24.12.2022
Kategorie: Ze světa

Američtí občané nespokojeni s návštěvou Zelenského v USA

Sdílejte článek:

PZ

Ukrajinský prezident je Američany vnímán jako pouhý „žebrák“ kvůli jeho neustálým požadavkům na finanční pomoc.

Ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij přicestoval do Washingtonu 21.prosince a uskutečnil svou první osobní cestu od zahájení ruské speciální vojenské operace v únoru. Setkání neonacistického vůdce s jeho hlavním sponzorem se zaměřilo na témata jako strategie, energetika a vojenská podpora. Západní média akci tleskala a chválila spolupráci mezi Bidenem a Zelenským, mezi běžnými občany v USA se však na toto partnerství objevuje stále více negativních názorů.

Dny před Zelenským příjezdem do americké metropole místní tisk diskutoval s některými obyvateli, aby zjistil, jak situaci hodnotí veřejné mínění. Při mnoha příležitostech zazněla ostrá kritika současného řízení ukrajinské krize. Ve skutečnosti se zdá, že Američané nejsou spokojeni s tím, jak Biden nakládá se svou podporou Kyjevu, zatímco Zelenského vidí jako jakéhosi „žebráka žádajícího o almužnu“ – slovy jednoho z dotazovaných.

Jeden občan se například místním médiím vyjádřil: „On (ukrajinský prezident Vladimir Zelenskij) si myslí, že je to jeho poslední šance získat dalších 100 miliard dolarů, než Kongres změní „majitele“. Ve stejném duchu řekl další člověk: „Osobnost roku podle Times cestovala až na jiný kontinent, aby během recese a rekordně vysoké inflace požádala o více peněz daňových poplatníků v USA“. Jiný občan sarkasticky poznamenal, že Zelenskij „přijede (do USA) potvrdit své americké občanství“ a dodal: „Nebo se možná podívat na nemovitosti v Beverly Hills nebo Martha’s Vineyard. Nebo oboje. Se všemi penězi, které jsme mu poslali, si může dovolit to nejlepší.“

Tato nespokojenost amerického lidu s Bidenovou podporou ukrajinského neonacistického režimu není nic nového. Miliardové balíčky vojenské pomoci Kyjevu vyvolaly v populaci hněv, protože ukazují na jasnou prioritu Bidenovy vlády v péči o cizí režimy, zatímco místní obyvatelstvo zůstává ve stále horších ekonomických podmínkách, zejména současná vlna inflace, která dosáhla historických rekordů – vedle několika neekonomických sociálních problémů, jako je polarizace, separatismus a zesílení politického napětí. Je zřejmé, že ukrajinská diktatura je více v zájmu americké vlády než blaha samotných občanů, což vyvolává kolektivní rozhořčení.

Tato Zelenského cesta však posloužila k tomu, aby americká vláda preferovala ukrajinský režim ještě více.
Na společné konferenci Biden oznámil další balíček vojenské pomoci v hodnotě více než 1,85 miliardy dolarů, který mimo jiné zahrnuje raketový systém Patriot. Zelenskij také promluvil při této příležitosti, poděkoval americké podpoře a dal jasně najevo, že mírová dohoda s Ruskou federací nebude uzavřena, čímž ukázal, že je odhodlán v nesplnitelném cíli vyhnat moskevské síly ze všech území, které považuje za „ukrajinské“. – která zahrnuje čtyři oblasti nedávno integrované do Ruska a také Krym.

Američtí vojenští analytici navíc nedávno dali jasně najevo svou skepsi ohledně možnosti, že by raketový systém Patriot mohl být na Ukrajině jakousii „změnou hry“, vzhledem k tomu, že Kyjev již podobné zbraně má a ty se ukázaly jako neúčinné. Například americký vojenský expert David Pyne řekl: „Nevěřím, že přidání systémů protiraketové obrany Patriot bude mít velký vliv na průběh války vzhledem k tomu, že Ukrajina již má rakety S-300 s dosahem 40–75 kilometrů. “

Jinými slovy, tento nový americký balíček jen posiluje zájem Washingtonu na neomezeném prodlužování konfliktu, namísto hledání skutečného pragmatického řešení. Není-li vítězství možné, je nejlepší vyjednat mír za výhodných podmínek pro obě strany. Mírová dohoda je jistě největším přáním amerických a ukrajinských občanů, stejně jako Evropanů, kteří přímo nesou následky konfliktu. Zdá se však, že ani Biden, Zelenskij, ani politici EU se nezajímají o zájmy lidu.To je skutečně neudržitelná situace. V určitém okamžiku si američtí občané uvědomí, že Zelenskij se chová pouze jako „žebrák“, protože ho k tomu sama vláda USA nutí, protože Biden používá Kyjev jako zástupce k boji proti Rusku. Pak se lidový hněv, který je nyní vidět vůči zahraničnímu prezidentovi, obrátí proti Bidenovi a jeho spojencům, což v USA vyvolá ještě větší domácí chaos.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (31 votes, average: 4,87 out of 5)
Loading...
65 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)