30.9.2023
Kategorie: Ze světa

Jak se ze mě stal “konspirátor”

Sdílejte článek:

ANTIVIRUS

Vyrůstal jsem jako malý dítě za komunismu na panelákovym sídlišti. Hráli jsme si na klepačích, běhali po rozestavěnejch panelákách a stavěli vory z palet napěchovanejch třeba polystyrenem. Pak jsme ten polystyren zapalovali a koukali, jak odkapávaj ohnivý mužíčci. No dyť to znáte.

Na základce jsem začal číst knížky a trochu nasávat informace. Mimo různejch Lovců mamutů se ke mě dostávaly i knížky třeba o tibetskym budhismu a všelijakejch záhadách světa, až po mimozemský civilizace. Byly to témata, který mně přišly hrozně zajímavý, a uvědomoval jsem si, že ostatním lidem se asi tak zajímavý nezdaji a debata na takový témata je většinou tabu. Zvyk jsem si na to a nebavil se o tom.

Pak přišel útok na dvojčata. To jsem byl na střední. Samozřejmě první dojmy byly jako u každýho. Jak moh někdo udělat takovou hrůzu atd. Nicméně už v tý chvíli se ozvalo i určitý analytický myšlení a postřeh. Když jsem viděl v jakej vejšce se letadlo trefilo do mrakodrapu, tak můj prvotní názor byl: Jestli se ten hořejšek na jednej straně propadne a trochu se nakloní, tak se sveze na stranu po tom spodku a eště to vomlátí okolní baráky. Vycházel jsem z dokumentu na téma nepovedenejch demolicí, kterej jsem viděl.

Pamatuju si, že jedna nepovedená demolice v tom dokumentu selhala kvůli tomu, že stavební firma použila myslim na výtahovou šachtu jinej beton než byl v projektu. Místo obyč. betonu použili železobeton, nebo tak něco. Nepamatuju si to přesně, ale něco takovýho tam bylo. Do plánů tahle změna nebyla zanesená a když se barák demoloval, tak se použilo málo trhaviny a barák se nesesypal do sebe, ale padnul na bok. Takový věci se občas stávaj.

V okamžiku, kdy jsem viděl, jak hořejšek mrakodrapu začal svojí pouť k zemi a po celou dobu se ani nenahnul a zdemoloval pod sebou výrazně větší část baráku, aniž by se trochu vychýlil z rovný cesty k zemi, tak mi padla čelist a nevěděl jsem, co se právě stalo a jak si to vysvětlit.

Nicméně jsem věděl, že nevim všechno a že tuhle záhadu určitě nějakej expert statistik, nebo expert na demolici vysvětlí. Osobně jsem se domníval, že existuje třeba nějaká kritická hranice masy baráku, do který se demolice ještě chová jako ty demolice, co jsem viděl v dokumentu, a demolice/kolaps mega mrakodrapu má třeba jiný (fyzikální) pravidla.

Každopádně život šel dál a já musel chodit do školy, pak do práce, do toho eště třeba na koncerty, do hospody atd., dyť to taky znáte. O 911 jsem si myslel to, co všichni ostatní. Asi za rok, nebo dva, se ke mě dostal článek, kterej všechno ohledně útoků zpochybňoval. Dokonce v tom článku byla fotka Pentagonu, jak je ve zdi díra velikosti náklaďáku a před dírou na ulici před Pentagonem jsou semafory, který by mělo letadlo, kdyby tam letělo, křídlama sejmout. Můj závěr byl takovej, že kvůli senzaci se lidi nezastavěj ani před tim, že doma několik hodin falšujou fotky Pentagonu. Víc času jsem tomu nevěnoval a takovej závěr mi stačil.

Život zase plynul, a za dalších několik let, když už bylo youtube, jsem tam narazil na video s názvem něco jako, proč se dvojčata zřítila do sebe volným pádem. V tej době už jsem úplně zapomněl na moje udivení podivnym pádem dvojčat z doby útoku. A probudila se touha po tom, aby mi někdo racionálně vysvětlil, jak je něco takovýho možný. A tohle video to podle nadpisu určitě vysvětlí. Jenže to video bylo o tom, že něco takovýho je fyzicky nemožný. Čili to video mojí touhu neukojilo a považoval jsem ho za nějakou kravinu, i když člověk ve videu tvrdil, že je inženýr stavař a že o tom něco ví.

Jenže v tej době už jsem měl zkušenosti s internetem a byl jsem přesvědčenej, že tam jde najít cokoli a jasně jsem se zaměřil na hledání odpovědi na otázku, proč dvojčata spadly volnym pádem a hořejšek se při pádu a drcení spodku ani nevychýlil z roviny. Hledal jsem hodně hodin a všude jen řikali, že je to nemožný. Byla to jedna z mála věcí, kterou jsem na internetu prostě nenašel. Začalo to na mě trochu dolýhat, protože ty lidi mluvili rozumně, nicméně jsem jejich připomínky ignoroval.

Jak jsem se v tom během několika dalších dní hrabal, tak jsem se najednou dozvěděl, že při útoku spadnul ještě jeden barák kromě dvojčat, a to budova 7. Dost mě to překvapilo, protože v televizi o tom nic neřikali, a přece jenom je už několik let po útoku a já se to za celou dobu nedozvěděl? Až teď vlastníma silama a to ještě z nějakejch pochybnejch zdrojů. Selskym rozumem se mi zdálo divný se o takový věci v médiích nezmiňovat, protože ta budova 7 mi přišla jako docela velká. Dokonce větší než osmipatráky u nás na sídláku. Nicméně to, že by se o takový věci v médiích vyloženě lhalo, jsem si nepřipouštěl, i když se tu vyrojilo určitý nezměřitelný množství odporujících si informací. Jenže ty informace nebyly z médií, a proto pro mě měly menší váhu.

Plynuly další dny a já se v tom pořád hrabal. Pád budovy 7 jsem měl už mnohokrát zhlídnutej ze všech úhlů. A pak jsem kliknul na video, který na první pohled na sobě ani budovu 7 nemělo. Jak se jmenovalo nevim. Byl to záznam online reportáže, kde reportérka informuje o tom, co se právě stalo na ground zero, a přitom je skrz velký okno za ní vidět na čoudící trosky. Reportérka právě ohlašuje, že spadla ještě třetí budova, a to budova 7, kterou nezasáhlo letadlo, a na videu párkrát problikne šipka ukazující na nějakej barák za ní. Hlavou mi v tu chvíli probliklo jen NE NEEE. Zastavuju video, koukám na ten barák a musim přiznat, že to vopravdu vypadá jak budova 7. Dohledávám si mapu Manhattanu, kde stála budova 7 od dvojčat. Koukám do diskuze pod videem, jestli tam někdo znalej, nebo domorodec, nepíše něco o tom, že to budova 7 neni. Nejde mi dohledat, že by to budova 7 nebyla. Je to v místech, kde budova 7 byla, vypadá to jako budova 7 – nejspíš to byla budova 7. Zjišťuju, jestli to video neni nějakej fake, ale takový technologie v tej době běžně k dispozici nebyly a nakonec usuzuju, že video je pravý.

Začínám přemejšlet o tom, co by se muselo stát, aby reportérka ohlásila kolaps baráku dřív, než se skutečně stane. Jestli to byl jen výplod chorý mysli nějakýho vtipálka v redakci a zrovna náhodou se to trefilo do budoucích událostí. Nebo nějaká chybně interpretovaná zpráva, která se shodou okolností trefila do toho, co se za 20 minut stane. Prostě cokoli, co by nezahrnovalo to, že demolice byla plánovaná a omylem vygdáknutá dřív. Jenže právě tahle teorie je ze všech teorií, se kterýma můžu přijít, ta nejmíň sci-fi a fantasy.

Můj pohled se začíná pomalu měnit a vracim se zpět ke všem argumentům o nesmyslnosti událostí a jejich návaznosti, který jsou na 911 podezřelý. Po pár měsících studia zjišťuju, že věcí, který na 911 neseděj, je opravdu hodně. Každopádně budova 7 a předčasný oznámení jejího spadnutí jednoznačně vede.

O konspirace jsem se do tý doby nezajímal. Nicméně od tý doby se můj zájem zaměřil i tímto směrem.

Když za několik let v USA oznámili, že dopadli Osamu, tak jsem byl dávno přesvědčenej, že Osama je už několik let mrtvej. Moje první reakce byla, že mrtvolu určitě neukážou. Pak mě i napadlo, že řekou, že ho střelili do ksichtu, nebo ještě lépe, že mrtvola je na maděru, protože třeba nějakej výbuch. Za několik dní od prvního oznámení jsem zaslech, že mrtvolu neukážou, protože ho střelili do ksichtu. Jak originální. Když se za dalších pár dní začalo řikat, že by ho mohli ukázat i s tou dírou v hlavě, tak bylo řečeno, že ho dle muslimskejch tradic pohřbili tak, že ho hodili do moře, kde už ho nikdo nikdy nenajde, a že žádný fotky ani videa z úcty k muslimům ukazovat nebudou. Když chytli Saddáma, tak se videama s nim všude chlubili. Dokonce bylo k vidění i video s jeho popravou, tak nevim, co v pojetí Američanů znamená úcta. Možná to, že členové seal teamu, kterej údajně Osamu zneškodnil, za několik tejdnů po akci zahynuli při havárii vrtulníku. To je ale náhoda. Jestli takhle skončí každej, kdo udělá pro USA nějakou službičku, tak potěš koště.

Rozdíl mezi tim, když jsem se dozvěděl o 911 a o dopadení Osamy je takovej, že při 911 jsem o světě nebo globální politice nic moc nevěděl, a při dopadení Osamy jsem toho věděl setsakramentsky víc. 911 mě zaskočilo, dopadení Osamy mě nepřekvapilo. (Spíš to vyvolalo úšklebek nad tim, jak dlouho jsou Amíci schopní dojit mrtvou krávu.) Může za to ta skutečnost, že 911 mi se zpožděním otevřelo oči, a v tu chvíli se přede mnou vyrojilo obrovský množství otázek, na který jsem chtěl najít odpovědi. Ano, informace se nacházej ve velkej džungli a jsou tam sypány i hromady nesmyslů jen tak, nebo s účelem diskreditace a zmatení. Nicméně pořádek se v tom udělat dá. Kdo hledá, najde.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x