2.4.2022
Kategorie: Společnost

Velmi drsná realita

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Situace na Ukrajině zdaleka není klidná, přestože Rusové postupně vytlačují jednotlivé oddíly ukrajinských ozbrojených sil zásobovaných zbraněmi i od nás, a především čistí města od jednotek Azovské praporu a Pravého sektoru. V naší televizi běží seriál o panu Hodném, tedy z jiného pohledu o jednom ze strůjců zla na Ukrajině Volodymyrovi Zelenském, mezitím se postupně ukazuje, jak velký dokázal za krátkou politickou kariéru nashromáždit majetek v různých měnách uložených po světě, také i v nemovitostech. Tento vyzyvatel k pomoci ,,hrdině“ se bránící Ukrajině je dalším zkorumpovaným politikem v historii této země. A možná tím nejvíce. V době, kdy se v České republice pořádali sbírky na podporu Ukrajiny, ležely na kontech Volodomyra miliardy korun. Hodně miliard v přepočtu na naši měnu.

Naše peníze zasílané na Ukrajinu končily obratem ruky na účtech dodavatelů zbraní. Jakým způsobem, to si asi nedokážete představit, protože právě tamní oligarchové si na nich dokázali přilepšit. Nakoupený materiál putoval do míst, kde bojovaly, a stále bojují, nacisticky ladění a často od malička vychovávaní příslušníci ultralevicových i ultrapravicových oddílů a organizací. Jak už velká část z nás ví, decimováni jsou především civilisté na východu Ukrajiny, kde jsou Rusové převážně vítáni jako osvoboditelé. Zdaleka ne vše, respektive téměř nic z toho, co nám ukazují naše média, je pravda. Takový Mariupol je údajně rozstřílený a už nikdy se nevrátí do něj život, ve skutečnosti to není pravda a nám předkládané snímky z města neukazují ve reálnou zkázu způsobenou ostřelováním civilních cílů Ruskou armádou, ale naopak obytné domy, z nichž si své střílny vytvořili ukrajinské ozbrojené síly, přičemž majitelé bytů byli v té době zavřeni ve sklepech bez vody, potravin a elektřiny. Rusové se snažili i přes riziko ztrát čistit město dům od domu a vyhýbat se obětem z řad místních civilistů. Tuto praktiku tak používají ve většině míst, což trvá déle než se zbavit nepřítele srovnáním opevněných domů se zemí.

Na naše území přišlo cca 300 000 Ukrajinců, z nichž je prozatím většina žen a dětí. Otevřené dveře, kdy ukrajinští celníci za úplatu 100 USD pustlili bez kontroly každého, kdo chtěl projít či projet, umožnili ,,evakuaci“ i těch, kteří s údajnou válkou nemají nic společného. Vláda jim otevřela štědrou dlaň a dala k dispozici náš sociální sektor. Najednou objevila desítky miliard, které to nás všechny bude stát. Zdravotnictví se začíná orientovat na ukrajinsky hovořící pacienty, otvírají se pro ně ordinace. Přestože mnoho našich občanů nejsme schopni pro nákladnost jejich léčby ošetřit, či si mnohé musíme i přes zdravotní pojištění a odvody hradit, Ukrajincům jsou zdarma dveře otevřené. V příštím týdnu začínají zápisy ve školách do prvních tříd a třeba v Praze už jsou dopředu rodiče upozorňováni na absolutní nedostatek míst a velmi omezené možnosti jednotlivých škol, přičemž byly zastaveny projekty výstavby nových v okrajových částech Prahy. Přesto budou vznikat samostatné ukrajinské třídy. Podobná situace je kolem bydlení, o vyřazování Čechů z pořadníků na byty a jejich odsun dozadu i v případu, kdy byla již podepsána nájemní smlouva, jsme psali. Doprava a návštěvy různých kulturních akcí zdarma, tolerance neplacení parkovného a používání dálnic bez úhrady poplatku či vydávání potravin v místech s poskytování pomoci v hmotné nouzi majitelům Land Roverů, Porschí a audin je jen vrcholem ledovce, vedle kterého jsou naši občané jen v prostém údivu. Už víte, proč ten nouzový stav?

Zajímavostí je dění v bankách. Především v ČSOB, kde za založení účtu dostávají noví ukrajinští klienti 2500,- Kč, dále jim na tyto účty chodí 5000,- měsíčně na osobu od státu. Již 4 týdny trvající nápor znamená dlouhé fronty před přepážkami. A nyní perlička. Proč toto ČSOB dělá? V trezorech banky si totiž ti solidaritu potřebující ukládají vysoké částky především dolarů a eur. Byly jsme svědky odvodu peněz a tolik cizích měn v této bance a na jedné konkrétní pobočce dosud nikdy neměli. Ukrajinská nová klientela tak zdaleka nejsou před válkou utíkající chudáci, ale v podstatě jim zároveň sloužíme jako solidní pračka různými způsoby nabytých peněz všech zahraničních měn. Vzhledem ke korupci na Ukrajině tak předpokládáme, že velká část manželek státních úředníků a těch, kteří své příjmy jaksi opomněli doma zdanit, využívá náš bankovní systém k legalizaci špinavých peněz, a ještě získávají sociální a finanční podporu v nebývalé míře v porovnání s našimi občany. Paf z toho musí být i odborníci na vysávání našeho sociálního systému, tedy Romové.

Na konec tedy zůstává obvyklá otázka. Jsme tak hloupým národem, nebo jsme pouze hodní? Pravdou je, že Češi a Moravané, Slezany nevyjímaje, od dob husitských na sobě nechávají štípat dříví. Jsme značně nekonfliktní, a když už se za nás chce někdo prát, sami ho umlátíme čepicemi. Nazývat se jako hodní je špatně. Ztratili jsme svou hrdost, respektive většina z nás. Nevážíme si svých národních symbolů, své šikovnosti, volíme si politiky, kteří mají potřebu sloužit komukoliv, jen ne svým voličům a občanům této země. Všude nyní visí, jako v jediné zemi na světě, tedy mimo eurounijních také ukrajinské vlajky, jsou tendence přejmenovávat ulice, rozdáváme plnými náručemi to, co patří nám, neprověřeným a často nepotřebným cizincům, zatímco mnoho našich občanů živoří. Senioři, matky s dětmi, mladé rodiny nemají kde bydlet, často co jíst, o vysoké režii standardních lidských potřeb ani nemluvě. Politici se starají o sebe, o cizí, ale povinnost dbát na solidní úroveň svých občanů veřejně popírají, navíc se tím pyšní v prolhaných médiích a svým řiťolezectvím už jsme známí po celém světě. Český lev pomalu umírá a místo něj si můžeme dát do znaku nějaký symbol blbosti. My nejsme hodní. Bohužel jsme zbabělým, podlézavým národem s velkohubými politiky, kterého symbolem může být tak akorát Švejk. To není zrovna dobré. Jsme tak trochu v…háji.

Jindřich Kulhavý

Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
Velmi špatnéŠpatnéPrůměrnéDobréVelmi dobré (40 votes, average: 4,75 out of 5)
Loading...
https://pravyprostor.net/wp-content/uploads/2022/05/JAROBANNER2.jpg
53 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye: 
:good: 
:negative: 
:scratch: 
:wacko: 
:yahoo: 
B-) 
:heart: 
:rose: 
:-) 
:whistle: 
:yes: 
:cry: 
:mail: 
:-( 
:unsure: 
;-)