20.9.2022
Kategorie: Politika

Začátek konce, nebo konec začátku?

Sdílejte článek:

PETR HÁJEK

Sláva, chtělo by se zakřičet. Okamura se podle průzkumu konečně dostal tam, kam patří: Na druhé místo za Babiše. ODS a celá pětikolka mu koukají na záda! Přesto nic takového nezvolám. Nejen proto, že jde o jediný průzkum – a je jen otázkou, proč tentokrát STEM udělal výjimku, když i ostatní agentury mají samozřejmě zjištěno, že to tak v reálu je, pouze zadavatel (třeba ČT v případě Kantaru) si nepřeje, aby to bylo vidět. A tak se přizpůsobují metody sběru dat, upravují návodné otázky respondentům… Způsobů, jak manipulovat veřejným míněním prostřednictvím různých agentur, je nepřeberně.

 

Současně platí, že jsme pět dnů před volbami (komunálními a prvním kolem senátních), takže Fialova vláda národní zkázy a její režimní média a agentury do toho perou ze všech stran. Například si uvědomily, že úplně vymazat Piráty z politické mapy si prostě zatím nemohou dovolit, aby si nezadělaly na rozpad vládní koalice. Proto ODS se skřípěním zubů souhlasí, aby se v průzkumech Piráti objevili nad hranicí propasti – a nechají tam sklouznout Pekarovou, Jurečku i Rakušana, kteří jsou „pokryti“ sporným údajem, že v případě koaliční matematiky by se opět do sněmovny dostali.

Jenže i oni vědí, že je to podvod, a tak sahají už zcela otevřeně k úderům pod pás. Třeba Fialův „projev k národu“ na všech televizních stanicích v hlavním vysílacím čase (vrátím se k němu podrobněji zítra ve svém komentáři na PPTV, proto dnešní článek je bez videa a stručnější).  I když nejde o volby, které by změnily počty ve sněmovně, mohou změnit počty v senátu. A to – v případě, že masové protesty zbídačené veřejnosti budou po volbách pokračovat – už by tuto vládu mafiánů a bruselských zmetků ohrozit mohlo.

Rána za ranou

Je totiž skoro neuvěřitelné, co se v jednu chvíli může dít současně – přičemž každá jednotlivost by ještě v nedávné minulosti stačila, aby se vládní koalice poroučela do hrobu. Povšimněme si: mediálně jsou skoro zapomenuty pár dnů čerstvé mafiánské příběhy STANu, jehož předseda jako kozel-zahradník sedí v křesle ministra vnitra. Opravdu nedávno (zvlášť kdyby se to stalo ve vládě Andreje Babiše) by korporátní média bušila tak dlouho, až by se Rakušan z vlády poroučel – a ta by se v důsledku toho rozpadla. Teď – nic. Ticho po pěšině.

Naopak podle rčení Drzé čelo lepší než poplužní dvůr Petr Fiala a jeho fámulové zvyšují ostří sprosťáren a udavačského tónu proti zoufalým občanům, jimž začínají přicházet složenky za energie, rozpadají se rodinné rozpočty kvůli obří inflaci a drahotě i u těch nejzákladnějších potřeb. Spoléhá na to, že mnohé prostě zastraší, zatímco jiní rezignovaně mávnou rukou, věci veřejné ze svého hledáčku škrtnou, a vydají se místo toho za zajištěním alespoň nějaké existence do šedé ekonomiky.

Problém je, že si tím nepomohou, protože ono se to řítí dál – a podle stejného modelu postupuje i Brusel, takže přijdou rány ještě tvrdší. A těm už se nevyhnou ani ti rezignovaní, neboť šedá ekonomika zmizí spolu s ekonomikou jako takovou. A zůstane jen ta černá, už zcela ilegální, kterou ovšem tajná policie – elektronicky vyzbrojená dle direktiv Velkého resetu – bude mít už zcela pod kontrolou jako každého z nás. A na nějaké protesty v ulicích tak budeme moci rychle zapomenout. Ne jen proto, že (řečeno s Karlem Havlíčkem) „… na šibenici je špatné pohodlí…“, ale když půjde opravdu do tuhého, nasadí výjimečný stav, který nazvou klidně válečný – pokud skutečně válku proti Rusku nezmění z hybridní v otevřenou a horkou.

Bez problémů

Proces s Andrejem Babišem je názornou ukázkou, že politická justice jim zatím šlape jako hodinky. Žalovaný skutek se sice nestal, a i kdyby se stal „sprostý obviněný“ se ho nemohl účastnit – a přesto sedí na lavici obžalovaných a v předvolebním čase z něj režimní média dělají vládní kampaň. Vše ve spolupráci s Bruselem a jeho speciálními zákony proti Babišovi. A pak že pro ně nejsme důležití.

A je úplně jedno, že poslanci ANO mezitím poslušně hlasují v takzvaném europarlamentu pro zardoušení relativně svobodně jednajícího Maďarska (stejně jako ti z vládních lidovců, pirátů a TOPkařů), zatímco proti byli jen Okamurovci a odeesáčtí bruselští rebelové Jan Zahradil a Saša Vondra. Což mimochodem názorně ilustruje, jak Babiš „svými lidmi“ nevládne – a proti bruselskému mrazu by doma nikoho neochránil, ani kdyby se nakrásně do premiérského křesla vrátil. Je odepsaný, i kdyby ho proti všem předpokladům politický soud (po mnoha letech, odvoláních a mediálních lynčích) nakonec osvobodil.

Naopak Fiala si může být jist, že jeho zásluhy při likvidaci České republiky nebudou v Bruselu a Washingtonu zapomenuty – i pokud by třeba navzdory vší podpoře (finanční, mediální a „neviditelné ruce“ tajných) padl. Drzost, s níž mluví o pomoci českým občanům, je vskutku fenomenální. Plyn a elektřina budou i po „zastropování“ dál čtyřikrát dražší než na Slovensku, ve Francii či Německu a v dalších zemích (kde platy jsou s našimi zcela nesrovnatelné), ale on nám bude do očí opakovat, že se „postaral“.

A to v zemi, která na hlavu vyváží nejvíce levné elektřiny na světě, a kde současně pro domácí (z jejichž daní byla energetika před převratem z větší části skvěle vybudována) jsou její ceny jak v absurdním havlovském divadle naopak nejvyšší na planetě. Fiala (a spol.) je bez problémů. Vědí o něm. Odslouží si – a bude (budou) do konce života v pohodě. Nebo alespoň takový je plán jeho zahraničních loutkovodičů – a on mu věří.

Cely ještě pevně nestojí

Takže všechno ztraceno? Právě že vůbec ne. Žádný plán nikdy nevyjde – a tenhle je zvlášť děravý, protože pohrdá lidmi a jejich svobodnou vůlí už tak okatě a demonstrativně, jako by gulag Velkého resetu byl kompletně dostavěn a uzavřen. Ale není. Stavějí v něm sice rychle celu za celou, ale proudová výstavba není bez problémů. Jedna z cel nich se jmenuje právě „české volby“. Není tak bezvýznamná, jak se mnozí u nás domnívají. Jsme větší než Maďarsko, a přesto jsou v Bruselu tak bez sebe vzteky z nemožnosti dostavět celý jeden maďarský sektor cel.

Právě se jim pobořila cela Švédské volby, kde jde od válu bruselská levičácká guerilla, jež tak věrně jako Fiala – dle plánu na „vysídlení“ původních Švédů – dala zemi v plen muslimským invazním jednotkám (vedle invazních jednotek ukrajinských právě naplno probíhá také u nás). A místo nich – ke zděšení Bruselu a Washingtonu – nastupují ti, kteří chtějí Švédsko zachránit (včetně Švédských demokratů – obdoba naší Okamurovy SPD), a proto byli také proti jeho začlenění do NATO. A něco velmi podobného lze za pár dnů očekávat také v „italském sektoru cel“. Volby tamní Fialovci projedou na celé čáře.

Hrr na ně!

Ani ty naše – byť jsou jen zčásti parlamentní (jde o třetinu senátu) – nejsou proto bez významu. Pokud totiž vrzající pětikolka Kavárny ztratí významným způsobem posty v komunální samosprávě, zasáhne to organismus jejich ideově dávno vytunelovaných stran – zvláště ODS a lidovce – zevnitř. Oni prostě musejí ty své lidi někde uplacírovat. A pokud se to nepodaří, začnou mít problém, který nelze urovnat žvásty o Putinovi a jeho zdejších kolonách.

Pokud jim máme opravdu jít po krku – a nic jiného nám nezbývá v situaci, kdy už nás rdousí – pak jsou tyto „bezvýznamné“ volby na dlouho poslední příležitostí, jak celou chatrnou vládní konstrukci oslabit natolik, že ji pokračující masové lidové protesty nakonec strhnou. Rumovými pralinkami typu „Okamura je již druhý“ se proto nenechme opít. Rozhodne volební účast. Pětikolkaři jsou disciplinovaní.

Na každém z nás ostatních – té naprosté většiny – pak je, abychom všemi silami, způsoby a metodami, jimiž ve svém okolí disponujeme, navzdory tomu, že hlavní režimní média se budou pokoušet o opak, dokázali své bližní mobilizovat. O to složitější, že budou muset přijít i ke druhému senátnímu volební kolu.

Pokud se to podaří, výstavba české cely se zadrhne.

A pak můžeme už s mnohem větší šancí naplno vstoupit na staveniště a vězení zbořit. A začít opět stavět normální, zdravou a prosperující Českou republiku. Nikoli německou kolonii či washingtonskou předsunutou vojenskou základnu ve válce proti Rusku, základnu určenou k likvidaci. Tak, nebo tak? Je to na nás.

Zbývá posledních pár dnů.

 

PETR HÁJEK

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (33 votes, average: 4,61 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)