
Volodymyr Zelenskyj má být zbaven vyznamenání EU. Kyjevská média vzteky běsní!
MICHAEL SVATOŠ
(1) Volodymyr Zelenskyj má být zbaven vyznamenání EU – Order of Merit ! Šokující návrh několika tuctů antifašistických poslanců!
Známý obdivovatel nacistů, banderovců a dalších aktivních účastníků hrůzných masových zvěrských genocid spáchaných v letech 1918 až 1945 válečnými zločinci z ukrajinských nacistických organizací UPA a OUN a SS divize Galizien na Ukrajině, v Bělorusku, v Polsku, na Slovensku, na Balkáně a na území bývalého SSSR, má další problém.

Polská europoslankyně Anna Brylka v pátek 5. května navrhla dopisem, který podepsalo několik tuctů dalších europoslanců, včetně českých a slovenských, zbavit Volodomyra Zelenského evropského vyznamenání Order of Merit, protože veřejně oslavuje ukrajinské pachatele nacistických hitlerovských genocid, i vůdce ukrajinských hitlerovských kolaborantských organizací UPA a OUN, které se za druhé světové války aktivně zapojily do Holocaustu na Ukrajině, a hromadně při svých zločineckých výpravách v Hitlerově žoldu vyvražďovaly i Poláky, Čechy, Bělorusy, a Slováky. (Text dopisu, a soupis signatářů dopisu, dále v analýze.)
Po té, kdy Zelenskyj slavnostně udělil ukrajinské vojenské jednotce čestný název “Hrdinové UPA”, se vzbouřili nejen Poláci, protože členové UPA nejen organizovaně a úmyslně vyvraždili na Volyni v letech 1943-44 na 100 000 Poláků, ale předváděli při tom taková ohavná zvěrstva – kojence a malé děti ještě zaživa obalovali do ostnatého drátu a rozvěšovali na stromy podél cest spojujících vyvražďované polské vesnice – až i otrlým frontovým veteránům Wehrmachtu z toho banderovského běsnění tuhla krev v žilách. A Poláci nyní (52% souhlas všech Poláků podle průzkumu) požadují, aby Zelenskyj byl potupně zbaven nejstaršího polského řádu Bílé orlice, který mu byl před časem udělen.
5. června 2026 se proti Volodymyru Zelenskému – oslavovateli “Hrdinů Pachatelů Genocid” – začali už hromadně bouřit i poslanci Europarlamentu, a několik tuctů jich podepsalo návrh polské europoslankyně Anny Brylka, aby byl Zelenskyj zbaven vyznamenání EU – Order of Merit, které mu bylo 19. května 2026 uděleno:
– protože Zelenskyj glorifikuje zločineckou organizaci UPA, která v letech 1943-45 spáchala válečné zločiny genocidy a etnických čistek, při nichž vyvraždila 120 000 Poláků, Židů, Čechů, Bělorusů, Rusů a Slováků, a i Ukrajinců, kteří se těchto zločinů UPA odmítali aktivně účastnit.
– a protože se Zelenskyj osobně 24. května 2026 účastnil slavnostního státního pohřbu Andryie Melnyka na čestném pohřebišti ukrajinské armády v Kyjevě, ačkoli je historicky nepopiratelné, že Melnyk byl vůdce OUN a kolaborant Hitlerovy III. říše, a jednotky OUN i UPA se aktivně podílely na nacistickém vyvražďování Židů i Poláků na Ukrajině.
– a protože Ukrajina nyní pojmenovává ulice i náměstí po pachatelích těchto mezinárodně uznaných válečných zločinů genocid, vyvražďování a etnických čistek, jako jsou Stepan Bandera, Roman Sukhevych, Adryii Melnyk a další. A protože mladá ukrajinská generace je nyní Ukrajinou vedena, aby tyto pachatele válečných zločinů a jejich zločinecké organizace přijímala za ukrajinské národní hrdiny, …. (text dopisu i signatáři na konci dnešní analýzy)
Kyjevská média včera z návrhu Anny Brylky odebrat Zelenskému vyznamenání EU běsnila a tvrdila, že tento dopis podepsalo pouze 37 europoslanců, a krom Poláků (16) jsou jeho signatáři pouze proruští a euroskeptičtí europoslanci, a že mezi signatáři nápadně chybí všichni poslanci Evropského parlamentu z hlavních středolevých a středopravicových stran parlamentu. Hlavní argument kyjevským médiím poskytl litevský europoslanec Petras Austrevicius, který návrh označil za „přehnanou a extrémní reakci“, a tvrdil přitom, že cesta k historickému usmíření je dlouhá a vyžaduje zodpovědné zapojení všech stran a trvalé úsilí, a že evropské národy si musí vybudovat společnou vizi budoucnosti a poučit se z minulosti.
A to jsou slova přesně jako z nejnovějšího Brněnského sudetoněmeckého slovníku. A Češi, Slováci i Rusové se tak shodně, i podle Posselta, i Austreviciuse, i Zelenského, mají nyní v Nové EU začít omlouvat za údajné zločiny svých dědů a otců, a babiček a maminek, spáchané proti nevinným Němcům a dalším Hitlerovým pohůnkům, a současně mají začít povinně oslavovat Nové hrdiny EU, kteří za II. světové války kolaborovali s Hitlerem, a vyvražďovali jejich dědečky, otce, babičky i matky.
A proto mohou být dnes žijící Češi i Slováci hrdí, že návrh Anny Brylky podepsali čeští Europoslanci Ondřej Dostál, Kateřina Konečná, (oba Stačilo), a Jaroslava Pokorná-Jermanová, (ANO), a slovenští Europoslanci Erik Kaliňák (SMER) a Milan Uhrík (Republika).
Volodymyr Zelenskyj je nositelem českého vyznamenání Řád bílého lva, a to mu nadělil v říjnu 2022 prezident Miloš Zeman. Jsem tak zvědav, jak se v této záležitosti zachovají čeští parlamentní politici?

Text dopisu Europoslankyně Anny Brylka, podepsaný několika tucty dalších europoslanců, požadující zbavit Zelenského vyznamenání EU za neustálé oslavování Hitlerových kolaborantů a pachatelů válečných zločinů Holocaust a Genocida – Order of Merit – 1.strana.

Text dopisu Europoslankyně Anny Brylka, podepsaný několika tucty dalších europoslanců, požadující zbavit Zelenského vyznamenání EU za neustálé oslavování Hitlerových kolaborantů a pachatelů válečných zločinů Holocaust a Genocida – Order of Merit – 2.strana.
MAP


(22 votes, average: 4,27 out of 5)
Alespoň víme o těch vlastizrádcích. Všechno jenom prorussácké filcky. Sláva hrdinně bojující Ukrajině 🇺🇦🇪🇺.
Seš hlupák a socka Holyno! 🤣
To ani nemá cenu tomu idiotovi nadávat. Ten bude oslavovat všechny nacisty a fašisty, brzo tady začne hajlovat. Předpokládám, že se ukájí nad fotografiemi banderových věnců.
Hajl.
já už bych ukrajincum nasral
Zbavit vyznamenání – a to jako „jen“??
Zbavit kejháku a veřejně popravit jako u nás kdysi K. H.Franka!
avit vyznamenání – a to jako „jen“??
Zbavit kejháku a veřejně popravit jako u nás kdysi K. H.Franka!
Zase jedna dezinformace u které stačilo chvíli počkat, aby se ukázala pravdou.
ve výši sedmdesáti miliard eur https://karpathir.com/2026/06/07/hetvenmilliard-euros-uj-nato-mentoovet-kaphat-ukrajna/
Svatoš zase křičí hop, dokud nepřeskočil. Zbavení je návrh pouhých několika (20?) europoslanců z opozice, čili ten dopis poletí do koše. Dokonce ani v Polsku není odpor proti Zelenáčovi očekávatelně velký, pouhých 52%. Takže Svatoš, zase se vrátíme na zem.
„dalších aktivních účastníků hrůzných masových zvěrských genocid spáchaných v letech 1918 až 1945 válečnými zločinci z ukrajinských nacistických organizací UPA a OUN a SS divize Galizie“ — to je panečku konstrukt. Nacistická zvěrstva tam páchali hlavně v éře po Hitlerem, před a po je páchali jiní a to páchání jinými před vedlo k tomu, co se tam dělo za druhé války. Ono to nebylo jentak, ukrajinci vítali nácky jako osvoboditele, protože pod sajůzem jim fakt moc dobře nebylo – bohužel to sklouzlu k ještě šílenějším zvěrstvům a ukrajina tak nemá žádnou vlastní hrdou historii. No a státy, které takovou historii nemají se nezřídka upínají alespoň k té historii kdy se chovali jako prasata. Ostatně podobně je na tom Slovensko, ale tam se naštěstí návrat k Tisovým pohrobkům nepovedl a šlo jinou cestou.
Dalším příkladem je Izrael, ten taky nemá žádné pozitivní historické období, kdykoliv existoval, tak jen šířil svou výlučnost mečem a ohněm po celém regionu a znovuzaložení nebylo jiné – nicméně Izraelci se za to aspoň nestydí, netají se páchaným násilím, bere to jako hrdou součást historie. Ale taky občas vypustí bláboly typu: nechápeme proč lidé sahají k terorismu.
Prosím vás, toho debila Svatoše bere ještě někdo vážně??
Já myslím, že on už ty svoje žvásty píše jenom proto, abychom se zasmáli.
A ještě koukám, že to bude na pokračování.
Tak to se zase debil Svatoš pěkně vyzvrací.
Jisto jistě se dá tvrdit,že nacismus a fašismus byl, je a bude největší ostudou a selháním civilizace toho primitivního „člověka“,prý pocházejícího z opice, napříč Evropou.Bohužel se ukazuje,že nacismus a fašismus se pořád zjevuje,hlavně v Evropě, ve své zhovadilé a nepřijatelné podobě,která je pro intelientního a normálního civilizovaného člověka absolutně nepřijatelná.
to je furt něco, včil drony-https://karpathir.com/2026/06/09/sajat-bajtarsait-lopta-meg-egy-ukran-katonai-mentos-feketepiacon-arulta-a-dronokat/