15.7.2023
Kategorie: Ze světa

Rakety dálkového doletu Zelenskému?

Sdílejte článek:

LARRY JOHNSON

Volodomyr Zelenskyj se ve Vilniusu dozvěděl špatnou zprávu – navzdory slovům některých členů NATO Spojené státy a Německo odmítají, aby Ukrajina vstoupila do klubu, protože se obávají rozšíření války s Ruskem. Nenechte se mýlit – NATO je ve válce s Ruskem, ale Západ si je vědom svých vojenských slabostí a není ochoten jako organizace riskovat kroky, které by vyprovokovaly přímé boje mezi NATO a ruskými silami.

Mainstreamová média uvádějí:

Frustrovaný prezident Volodymyr Zelenskyj v úterý rozpoutal zuřivou palbu proti svým spojencům v době, kdy začal summit, na němž si oni stále nejsou jisti, jak postupovat v případě žádosti Kyjeva o členství v NATO.

Zelenskyj, který přijel do Vilniusu na dvoudenní summit, odsoudil jako “absurdní” neochotu některých vedoucích představitelů NATO poskytnout jasný harmonogram vstupu Ukrajiny do aliance.

“Nejistota je slabost. A já o tom budu na summitu otevřeně diskutovat,” uvedl Zelenskyj na Twitteru. Aliance podporuje Ukrajinu v jejím boji proti šestnáctiměsíční ruské invazi, ale někteří členové – zejména americký prezident Joe Biden – jsou proti tomu, aby byl Ukrajině poskytnut časový plán členství.

Francie a Velká Británie však nezávisle na NATO učinily fanfarónský a nebezpečný slib – poskytnou Ukrajině rakety dlouhého doletu, které mohou zasáhnout ruské území. V této válce jsme dospěli do bodu, kdy se Západ snaží vyrovnat se skutečností, že jeho tanky a další zbraně na Ukrajině byl propadákem – a začíná panikařit.

Doporučuji vám, abyste se podívali na video Andreje Martynova z Wall Street Journal. Nejméně dva američtí generálové (ve výslužbě), kteří patřili k nejhorlivějším zastáncům ukrajinské ofenzívy, přiznávají, že operace je neúspěšná. To je ještě mírně řečeno. Ukrajinské jednotky i jejich vybavení jsou prostě rozbity.

Rusko již není v obranné pozici. Zahájilo vlastní protiofenzívu a slaví úspěch, protože zatlačuje ukrajinské síly zpět:

Boje na frontě pokračují. Ve směru na #Starobelsk se Ozbrojeným silám RF podařilo postoupit v oblasti Žuravka Balka a v okolí #Torskoje a také zmařit masivní útok u #Dibrova. V sektoru #Bakhmut provedly ruské síly protiútok u #Kleshchiyevka a také odrazily nepřátelský útok v okolí #Berkhovka.

V sektoru #Vremyevka probíhají prudké střety. Ukrajinská námořní pěchota se snaží postoupit v oblasti #Priyutnoye a Grushevaya Balka, kde se jí předtím podařilo získat opěrný bod v porostu. U #Rabotino nepřítel neúspěšně zaútočil severně od osady a přišel o obrněná vozidla dodaná Západem.

Ve směru na #Cherson pokračují ruské jednotky v boji proti ukrajinským diverzantům, kteří se vylodili na ostrovech a pod #Antonským mostem. Podle některých zpráv byl severně od #Alyoskia vyhozen do povětří železniční most.

Lze předpokládat, že Rusko v příštích dvou týdnech zintenzivní útoky na ukrajinské pozice na klíčových bodech podél 800 kilometrů dlouhé linie dotyku. Zatímco se NATO snaží poskytnout kyjevskému režimu použitelné zpravodajské informace a pokusit se poškodit ruský potenciál, Zelenskij a jeho generálové čelí kruté realitě: Špičkové zpravodajské informace jsou k ničemu, pokud nemáte lidi nebo vybavení, abyste udělali díru do ruské obrany. Ukrajinská armáda je s každým dalším bezvýsledným útokem slabší.

Slibovaná eskalace ze strany Francie a Velké Británie pravděpodobně vyvolá ruskou reakci. Jedna věc je tajně poskytnout Ukrajině sofistikovanější smrtící zbraně. Připomeňme, že Sověti to dělali Američanům ve Vietnamu a že Spojené státy to dělaly Sovětům v Afghánistánu. Jak Američané, tak Rusové se s těmito akcemi v tichosti smířili bez rizika eskalace do přímého konfliktu. Navzdory skrytým zástupným válkám nadále udržovaly běžné diplomatické kontakty a sjednávaly dohody o kontrole zbrojení. Každá strana věděla, co dělá ta druhá, ale každá strana také podnikala kroky, aby se pokusila své akce utajit.

Proto to, co nyní Francie a Spojené království navrhují, je otevřená provokace. A pokud by byla provedena, představovala by přímý útok na Rusko. Putin a členové jeho národního bezpečnostního týmu dali jasně najevo, že bude následovat odpověď.

Vstupujeme tedy do velmi nebezpečné fáze této války, neboť zoufalství vede Západ k tomu, aby se pustil do vojenských operací, které vyvolají odvetu. Rusko nebude souhlasit s tím, aby se stalo boxovacím pytlem. v určitém okamžiku Putin nařídí armádě, aby začala sestřelovat sofistikované ISR drony USA a NATO a narušovat, ne-li likvidovat, síť Starlink Elona Muska. Rusko také pravděpodobně zaútočí na společná a taktická operační centra na Ukrajině a zničí je v rámci celkového úsilí o snížení schopnosti Ukrajiny vést útočné operace.

Rusko v pondělí zasáhlo raketovým úderem přístav Oděsa jako předehru k ukončení dohody o dodávkách obilí a zajištění své kontroly nad Černým mořem. To bude rána pro Ukrajinu iTurecko.

Západ může v reakci na to udělat jen málo, aniž by vytvořil casus belli pro Rusko, jež by zasáhlo cíle, v nichž se nacházejí Zelenského “poradci” z NATO.

LARRY JOHNSON

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,27 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x