31.7.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Wagnerova skupina a válka

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Když pár dnů po Wagnerově ‚vzpouře‘ americký president Joe Biden ohlásil, že Spojené státy neměly nic co do činění s touto událostí, nebyl ochoten udat důkazy pro toto tvrzení. Proč to vůbec řekl? Žádný jiný vedoucí státu se takto nevyjádřil. Proč chtěl Biden jako jediný přesvědčit celý svět, že Amerika nebyla na vzpouře Wagnerových vojsk zúčastněna? Snad proto, že právě oni zúčastněni byli?

Dva týdny před Wagnerovým pochodem na Moskvu přinesly americké noviny New York Times zprávu, že brzy bude v Rusku povstání. Jsou snad prozřetelní?

Již v dubnu 2023 se vyjádřil ředitel FBI, Christopher Wray při veřejném projevu, že jsou Rusové, kteří nejsou spokojeni. Válka na Ukrajině nepostupuje tak, jak by si přáli. Amerika chce s těmito lidmi mluvit, protože jim chce nabídnout spolupráci a spolu s nimi ‚změnit směr historie.‘ To je zajímavé, jak asi chtěli Američané měnit historii?

Wray tím vyjevil snahu celého amerického vládního aparátu, který by tak rád navodil změnu v Rusku a celou zemi destabilizoval. Chaos v Rusku by byl obrovská příležitost pro převzetí celé země Západem, její rozkouskování, zničení a vybrakování.

Hned na to, 10. dubna mluvil poradce národní obrany Jake Sullivan o tom, že je důležité, aby bylo Rusko oslabeno. 25. dubna řekl ministr obrany, Lloyd Austin, zcela přímo: „Chceme vidět Rusko oslabené.“ A o dva dny později tomu dodal korunu Antony Blinken, když mluvil o ‚podstatném oslabení Ruska.‘

Bylo mnoho jiných, kteří propagovali to stejné. Oslabení Ruska se stalo touhou a záměrem všech, kteří měli k dispozici mikrofon a pár posluchačů. Postupně nabrala situace takový spád, že se reportér z televizní stanice NBC, Ken Dilanin nestačil veřejně divit, protože tak rozsáhlou a nikdy předtím nevídanou informační válku ještě nezažil.

A do toho vyšlo najevo, že v lednu 2023 se Jevgenij Prigožin, vůdce Wagnerových bojovníků rozhodl spolupracovat s ukrajinskou vojenskou rozvědkou. Ta zpráva se objevila v tajných dokumentech Pentagonu a amerického Ministerstva obrany, které čiperný člen Národní gardy, Jack Teixeira vydal na internetu.

O co opravdu šlo

Jak říká bývalý rozvědčík, Mitchell Henderson, který má vnitřní informace, Wagnerova skupina byla založena agentem GRU (hlavní vedení ruských ozbrojených sil), Dimitrijem Utkinem a to za tím účelem, aby se Rusko mohlo angažovat ve vojenských záležitostech i v zahraničí. Navenek vystupovali Wagnerovci jako privátní organizace, ale ve skutečnosti byli součástí ruského Ministerstva obrany, které je platilo jako každé jiné vojáky. Prigožin byl Putinův osobní přítel a proto mu bylo svěřeno vedení.

V březnu 2020 vydala Wagnerova skupina video, kterým zkoušeli získat do svých řad americké veterány. To se ví, že CIA toto video neuniklo a hned si řekli, že by mohli skupinu infiltrovat svými lidmi a tím se nějak dostat na ruského presidenta Putina a přitom zlikvidovat pár Wagnerovských velitelů. Nutno dodat, že bývalý Sovětský svaz měl spoustu informátorů v americké armádě, ale Američanům se nepodařilo získat ani jednoho pomocníka mezi ruskými vojáky. Proto vítali tuto příležitost a šest Američanů putovalo do Evropy.

Rusové je ihned rozpoznali. Nebylo to těžké, protože to nebyli žádní nezkušení a neschopní babralové, kteří šli do Ruska, protože by je nikdo jiný nevzal. To byli prvotřídní vojáci se vším všudy, správně vycvičení a zkušení. Rusové si dobře uvědomovali, že po takovém člověkovi sáhne každá agentura a pak vydělává 20 000 dolarů za měsíc a on se radši přihlásí k Wagnerovi, kde je plat 2 tisíce měsíčně, takže hned věděli, že něco není v pořádku.

Začátkem června ukrajinský protiútok selhal a nepodařilo se mu dostatečně znepříjemnit situaci ruským vojskům, aby bylo možno vystřelit v Záporoží taktickou jadernou bombu, obvinit z toho Rusy a vtáhnout s celou NATO mašinerií na Ukrajinu. Proto se vedení ve Washingtonu rozhodlo, že uplatí Prigožina, aby svrhl Putinovu vládu, anebo aby Putina zavraždil. Nabídli mu 6 miliard dolarů a Prigožin to přijal.

Pak vzal peníze a šel rovnou za Putinem. Všichni tři, Putin, Lukašenko a Prigožin si údajně ponechali každý 1 miliardu a zbývající 3 miliardy rozdali jako premie Wagnerovým bojovníkům. Pak se Prigožin s několika vojáky vydal na cestu na Moskvu, což bylo pouze divadelní představení, které mělo odvést pozornost Západu od skutečného dění.

Ti, kteří celou situaci dobře sledovali, si mohli všimnout, že Prigožin neřekl, že jde zachraňovat Rusko, ale naopak, vyjádřil se, že o nic vážného nejde a že to brzy skončí. Jako další, nikdo nebyl zabit, ani zraněn. Sice bylo hlášeno sestřelení letadla a helikoptéry, ale to se stalo na Ukrajině a zprávy byly pouze přesunuty Wagnerovcům do cesty, aby celá záležitost vypadala věrohodně.

Přesun Wagnerových pluků byl nutný

Přesunutí Wagnerových vojsk do Běloruska bylo už ve skutečnosti plánováno. Byli tam potřební jak na hlídání polských hranic, tak na pozdější obsazení Kyjeva a také na obsazení Suwalki koridoru.

Takže celý tak zvaný ‚protest‘ byl velice úspěšný, protože docílil následující: (1) Předložil veřejnosti věrohodnou záminku pro převzetí Wagnerovy skupiny ruským Ministerstvem obrany. Doposud bylo Rusko zúčastněno v zahraničí jen v Syrii. S tím, že se Wagner stal součástí jejich vojenského aparátu, získali dalších devět zemí, kde Wagner v současné době působí: Irák, Irán, Centrální africkou republiku, Libyji, Sudán, Mozambik, Mali, Venezuelu a Burkinu Faso.

(2) Wagnerovy jednotky získaly důvod přesídlit se do Běloruska, kde jsou zapotřebí k útoku na Charkov a Kyjev ze severu a také k zabránění US, NATO a Polákům vtáhnout do země. Teď je naprosto nutné dostat Kyjev, protože Rusové chtějí soudit Zelenského za válečné zločiny. Američané budou chtít podepsat smlouvu o neútočení, což znamená, že chtějí na Ukrajině bojovat celé příští století. Tomu je též nutno zabránit. (3) Ruská populace je tím motivována k podpoře dalšího postupu války.

Zadní vrátka

V Americe se tomu říká ‚back channel,‘ když dva vysoce postavení úředníci, každý z nich zástupce svého státu, vedou tajné diskuze, o kterých nikoho neinformují. Mnoho takových debat již upravilo velké množství zdánlivě neřešitelných problémů.

Takže když ředitel CIA, William Burns zavolal hlavního ruského rozvědčíka, Sergěje Naryškina, tím vznikla naděje, že i jejich rozhovor a možná i rozhovory další, otevřou zadní vrátka k dojednání skončení války na Ukrajině. Burns volal přímo v době krátkodobého Wagnerova ‚povstání‘ a také je využil jako záminku. Ale ve skutečnosti oba diskutovali situaci na Ukrajině a hodnotili, co by bylo možno v tomto směru podniknout.

Možná proto začala americká hlavní media pomalu, jeden po druhém, dávat ven myšlenku, že Ukrajinci nejsou schopni válku vyhrát. Hledají cestu ven z té šlamastyky.

A pak se vyjádřil jednatel amerického Národního bezpečnostního výboru, John Kirby se zjevnou jistotou, že Rusko nemíní použít na Ukrajině jaderné zbraně. Rusové ovšem nic takového neměli nikdy v úmyslu. Řekli, že kdyby byli ohroženi, pak by jaderné zbraně použili proti Evropě a Spojeným státům.

Zelenský se rovněž dožaduje jaderných zbraní. Prý když je má Rusko, Ukrajina je chce též. Jenže v tom je velké nebezpečí: Ukrajina už totiž jaderné bomby má. Američané jim je dali!

Zelenský přiznal

Nakonec i Zelenský přiznal, že protiútok nepostupuje dobře a NATO odborníci se otevřeně vyjádřil, že výhra Ukrajiny proti Rusku nepřipadá v úvahu. Podle Hendersona ztratili Ukrajinci jen během protiútoku, v období od 4. června do 21 června celkem: 13,000 mužů, 246 tanků, 595 ozbrojených vozidel, 424 aut a nákladních vozů, 279 dělostřeleckých zbraní, 10 stíhaček, 4 helikoptéry, 260 bezpilotních letadel, 42 raketových odpalovacích ramp, 2 Patriot baterie, z nichž každá stojí 1,1 miliard dolarů.

NATO se již zkouší od Ukrajiny oddalovat, snad i proto, jak Zelenský nevhodně blábolí o tom, že Ukrajina se stane první, multi-kulturní zemí světa. Budou v ní žít lidé nejrůznějších národností, včetně Muslimů, černochů, seveřanů, Indiánů a mnoha dalších. Asi myslel na Židy, ti jsou roztroušeni po celém světě a mají opravdu v úmyslu Ukrajinu převzít.

Henderson nakonec dodává, že Židé očekávají příchod svého Mesiáše a myslí si, že tím budou všecky jejich problémy vyřešeny. Křesťané byli podvodně svedeni na myšlenku, že se jedná o druhý příchod Ježíše Krista, ale to není ten případ. Židovský mesiáš má být údajně člověk, který bude povznesen do božího stavu. Jak to docílí, to neříkají.

Významný židovský rabín Schneerson, zakladatel odnože Lubavitchů řekl, že k tomu, aby mohl jejich mesiáš přijít, musí být napřed vyhubeni všichni křesťané, muslimové a běloši.

Další plánovaný útok

NATO, Spojeným státům, CIA a všem ostatním se nepodařilo vyhrát ukrajinský protiútok. Nepodařilo se jim ani zařídit odpálení jaderné střely v Záporoží. Výbuch kachovské přehrady se ukázal být k ničemu, protože vody už opadly a vše je při starém. Takže – co chystají dalšího?

Další má přijít útok na BRICS konferenci, ke které má dojít v srpnu, v Jižní Africe. Francouzský president Macron se chce rovněž zúčastnit a již podal žádost o pozvánku. Rusové se ho ptali na důvody a nebyli jeho nápadem nadšeni. Dokonce upozornili vedení BRICS v Jižní Africe, že by Macronově žádosti bylo lepší nevyhovět.

Podle Hendersona, Macron chce použít svoje vlastní ochranné složky, aby mohl konferenci narušit. Chce zničit jejich jednání a kdyby se mu to nepodařilo, tak má v úmyslu unést Vladimíra Putina, anebo ho nechat zabít.

Je to zbytečná snaha, protože Putin již dříve oznámil, že se konference osobně nezúčastní, ale bude s nimi ve styku skrze video.

Válka musí skončit co nejdříve

Čím déle je válka protahována, tím víc komplikací způsobí, tím víc lidí zemře a tím víc škody je natropeno. Přesto, Spojené státy, na přání globalistů by nejraději válčily napořád. I válka na Ukrajině je jejich záležitost, oni ji vedou. Nedávno zveřejněné tajné dokumenty odhalily následující: 97 NATO zvláštních jednotek jsou v současné době na Ukrajině. Dalších 100 Američanů, z nichž 71 jsou američtí vojáci jsou rovněž tam.

Spojené státy to byly, které naplánovaly ukrajinský protiútok, za účelem odříznutí Krymu od Donbasu. Francouzský novinář, který se vloni vracel z Ukrajiny řekl zcela jasně, že „zvláštní jednotky Spojených států a Británie jsou na Ukrajině od samého začátku války v únoru 2022. Američané přímo tuto válku vedou.“

Americké noviny New York Times si přidaly, když otevřeně napsaly, že CIA agenti jsou na Ukrajině, kde vedou válku.

Když Rusové bombardovali hotel v Kramatorsku, který sloužil ukrajinské armádě jako vojenské velitelství, zabili velké množství Američanů.

Jenže Rusové, namísto aby udělali s válkou krátký proces, tak postupují pomalu a nevyužívají možnosti, které se přímo nabízejí. Na příklad, 90% ukrajinské armády je zaměstnáno v Donbasu a celý zbytek země je prakticky bez obrany. Proč už dávno nevpadli do země ze severu, nezabránili dodávkám zbraní ze Západu a nezabrali Kyjev a Charkov?

Kdyby zabrali Charkov, tak by zabránili střílení na neozbrojené civilisty ve vesnicích na ruském území. A jak to, že Kyjev, Charkov a Oděsa ještě mají elektřinu a vodu? To mělo být už dávno odříznuto.

Ruská vojska nejsou dostatečně útočná; jejich válečná strategie je spíš obranného typu. Jenže válku není možno vyhrát obranou. Obrana znamená, že nepřítel má veškerou iniciativu a ti, co se jen brání, nemají žádnou. Obrana je nutná, pravda, ale jen jako dočasný stav. Jediný způsob jak vyhrát válku je útokem. Útok má iniciativu a kdo má iniciativu, ten vyhraje.

Ruští obyvatelé si toto všecko uvědomují a začínají se zlobit na Putina, že nepostupuje tak, aby válku rychle ukončil. Jenže Putin není válečník – má doktorát z ekonomie. Ani ministr obrany, Sergěj Šojgu nemá vojenský výcvik; původně byl stavební inženýr. Na ministra obrany přestoupil před 11 lety a předtím strávil 20 let jako Ministr nouzových situací.

Stejně tak Jevgenij Prigožin, ani ten nemá vojenský výcvik a ani zkušenosti. Je prakticky pouhý administrátor.

Ukrajinští vojáci už toho také mají dost

Guvernér Záporoží, Jevgenij Balický oznamuje, že celé čety ukrajinských vojáků se začaly vzdávat Rusům. Už prý se to táhne asi měsíc, co se vojáci začali raději vzdávat, než by válčili. A to nejsou ojedinělé případy; celé skupiny jsou brány do zajetí.

Není čemu se divit, podmínky v ruském zajetí jsou pro ně mnohem přijatelnější než to, čemu byli vystaveni na frontě. Proto se ti, kteří si svých životů váží víc, než militaristických plánů Západu, se raději vzdávají.

Guvernér doufá, že se většina z nich po válce v Záporoží usadí a za nimi přijdou jejich rodiny, aby znovu povzbudili ekonomii země, zničené válkou.

 

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (7 votes, average: 3,86 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x