23.6.2026
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost583 přečtení

Zalykání se vlastní ušlechtilostí

Sdílejte článek:

THOMAS MARIA MIKLAS

Každému přemýšlivému člověku přeci musí být jasné, že je nulová souvislost mezi zdrojem financování veřejnoprávních medií a jejich nezávislostí či „nezávislostí“. Proč tedy tolik velmi inteligentních lidí demonstruje proti změně? Protože se opět podařila ta vysoce účinná hra na vlastní ušlechtilost. Funguje výborně: „když se necháš očkovat, jsi zodpovědný člověk, lepší než ti ostatní, protože chráníš i jejich zdraví“. Jakkoli to byla zcela vylhaná a nesmyslná myšlenková konstrukce.

Stejné je to s televizí: „každý, kdo ji podpoří je demokrat bojující proti nahnědlému zlu“. Kdo by nechtěl být demokrat, že…? Jenže…ty protesty mají jen jeden jediný důvod. Financování ze státního rozpočtu by sebou přineslo možnost a povinnost kontrol ze strany NKÚ a jejich pravidelné zveřejňování. A toho se všichni ti „břetislavové rychlíkové roky přisátí na cecíky ČT, bojí jako čert kříže. A tak je snazší vyvolat v lidech onen pocit a touhu být lepší a ušlechtilejší než jsme my, ti hloupí. Ale pozor, děje se to stále častěji, aby se ti lepšolidé vlastní ušlechtilostí jednou nezalkli… Byl bych pro sociální experiment: nechme platit příspěvky dobrovolně. A ten zbytek (odhaduji 96%) pak ze státního rozpočtu.

Redakce

Sdílejte článek:
583 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (5 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
3 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)