14.12.2022
Kategorie: Politika

Zrcadlo, zrcadlo, kdo je na světě nejkrásnější?

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

S touto otázkou se pravděpodobně dostavuje do své koupelny kandidátka na Hrad Nerudová. A protože dotyčný odrazový materiál byl dárek od Bakaly z Aspen institutu, lesklá plocha s obrazem Danuše zalže a odpoví: ,,Ty má prezidentko“. Z dálky se ještě ozve manžel: ,,Princezno, už jsi hotová?“, což jí dá pocit, že je navíc mladá. Jinak si její výrok o tom, že se jí Babiš ve volbách bojí, protože je mladá a hezká, nedá vysvětlit. Ať se občas podívá kolem sebe, případně na naše fotky dne. Tam těch skutečně krásných a mladých žen pro srovnání je mnohem více. Zatím se spíše zdá, že i přes titul studované ekonomky tolik chytrosti nepobrala a je jaksi sebestředná. V Brně jde asi o vrozenou vlastnost, trpí jí i další prošlí brněnskými ulicemi a úřady. Třeba Fiala.

Mezitím česká vláda pokračuje v ukrajinizaci České republiky. Po výcviku příslušníků Azovského praporu (dle svědků je řada z nich ,,ozdobena“ jistými symboly svědčícími o zařazení do těchto jednotek) k nám zve tzv. odborníky určené k výpomoci v českých zbrojovkách. Měli by se podílet na výrobě techniky ,,potřebné“ k poražení Ruska. K obojímu se rádi vyjádříme. Výcvik cizí armády, navíc nečlena NATO, na našem území hraničí s porušováním Ústavy ČR. Cena za tuto činnost je finančně vysoká a v době, kdy řada Čechů bojuje o přežití, což se týká seniorů, matek samoživitelek a celé nižší a střední vrstvy, jsou skutečně vynaložené miliardy na jakýsi výcvik cizích vojáků loupeží. Navíc je velmi nejisté, kde a jak budou tito ,,branci“ údajně trénovaní na boj v zastavěných oblastech použiti. Existuje riziko zneužití proti očekávaným demonstracím u nás. V době, kdy se vláda začala macešsky chovat i k vlastním policistům, od nichž očekává svou ochranu, které by se jí nemuselo v přiměřené míře dostat, lze očekávat, že by se neštítila toho použít Ukrajince jako náhradu za vlastní lidi. A věřte tomu, že tito dobře vyzbrojení absolventi bojů na Ukrajině by se moc nerozpakovali vyvolat na ulicích měst mezi demonstranty peklo.

Ukrajinci zaměstnaní v českém zbrojařském průmyslu jsou další ukázkou ztráty smyslu pro realitu. Každá země si v tomto odvětví udržuje jistá tajemství dosud jsme u nás i přes rozvinutou výrobu nikoho z ciziny nepotřebovali. Riziko, kterým jsou samotní Ukrajinci s možností dostat se k obchodu se zbraněmi, je vysoké. Dosud jsme u nás měli bezpečno. Majitelé legálních zbraní jsou zodpovědní a jejich používání velmi pečlivě zvažují a dodržují zákony. Nelegálně držené zbraně najdeme v podsvětí a na černém trhu. Mafie rozšířená u nás patří národnostně především právě na UA, což zvyšuje přísun takové výzbroje. Nyní se mají příslušníci tohoto národa podílet i na výrobě. Otázkou tedy zůstává, do kterých strategických oborů nebyli vládou Ukrajinci dosud ještě přizváni? Zde je na místě říct, že určitou nenávist vůči nim probouzí především samotná vláda a média, protože ignorují skutečnou realitu dění kolem nás. Centrum Prahy a Brna připomíná složením lidí Kyjev. Chování mnohých ,,utečenců“ vyjadřuje pocit vlastní nedotknutelnosti. O všude zdarma parkujících autech s SPZ doplněnou symbolem UA už jsme hovořili a samozřejmě na to Pražané reagují různě. České řidiče buzeruje policie kvůli špinavým značkám, protože to ztěžuje identifikaci při zónovém parkování, Ukrajinci stojí všude bez jakékoliv úhrady. Mají vše snažší, úřady jim jdou přednostně na ruku, výhod je tolik, že by to chtělo samostatný článek.

Přesto je určité světlo na konci tunelu. Zelenskyj začíná možná chápat, že pomoc ze Západu má svá omezení, a požádal Bidena o svolání mírového summitu s Ruskem. Američtí Republikáni už nebudou chtít investovat do země, ze které Demokraté čerpali obrovské zisky pro své volební podvody. Elon Musk hodil vidle do praktik rodin Obamů, Clintonů a Bidenů. Postupně odhaluje zločiny ohrožující americkou národní bezpečnost, jejich propojení na Ukrajinu a opět i s podrazy při prezidentských a parlamentních volbách. Otřásají se židle ve vedení EU, kde došlo na zatčení místopředsedkyně Evropského parlamentu a pár dalších jedinců, navíc se řada poslanců pídí také po praktikách samotné Leyenové, a to při nákupu pseudovakcín. V Brazílii jsme svědky dalšího tvrdého boje o pozice a k moci se dostává armáda.

To vše nebrání našemu Péťovi pokračovat v nenávistné strategii vůči Moskvě. Další ukrajinizací České republiky maluje terč přinejmenším na zbrojní závody předurčené k výrobě zbraní zabíjejících Rusy. Navíc nadále velí k rozkladu ekonomiky a další půjčkou určenou na pomoc Ukrajině zadlužuje naše děti. To světlo na konci tunelu je tedy velmi kmitavé a zastřené. Fiala bude do poslední chvíle dělat vše proto, aby se naše vztahy s Ruskem nedokázaly opravit. To i přesto, že Němci, Francouzi a Belgičané nadále udržují s Ruskem bohaté obchodní styky. Nakonec budeme těmi posledními, kdo bude držet tvrdou linii i za cenu sebezničení. Jsme všem už jen k smíchu.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (50 votes, average: 4,92 out of 5)
Loading...
83 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)