1.4.2024
Kategorie: Ze světa

Část pravdy už přiznává i mainstream: Zelenskyj chtěl půlmilion nových vojáků – hněv občanů musel uklidňovat hlavní velitel Syrskyj

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Pro Ukrajinu se mělo naverbovat až 500 000 nových vojáků – to vyvolalo mezi obyvatelstvem obrovský hněv a pobouření. Nyní se hlavní velitel Syrskyj snaží uklidnit ubolený a utrápený národ, který dává stále otevřeněji najevo, že už nechce a nemůže dál.

Hlavní velitel ukrajinských ozbrojených sil Oleksandr Syrskyj se pokusil rozptýlit obavy z další masové mobilizace na Ukrajině.

Syrskyj v rozhovoru pro ukrajinské médium Ukrinform uvedl, že původně diskutovaný počet 500 000 dodatečných vojáků byl revidován směrem dolů.

„Po přezkoumání zdrojů se toto číslo výrazně snížilo. Muži z jednotek nezapojených do bojů byli přerozděleni na různé úseky frontové linie,“
řekl Syrskyj.

Hlavní velitel však neupřesnil, kolik dalších vojáků bude nyní naverbováno – zřejmě tak učinil z obav před hněvem Zelenského.

“Předpokládáme, že budeme mít dostatek lidí, kteří jsou schopni bránit naši vlast,” řekl Syrskyj. Hlavní velitel zdůraznil, že dobrovolníků je stále mnoho.
To však je jednoznačně jen účelová lež.

Poté, co se do války zpočátku přihlásilo velké množství Ukrajinců, se mobilizace stala citlivým tématem. Tak opatrně znějí oficiální vyjádření.

Realita je taková, že stále více Ukrajinců se všemožně vyhýbá naverbování a velké množství bojeschopných mužova hleda záchranu útěkem na Západ. Stačí se procházet ulicemi německých měst a člověk na „každém kroku“ je potkává a slyší jejich řeč!

Kyjevská vláda musí přijímat stále přísnější a drastičtější opatření, aby zajistila dostatek vojáků na válku proti Rusku, protože se rapidně a masově Ukrajinou šíří válečná únava. Přesto se jí to nedaří.

Vrchní velitel Syrskij, který v únoru vystřídal mimořádně oblíbeného Valeryho Zalužného, ​​je vůči vojákům tvrdý, bezohledný a dokonce až krutý. I to se samozřejmě rychle šíří po Ukrajině.

V rozhovoru pro Ukrinform se však jevil jako důrazně chápavý (jinými slovy, usilovně se přetvařoval): “Musíme si uvědomit, že lidé nejsou roboti. Jsou fyzicky a psychicky vyčerpáni, zejména v boji.”

Syrskyj popsal situaci na frontě jako opravdu složitou, zdůraznil však, že jeho jednotky jsou „nejen v defenzivě“, ale každý den postupují různými směry.

“V poslední době jsme získali více pozic, než jsme ztratili,” řekl Syrskyj.

Zde jsou vysloveny lži, a to takříkajíc z čirého zoufalství. Pokud by generál četl některá německá média, kde se již otevřeně píše o blízké porážce Ukrajiny, tak by raději mlčel.

roman-bednar.com

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (22 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)