5.7.2023
Kategorie: Ze světa

Henten summit NATO

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Už jsem to včera trochu naznačil… za týden se nám sejdou nejvyšší papaláši našeho skvělého, moderního, pokrokového a dynamického Západu, aby si tam mezi sebou řekli to, o čem si vrabci cvrlikají. Totiž, že moderní válka zase jednou vypadá úplně jinak, než si všichni mysleli, používají se v ní úplně jiné zbraně, technický pokrok zase jednou předběhl myšlení generálů a přes všechny mediální výstupy, Rusko se nechystá rozpadnout, Putin je pevný v kramflecích, má dost surovin i továren a kamarády v Číně a nám tady v Evropě jaksi dochází dech, protože válčit s mongoloidními hordami je samozřejmě cool, ale strážce klimatu Timmermans se nehodlá vzdát svého snu o zelené budoucnosti, takže jaksi není z čeho dělat kanóny, petardy a bumajzle.

Vy, co si pořád ještě myslíte, že slavně vítězíme a Ukrajině stačí jen dodat posledních deset tanků, dvacet obrňáků a svaté Himarsy, doporučuji sledovat vývoj našeho státního rozpočtu. Dále prosím upřete svou pozornost na vládní škrty pomoci ukrajinským uprchlíkům, vzpomeňte si, před jak dávnou dobou se mluvilo o tom, že budeme na Ukrajině něco rekonstruovat, podívejte se, jak Válek brilantně vyřešil nedostatek léků a jak Bartoš mluví o tom, že cesta z bytové krize spočívá v tom, že byty nebudeme vlastnit.

Podívejte se na hořící Francii, podívejte se na poslední rozhovor s generálem Zalužným (sakra viděl ho někdo, nebo odpovídal na dotazy korespondenčně?) o tom, že ofenzíva není žádná show pro fanoušky, podívejte se, jak Rusové střílejí západní důstojníky v pizzériích, přečtěte si přímo na Novinkách, že ruské drony Lancet bez problémů sejmou i toho Leoparda, koukněte na proruské stránky na Telegramu a mrkněte, jak to vypadá, když Ukrajinci za těžkých ztrát na minách postoupí kupředu a pak dostanou sodu termobarickými raketami, které to berou plošně.

Nebudu vůbec spekulovat o tom, že Prigožin má v Bělorusku úkol, dělat to, co Rusko oficiálně jako stát nemůže – třeba výpady do Litvy v době konání summitu – ne, nemám to zapotřebí. To, co se bude ve Vilniusu odehrávat, to se obejde i bez takovýchto rekvizit. Nebudu ani spekulovat o teroristickém útoku na Záporožskou jadernou elektrárnu. Nebudu spekulovat o otevření nějaké nové fronty proti Kyjevu. Neříkám, že je to nemožné, ale víceméně jsme právě svědky toho, co napsal jeden můj čtenář… Steinerova ofenzíva selhala a tak se bude čekat, kdy přijde Wenck.

Já jsem při sledování celosvětového cvrkotu tak nějak nabyl dojmu, že všechny ty naše líbodémo lídry, kteří dovedli náš civilizační okruh tam, kde je, čeká ve Vilniusu celkem jednoduché rozhodování o dvou variantách, přičemž pro obě si připravili a stále ještě připravují podmínky. Odtud má právě náš Řehka ty nápady ohledně mobilizace a že ve válce s Ruskem budeme od první minuty jako logistický týl. Odtud vítr fouká, když má Lidsey Graham radost, jak skvěle Američané investovali do zabíjení Rusů a proto překládal rezoluci, že v případě útoku na jadernou elektrárnu by mohlo NATO na Ukrajině přímo zasáhnout. Ale také vidíme Orbána, který říká, že do toho nepůjde, Scholze, který říká, že Ukrajinu do NATO zatím nepřijmou a podobné signály, že to celé může být i jinak.

Podle mě je to tentokrát docela snadné. Papaláši se budou rozhodovat mezi koncem světa nebo koncem Západu.

Zelenský se loni vmanipuloval svými výroky do situace, kdy je všechno prohra. Tedy kromě osvobození celé Ukrajiny i Krymu. Západ mu v tom zdatně sekundoval a nalil do tohoto projektu tolik peněz, že jeho krach znamená krach spousty dalších věcí. Především důvěryhodnosti NATO a USA. Bohužel, na vítězství v konvenční válce to moc nevypadá. Je tam moc min, moc dronů a příliš mnoho mužů přichází o nohy i o život.

U nás na Západě se už dlouhou dobu vše řeší tím, že toho musí být víc. Nefungují-li Evropské hodnoty, chce to víc Evropy. Nefunguje-li trh, chce to víc trhu. Nefunguje-li grýndýl, chce to víc grýndýlu. Takže bychom neměli být překvapení, že když nefunguje válka, chce to víc války. Víc než tanky, kanóny a raketomety už je jen atom.

Takže to bude asi podobné, jako když do Polska doletěly ty dvě ruské rakety, co se z nich vzápětí stala jedna ukrajinská raketa. A stejně jako tenkrát bude záležet na senilním dědečkovi (případně jeho loutkovodičích), jak to vyhodnotí. Kdyby tenkrát Biden řekl, že to byla ruská raketa – jdeme do války – tak jsme v ní prostě byli a žádný novinář ani voják by ani nepípl, kde je pravda.

Je úplně jedno, jak budou vypadat praktické výstupy ze summitu. Je úplně jedno, kdy a jak někdo zkusí udělat výbuch v záporožské jaderné elektrárně. (Prý dneska v noci) Důležité je jediné – co na to řekne kolektivní Biden. Připraveno je obojí. Ústup i eskalace. Jednání o míru, které se tak jako tak stane prohrou Západu a nebo riskování plnotučné atomové války.

Tak či tak, žádná legrace to pro nás nebude. Z mého pohledu se řeší jen to, zda to schytá sama západní Evropa a nebo celý svět. Hloupostí našich lídrů jsme se vmanipulovali do pozice, že buďto tady fest prohrajeme, nebo nebude vůbec žádných vítězů. Buď se na bojiště nažene další jatečné maso, nejlépe z koalice ochotných a k tomu se udělá nějaké elektrárenské divadýlko, aby to bylo ospravedlněno, nebo to prostě bude znamenat konec Západu, jak ho známe, i kdyby se Koudelka ufízloval. Ale co na takovou koalici ochotných řekne Rus (případně co Rus udělá), to nikdo neví.

Buď riziko atomové války, nebo blamáž našich elit…

Jak se za těchto okolností všichni ti Fialové, Scholzové Macronové, Blinkeni a další, rozhodnou?

 

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 4,64 out of 5)
Loading...
66 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x