zasahovat do samosprávy univerzit, což je pozice, která je pro mě jako reprezentanta akademického senátu nepřijatelná,“ konstatoval místopředseda Akademického senátu VŠE.

Celý rozhovor s vedoucím katedry práva Janem Vondráčkem, členem etické komise VŠE (ze které ho chtějí odvolat) ve videu zde:

Michal Malý

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (14 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
41 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x