5.1.2023
Kategorie: Společnost

Letzte Generation – poslední generace – obyčejní výtržníci

Sdílejte článek:

JAN BARTOŇ

Podle médií se několika novinářům podařilo proniknout do organizace Letzte Generation, která pořádá různé protesty „ za záchranu klimatu“. Zjistili, kdo je platí!

Pracovní smlouvy včetně těch na plný úvazek, dostatek financí na nábor nových demonstrantů a vysoce organizovaná struktura protestních klimatických hnutí. Novináři pronikli na náborová setkání a do telefonních chatů berlínské větve klimatického hnutí Poslední generace. Podle jejich zjištění svou činnost financuje mimo jiné prostřednictvím darů amerických nadací. Máme hodně peněz a dokážeme vám zajistit zaměstnání a smlouvu se vším, co k tomu patří, slibují na náborových seminářích klimatičtí aktivisté sdružující se pod názvem Poslední generace. Své demonstranty, kteří se lepí na nejrůznější místa a objekty, případně polévají barvou a polévkami umělecká díla v galeriích, pak podle zjištění deníku Die Welt vyplácejí přes sesterskou organizaci, která získává finance z darů a od zahraničních nadací.

Berlínská čtvrť Tempelhof se tak po organizaci „Pátky pro budoucnost“ – odnož organizace Grety Thunbergerové – stala sídlem spolku, který vede „nesmiřitelný boj“ za záchranu klimatu tím, že se přilepují na různá místa a polévají umělecká díly v galeriích, čímž jim způsobí minimálně škodu, popřípadě je zničí. „Naštěstí máme k dispozici peníze a můžeme lidi platit. Také máme možnost je zaměstnat a odvádět příspěvky na sociální zabezpečení. V úvahu přicházejí práce na plný i částečný úvazek, ale také samostatná výdělečná činnost a minipráce,“ říká během prosincového setkání, jehož se online účastnili také redaktoři Die Welt, jednadvacetiletý Carl z hesenského Kasselu.

Výše uvedené je zřejmě jenom pověstnou „špičkou ledovce“ a dokazuje, kam až se dostala propaganda politiky záchrany klimatu. Jde o to vyvolávat opět jenom strach ve veřejnosti a Německo je stát, kde tak zvaná „zelená politika“ je nejvíce podporována dnes už nejen zelenými, ale i v tradičních stranách sociální demokracie a křesťanské demokracie.

Berlínská policejní prezidentka podle téhož zdroje už nepovažuje protestní akce této skupiny za „občanskou neposlušnost“, ale za regulérní trestní činy. V Berlíně je dnes údajně až 500 osob napojených na tuto organizaci a aktivita této organizace se stupňuje a nelze údajně vyloučit ani útoky na politiky. Toto je tedy důsledek oficiální politiky Západu o záchraně klimatu. Jak se třeba liší akce této teroristické skupiny od prohlášení (spíše poplašné zprávy) samotného předsedy OSN Antónia Guterrese, který opakovaně tvrdí, že lidstvo má „poslední tři roky“ (dnes už možná jenom dva) , aby odvrátilo klimatickou katastrofu.

Západ si tak musí ujasnit, zda bude dále pokračovat v politice tak zvané „záchrany klimatu“ v situaci, kdy se EU a USA podílejí asi na čtvrtině produkce kysličníku uhličitého, což má být viník klimatické krize. Stále není jasné, jak to dopadne s jadernými elektrárnami v Německu (zda budou letos skutečně odstaveny ve světle energetické krize). Z hlediska války na Ukrajině se už v médiích otevřeně hovoří o těch firmách a státech, které na této válce profitují. Už i v Evropském parlamentu dokonce zazněla kritika vysokých cen zkapalněného zemního plynu dováženého do EU z USA. A místo závislosti na Rusku se EU může dostat do situace závislosti nejen na dodávkách z USA, ale i ze Středního východu-Kataru – což je doprovázeno korupcí mezi reprezentanty Evropského parlamentu, jak ukázal případ místopředsedkyně EP Evy Kailiové. Kruh se tak uzavírá. Kdo straší změnou klimatu díky aktivitě člověka, sklízí onu pověstnou bouři.

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (19 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
12 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-) 
 

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x