2.2.2021
Kategorie: Politika

Trump znovu nominován na Nobelovu cenu míru

Sdílejte článek:

IVAN DAVID

DAVIDBývalý prezident Donald Trump byl v pondělí ráno nominován estonským poslancem Evropského parlamentu Jaakem Madisonem na Nobelovu cenu za mír.
V příspěvku na sociálních médiích Madison uvedl: „Za posledních 30 let je Donald Trump prvním prezidentem Spojených států, který během svého působení nezačal žádnou válku. Kromě toho podepsal několik mírových dohod na Blízkém východě, které pomohly zajistit stabilitu v regionu a mír. “

Madison měl na mysli Abrahamské dohody, společné prohlášení Izraele, Spojených arabských emirátů a Spojených států – a později Bahrajnu a dalších arabských zemí.

„Podporujeme snahy o podporu mezináboženského a mezikulturního dialogu s cílem rozvíjet kulturu míru mezi třemi abrahámskými náboženstvími a celým lidstvem,“ uvádí se v prohlášení na webu ministerstva zahraničí. “Věříme, že nejlepším způsobem, jak řešit výzvy, je spolupráce a dialog a že rozvíjení přátelských vztahů mezi státy prosazuje zájmy trvalého míru na Středním východě a po celém světě.”

Trump byl nominován na Nobelovu cenu za mír poslancem norského parlamentu Christian Tybring-Gjedde v loňském roce.

“Za jeho zásluhy. Domnívám se, že se snažil vytvořit mír mezi národy více než většina ostatních kandidátů na cenu míru,” řekl loni Foxovi Tybring-Gjedde.

Nezávisle na tom, emeritní profesor práva na Harvardu Alan Dershowitz v pondělí ráno nominoval Trumpova zetě a bývalého prezidentského poradce Jareda Kushnera. Dershowitz – který smí nominovat jednotlivce kvůli svému postavení bývalého profesora práva na Harvardu – podložil svou nominaci tvrzením, že Kushner a jeho spolupracovník Avi Berkowitz pomohli vyjednat Abrahamské dohody.

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (23 votes, average: 4,83 out of 5)
Loading...

Adblock Detected

Velká část našeho provozu je hrazena primárně z reklam, prosíme, zvažte vypnutí ad-blocku. Děkujeme.

Refresh Page
x