14.9.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Zastavme to šílenství, dokud je ještě čas!

Sdílejte článek:

ZDENĚK LANZ

Ministři obrany z podstaty svých funkcí nevytvářejí mezinárodní politiku, „pouze“ realizují „obranná“ rozhodnutí svých vlád. Přesto mohl být ten, kdo vyslechl páteční briefing ministrů Austina a Černochové, zklamán. Oba protagonisté sice pronesli řadu prohlášení – např. podle Austina Severoatlantická aliance nevyhledává konfrontaci s Ruskem a ani pro něj nepředstavuje hrozbu, … Pevný závazek bránit spojence je podle něj obzvlášť důležitý ve chvíli, kdy Rusko pokračuje ve své kruté a nevyprovokované válce proti Ukrajině. Černochová poznamenala, že ČR je jedním z pěti největších dodavatelů vojenského materiálu na Ukrajinu – na slova jako mír nebo příměří však posluchač čekal marně.

Jednat se přitom mělo a mohlo dávno, nikdo nemusel zbytečně umírat. Jednat se mělo hned, bez podmínek a s jediným cílem – okamžité příměří.

Jenže někdo tlačí Ukrajince, aby na jednání kývli teprve v okamžiku, kdy se hranice vrátí před rok 2014. Ale to může trvat několik desítek, možná i stovek let.

Takže se bude dál umírat. A naše zbraně budou dál zabíjet civilisty na Rusy obsazeném území.

Zjevně přichází čas na monotématické demonstrace (samozřejmě v mezích zákona) s konkrétním požadavkem:

Zastavte to šílenství, dokud je ještě čas!

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,60 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)