6.7.2023
Kategorie: Ze světa

Kde udělali soudruzi z NDR energetickou chybu?

Sdílejte článek:

JANA MARKOVÁ

Německo si zavřelo jaderky a teprve teď soudruzi grýndýláci zjistili, že to je trochu průšvih a mlsně koukají na naše dráty z uhelek.


Tohle mě opravdu baví. Tak oni si zaříznou elektrárny, protože chtějí být nejzelenější na světě. To, že nemusí foukat nebo svítit tolik, aby jim to stačilo na pokrytí průmyslu a domácností jim nevadí. Jedeme hlavou do zdi, zpátky ni krok. Ale protože ten průmysl přece jenom nějak v provozu udržet chtějí, minimálně na to, aby jim vyráběl elektroauta, není nic jednoduššího, než si tu energii koupit od někoho, kdo není tak padlej na hlavu a fungující elektrárny si nechal. Jako třeba od nás. Aktuálně dováží Německo cca 43% energie. To je pokrytectví jako vyšité, ale zjevně to nikomu nevadí.

No a protože my nemáme českého premiéra a vládu, my máme premiéra bruselsko-ukrajinského, ani pro něj není nic jednoduššího, než jim tu naši energii prodat. A klidně za to ještě bude poslouchat blbý řeči o tom, jak fuj a neekologicky se chováme, a nechá si za ty uhelky napařit pokutu ve formě emisních povolenek pro spekulanty.

A protože obchodujeme na Lipské burze a Německo má asi tak dvojnásobnou kupní sílu, tak nám tu naši energii tahle německá sranda parádně prodraží.

Taky se ptejte, proč musíme dostavět za nehorázné peníze pomocí amerických firem Dukovany a případně Temelín.

To jen, až zase budete nevěřícně zírat na složenky, proč že to máme nejdražší elektřinu, když jí tu máme habaděj. Protože Green Deal.

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (11 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
25 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x