27.6.2023
Kategorie: Ze světa

Zahrál Prigožin divadlo za 6,2 miliardy dolarů?

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Už v době, kdy se objevili Wagnerovci v Rostově, mi to vše zavánělo jistou inscenací. Obzvlášť pak v kontextu s několika předcházejícími videi, která se v posledních měsících objevila na sociálních sítích, kde je šířil sám Prigožin.

Některé detaily mi přišly až směšné (co ti metaři v ulicích plných ozbrojenců?) a také se mi zdálo podivné, jak dlouhodobě komunikuje Prigožin s ruským vedením přes sociální sítě tak, aby to viděl celý svět.

Proč by měl každý vidět jeho slovní výpady směrem k Šojguovi? Proč bylo tak důležité informovat celý svět o tom, že jsou mezi velením ruské armády a Wagnerovci značné rozpory?

Je samozřejmě dost dobře možné, že zde existuje nějaký spor mezi šéfem Wagnerovců a Šojguem. Tyto výpady nemusely být tak úplně hrané, ale také mohly. A opět se ptám, proč byly ventilovány takto otevřeně, před celým světem?

Pokud by opačná strana konfliktu (a nebudeme si namlouvat, že jí je Ukrajina) povšimla jejich vzájemných sporů, nebylo by pak na místě kontaktovat Prigožina, využít jeho vzteku a „objednat“ si u něj menší puč?

Nyní se objevila další zajímavá analýza, která může být také v něčem pravdivá.

Zveřejnil ji  Kim „Dotcom“ Schmitz:

Začalo to jako boj o moc mezi Prigožinem a Šojguem. Na začátku speciální vojenské operace Šojgu a jeho tým dělali chyby a Prigožin se stal silným kritikem Šojgua. Prigožin pak dosáhl úspěchu v Bachmutu, kde se Wagnerova skupina prezentovala jako lepší vojenský vůdce než Šojgu.

Podle mého názoru pak Šojgu vyprovokoval Prigožina omezením dodávek munice do Bachmutu, což mělo za následek ztráty skupiny Wagner a silnou reakci Prigožina.

Mnozí z vás viděli video, na kterém Prigožin útočí na Šojgua a ruské vojenské vedení. Dodávky munice byly obnoveny a bylo dosaženo vítězství v Bachmutu, ale výbuch Prigožina ve videu byl pro něj pravděpodobně kontraproduktivní, protože Kreml a vedoucí političtí vůdci v Moskvě ho viděli jako neřízenou střelu, které nelze věřit.

Prigožin zdvojnásobil své úsilí a předpověděl obrovské ztráty pro ruskou armádu a tvrdil, že není připravena na ukrajinskou protiofenzívu. Tvrdil, že ruské jednotky jsou špatně vybaveny a špatně řízeny Šojguem.

Když ruská armáda úspěšně odrazila ukrajinskou protiofenzívu, Prigožin zahnal sám sebe do kouta a jeho čas se krátil, protože Šojgu a jeho generálové zajistili Kremlu velké vítězství. Podle mého názoru jsou činy Prigožina aktem zoufalství, protože prohrál mocenský boj proti Šojguovi a pravděpodobně čelí vážné odvetě.

Západní média tvrdí, že jde o pokus o puč proti Putinovi. To je nesmysl. Popularita Putina v Rusku a v nezápadním světě nikdy nebyla vyšší. Nicméně tato válka mezi Prigožinem a Šojguem je pro Kreml nevítaným rozptýlením a nejpravděpodobnějším výsledkem bude zatčení nebo ukončení Prigožina.

Kim Dotcom pak zveřejnil tento mem, který naznačuje, že 6,2 miliardy dolarů pro Ukrajinu, které účetní Pentagonu „objevili“ v červnu, byly ve skutečnosti strčeny do kapsy Prigožinovi výměnou za jeho pokus o převrat:

To, co uvedl Kim Dotcom jsou samozřejmě jako všechny další verze příběhu jen spekulace. Můj osobní názor je ten, že většina z toho, co jsme viděli, bylo předem dohodnuté divadlo. Možná ne vše, ale většina ano.

A docela mi sedí i spekulace o tom, že byl poté Prigožin kontaktován třeba CIA. A pokud tak tomu skutečně bylo, pak by byla právě CIA hlavním poraženým.

A spekulace o tom, že za akcí stojí cizí tajné služby, se ozývají i z řad politiků.

Například i srbský prezident Aleksandar Vučić obvinil zahraniční služby (tedy zřejmě CIA), že byly zapojeny do sobotního pokusu o převrat: „Nechci říkat, kdo byl zapojen zvenčí, ale nemám žádné pochybnosti,“ řekl.

Tedy verze o účasti zahraničních tajných služeb není nijak ojedinělá a vše docela zapadá do scénáře.

Prigožin je nyní v Bělorusku, což mohlo být od samého začátku plánované.  Hra skončila a zda v ní figurují i zmíněné miliardy dolarů, záhadně „ztracené“ Pentagonem, se můžeme jen dohadovat….

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (12 votes, average: 4,67 out of 5)
Loading...
30 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)