31.1.2024
Kategorie: Společnost

Totalitní cenzoři ví nejlépe, jaké informace k životu ještě potřebujete a jaké už ne

Sdílejte článek:

NESPOKOJENY

Kdyby nebylo cenzury, dostali bychom se mnohem dříve z covidového podvodu. Oficiální média a platformy pravdivé informace označovaly za dezinformace a šířily fake news. Jak se brzy ukázalo, většina těchto „dezinformací“ se stala realitou, zatímco „jediná pravda“ se stala lží. V Davosu se rozhodlo, že zničení dezinformací i dezinformátorů je letošní prioritou. Tu jedinou povolenou pravdu budou cenzoři platit, aby se novinářské žumpě lépe propagovala.

Až na další místa se posunuly už tak pěkně rozběhlé agendy jako je zničení států gryndýlempřivandrovalecká politika, štvaní do války atd. Mimochodem, o covidu ani slovo, v plánu už je mnohem výživnější nemoc XNejvětší hrozbou pro naše občanské svobody a demokracii jako takovou je Evropská unie.

„Vládní cenzura misinformací a dezinformací je nezbytná pro zajištění toho, aby občané dostávali pravdivá fakta.“ – Věra Jourová

Předsedkyně Evropské komise Ursula von der Leyenová na Světovém ekonomickém fóru v Davosu uvedla, že největší výzvou dneška není boj se změnami klimatu nebo konflikty, které se rozhořely po celém světě, ale šíření dezinformací a misinformací.

Von der Leyenová uvedla, že nikdy svět nečelil takovému množství dezinformací, jako v případě války na Ukrajině a přítomným poté vysvětlovala, že Rusko válku prohrává jak vojensky, tak ekonomicky a diplomaticky. Předsedkyně Evropské komise hovořila také o umělé inteligenci, zelené energii nebo vstupu Ukrajiny do EU.

Zpochybňování autorit je nebezpečnější než terorismus

Elita chápe, že žijeme v kritických časech, a nyní začala uskutečňovat svůj připravený plán. Podle WEF musí veřejnost přestat zpochybňovat to, co nám říkají odborníci. Ano, ti samí odborníci, kteří se během pandemie covidu úplně a okázale na 100 procent mýlili.

Podle WEF, pokud se odvážíte zpochybnit odborníky, znamená to, že jste takzvaný „konspirační teoretik“, o kterém nyní tvrdí, že je to horší než být teroristou.

Každý, kdo prosazuje „jiné vnímání reality“ nebo zpochybňuje autoritu „odborníků“, by měl být v roce 2024 považován za „nebezpečnějšího“ než terorista.

Zapojíte se do boje proti plánu globální elity na totální nadvládu nad lidstvem? Nebo budete jen nečinně přihlížet jak elity naplňují svou zvrácenou agendu?

Hlasování českých europoslanců o dalším osekání svobody

Při hlasování v Evropském parlamentu o rozšíření trestných činů coby projevů nenávisti se mimo jiné zdržel Tomáš Zdechovský, který byl ještě před rokem s Janem Zahradilem v TV debatě proti (odkaz v článku). Není divu, Tomáš Zdechovský se minulý rok přesunul do cenzurního tábora a propaguje dokonce aplikaci BezDezinfa, která vám na Tw/X automaticky zablokuje všechny, jejichž názory se nelíbí partičce fanatických tvůrců.

Tedy 3 ze 4 lídrů kandidátky SPOLU nehlasovali proti nejhoršímu cenzurnímu návrhu EU, který i díky nim prošel. Komu záleží na svobodě slova, pro SPOLU v příštích volbách už ani hlas!

Evropský parlament minulý týden hlasoval o dalším osekání svobody slova v zemích EU. Návrh na rozšíření seznamu trestných činů o nenávistné verbální projevy by znamenal cenzurní zásah ještě o stupeň nebezpečnější, než je je již schválené DSA.

Návrh byl schválen velkou většinou a podívejte se, kdo z českých europoslanců hlasoval pro – všichni tři Piráti asi nikoho nepřekvapí, ale s nimi zvedla ruku i Veronika Vrecionová (ODS) a Luděk Niedermayer (Top09), tedy lídryně a trojka kandidátky SPOLU. A kandidátní čtyřka SPOLU, Tomáš Zdechovský (KDU-ČSL), který dříve proti návrhu vystupoval na CNN Prima News, se pouze zdržel.

Pro veřejnost to znamená jasnou zprávu. Nejen Piráti a procenzurní STAN, ale i kandidátka SPOLU je z našeho pohledu nevolitelná, protože podporuje ty nejhorší unijní snahy o totalitní ohrožení svobody projeví. O co konkrétně v návrhu jde, najdete v našem rok starém článku níže. Ano, tak dlouho před touto hrozbou cenzury poslance varujeme. Na obrázku vidíte výsledek. Nevolme už nikoho z vládní koalice, svobodu slova hodili před palubu. [zdroj]

Další mezinárodní ostuda – český ministr volající po globální cenzuře protivládních názorů. Takový obrázek dostávají zahraniční média o naší zemi. Česká vláda tak už není jen cenzurním jestřábem Evropy, ale usiluje o špici světové ligy.

„Myslím si, že by byla obrovská chyba, kdyby vlády akceptovaly, že něco není možné regulovat, kontrolovat, nebo s tím nějak pracovat, pokud existuje možnost nebo schopnost ohrozit ty vlády.“ – Jan Lipavský

Pane premiére, pokud toto není důvodem k odvolání ministra Lipavského, měl byste zvážit rezignaci sám. Žádný premiér ODS by dřív nedovolil svým ministrům pronášet v zahraničí výroky, které vyzývají k omezení základních svobod českých občanů. Kde jsou vaše předvolební sliby – Alexandře Vondro, Marku Bendo a Jane Skopečku? Nemáte odvahu se proti tomu ozvat? Nestydíte se ani trochu? [zdroj]

Cenzura, digitální ID a umělá inteligence všude

Na výročním zasedání WEF v Davosu vyzval Lipavský ke globálnímu řešení proti „falešnému obsahu“ a Guterres navrhl propojení digitálních identit („ID“) lidí s jejich bankovními účty a používání digitálních ID k cenzuře neschválených projevů.

Nemělo by být překvapením, že WEF a Organizace spojených národů se současně zaměřují na stejné věci. V červnu 2019 podepsaly OSN a WEF Rámec strategického partnerství s cílem urychlit provádění Agendy OSN 2030 pro udržitelný rozvoj.

Stručně řečeno, výroční setkání WEF požadovalo digitální ID, rychlý vývoj nových vakcín, více partnerství s firemními médii a široké přijetí a šíření umělé inteligence ve všech oblastech společnosti.

Moderna vyhledala partnery pro online dohled nad médii a našla jednoho v neziskové organizaci Public Goods Projects (jinak dostávala finanční prostředky od Big Pharmy), což bylo užitečné při umlčování nebo cenzurování kritiků covidových vakcín na Twitteru – Moderna a její partner, samozřejmě, nazvali tuto cenzuru boj s „lékařskými dezinformacemi.“

Generální tajemník OSN Antonio Guterres byl tento týden v Davosu na výročním zasedání WEF. Mezi schématy, o kterých Guterres hovořil, patří Global Digital Compact OSN a Cíle udržitelného rozvoje.

První se skládá z několika návrhů, včetně digitálního ID, které je propojeno s bankovními účty lidí, zatímco druhý, zastřešující, který se těší podpoře některých z nejmocnějších zemí světa, zahrnuje také digitální ID a „vizi“ OSN, kterou je moderování dezinformací (také známé jako cenzura).

Jan Lipavský v Davosu nabídl své dva centy za „dezinformace“ a demokracii, přičemž ty první označil za „falešný obsah.“ Během úterní panelové diskuse nazvané „Ochrana demokracie před roboty a spiknutími“ Lipavský řekl:

„Potřebujeme skutečně globální řešení a vést globální diskusi o tom, jak jako lidé komunikujeme, jaký obsah a jak se prezentujeme.“ (…) A rozhodně budeme svědky toho, že se bude stále více používat falešný obsah jako něco, co naruší volební proces, co naruší způsob, jakým se společnost rozhoduje.“

„Takže… je třeba vyvinout druh regulace nebo držení nebo kontroly těchto technologií, tak, aby si vlády byly jisty, že to nejde proti zájmům vlád,“ řekl také Lipánek. [zdroj]

Nenávistné projevy budou v EU trestným činem

Levicová většina Evropského parlamentu přijala usnesení, v němž požaduje rozšíření seznamu trestných činů o nenávistné projevy a zločiny z nenávisti, což by Evropské komisi umožnilo zavést závazné minimální tresty pro všechny členské státy.

Hlasování, které se konalo ve čtvrtek 18. ledna, proběhlo poměrem hlasů 397 pro a 121 proti, 26 poslanců se zdrželo hlasování. Proti tomuto usnesení hlasovaly pouze dva konzervativní bloky, ECR a ID, všechny levicové strany a středopravicová EPP návrh podpořily.

Dokument stanovuje dva hlavní cíle: zařazení nenávistných projevů mezi trestné činy EU uvedené v čl. 83 odst. 1 SFEU, který zahrnuje „zvlášť závažné trestné činy s přeshraničním rozměrem“ – jako je terorismus, obchod s lidmi, obchod s drogami a zbraněmi, praní špinavých peněz a organizovaný zločin – a podléhají minimálním pravidlům platným v celé EU, pokud jde o definice a tresty.

Podle oficiálního vysvětlení si nenávistné projevy zaslouží stejné označení, protože jsou natolik závažné, že ovlivňují nejen jednotlivce nebo komunitu, „ale také společnost jako celek, neboť podkopávají základy EU“, přičemž sociální média jim okamžitě dodávají rovnou i „přeshraniční rozměr“.

Druhým cílem zdůrazněným v usnesení je rozšíření definice nenávistných projevů a trestných činů z nenávisti o několik dalších kategorií obětí. V současné době je zákony EU definují pouze jako nenávist vůči určité rase, barvě pleti, náboženství, národnosti nebo etnické příslušnosti, což podle levicových zákonodárců v dnešním světě zdaleka nestačí.

Dokument proto vyzývá k rozšíření definice na „pohlaví, sexuální orientaci, gender, genderovou identitu, genderový projev, pohlavní znaky, věk, zdravotní postižení a jakoukoli jinou základní charakteristiku“. Při absenci objektivní definice je snadné si představit, že poslední z nich funguje jako bianco šek, který se vztahuje na cokoli, co může kohokoli urazit.

Jak navíc zdůraznila španělská zpravodajka spisu, liberálka Maite Pagazaurtundúa (Renew), jedním z hlavních cílů je regulace nenávistných projevů v online sféře, k čemuž již nový zákon EU o digitálních službách (DSA) poskytuje ideální rámec.

„Kdybych například řekla, že nechci, aby nezletilí dostávali hormonální léčbu nebo jinou lékařskou péči, není to nenávistný projev proti transgender osobám, ale projev lásky k dětem. Pokud bojuji proti nadměrné migraci do mé země, na náš kontinent… Nepohání mě nenávist, ale láska k mé zemi a k našemu kontinentu,“ komentovala situaci francouzská europoslankyně Patricia Chagnonová.

„Zavádíte myšlenkové zločiny, abyste omezili svobodu slova a projevu… a napadli každého, kdo se staví proti vaší ideologii,“ prohlásila italská europoslankyně Silvia Sardoneová.

„Na celý projekt je třeba pohlížet jako na politicky motivovaný,“ zdůraznil před plenárním zasedáním tento týden europoslanec Harald Vilimsky (FPÖ) a dodal, že údajnou záruku svobody projevu obsaženou v textu již nelze brát v EU vážně. [zdroj]

 

Česká eurokomisařka zanechává svým výrokem na Světovém ekonomickém fóru silnou stopu v historii cenzury západní civilizace.

Braňme se, dokud je čas. Když na svobodu slova rezignuje vláda, musí být slyšet opozice.

Věra Jourová sedící v Evropské komisi za ANO zanechává svým výrokem v Davosu silnou stopu v historii cenzury západní civilizace. Je paradoxní, že ji za tento výrok jdoucí proti lidským právům chválí někteří lidé, kteří se často odkazují na havlovský boj za lidská práva.

Její projev přitom zazněl téměř ve stejné době, kdy jí a kolegům z eurokomise udělal levicová většina Evropského parlamentu radost. I díky hlasům europoslanců Pirátů, ODS, ANO, KDU-ČSL, ČSSD a TOP09 přijala usnesení, v němž požaduje rozšíření seznamu trestných činů o nenávistné projevy a zločiny z nenávisti, což by Evropské komisi umožnilo zavést závazné minimální tresty pro všechny členské státy.

Strážci brány vlastnili fakta, a chtějí to zpět

Na WEF v Davosu se konalo mnoho panelových diskuzí k různým tématům. Ovšem jedna z diskuzí vynikla, i když ji málokdo poslouchal. Měla název „Obrana pravdy“ neboli ‚Defending Truth‘ a byla asi nejzábavnější. Kromě šéfredaktorky The Wall Street Journal Emmy Trucker se jí zúčastnila i největší „trefa“ Babišovy éry Eva Jourová.

Jourová si v diskuzi postěžovala, že „dezinformace“ jsou „bezpečnostní hrozbou“, a poznamenala, že „bylo součástí ruské vojenské doktríny, že začnou informační válku, a my jsme nyní v ní. Nechápu, proč se zrovna u téhle věty tak potutelně usmívala. Podle Jourové se EU nyní zaměřuje na „zlepšení systému“, v němž si lidé budou cituji: „správně uvědomovat fakta!“ Asi myslí to demokratické zablokování ruských zpravodajských webů, které nás naučí správně si uvědomovat fakta. Úsměvné bylo když hájila svou demokratičnost slovy, že „neopravujeme ničí názory ani jazyk. Jde o fakta.“ Aha.

Ovšem nejvíce pobavila Emma Tucker, která si zřejmě myslela, že je mezi svými a nikdo jiný to neuslyší. Musíme si nejdříve zopakovat, že to byl Wall Street Journal, který spoluvytvářel falešnou hysterii podle scénáře Hillary Clintonové kolem vměšování Rusů do amerických voleb 2016. Také to byl WSJ, který spoluvytvářel opětovně hysterii a hoax o vměšování Rusů do amerických voleb 2020, když se označila zpráva o laptopu Huntera Bidena za ruskou dezinformaci. Jistě by stálo i za shrnutí, jak WSJ informoval o válce na Ukrajině.

Tucker si smutně postěžovala, že není dávno doba, kdy podle jejích slov cituji: „zprávy jsme vlastnili my“. Vlastnili zprávy? Obočí se zvedá, říkáte si wtf a ona dodá: „Byli jsme strážci brány a do značné míry jsme vlastnili i fakta. Pokud to stálo ve Wall Street Journal, New York Times, pak to byl fakt.“ To jsem se začínal smát a pochopil, že myslí, výklad faktů tak, jak to vidí redakce WSJ.

Když ovšem dodala: „V dnešní době mohou lidé chodit pro zprávy k nejrůznějším zdrojům a mnohem více se ptají na to, co říkáme“ spadl jsem ze židle.

Lidé se mnohem více ptají, co WSJ píše? Neuvěřitelné. A dokonce i občas nevěří, co WSJ píše nebo co píše New York Times? Nehorázné!

Ale teď vážně. Myslím, že to je asi věta, která se v budoucnu bude citovat, až budou historici popisovat západní současnost a celou tu snahu o cenzuru. Velká média ztratila monopol na vysvětlování faktů a těžko se s tím vyrovnávají, protože se s tím především těžko vyrovnávají politici, kteří tyto média využívali k propagandě vlastních názorů a kroků.

Jakkoli jsme byli jako občané ještě před pár lety ujišťováni, že základ západní liberální demokracie je postaven na myšlence „zralého“ a „odpovědného“ občana“, očividně se tato představa u současných politických elit mění, jelikož média ztrácí kontrolu nad tím, co si „zralý“ občan má myslet. Respekt před občanem, který je schopen se natolik orientovat v komplexitě moderního světa, že si nejen zajistí své živobytí, ale i určuje svým volebním hlasem budoucí vývoj naší společnosti je očividně s nástupem sociálních sítí pro naše byrokratické elity obrazem minulosti.

Co se stane s konceptem odpovědného a zralého občana, když současné elity nastaví takříkajíc výchozí nastavení pro náš život, když například určují, jak máme mluvit, psát a myslet, a když určují, jaké dovednosti k životu potřebujeme a jaké ne, jaká fakta k životu potřebujeme a jaká ne? [zdroj]

Vláda hledá vnitřního nepřítele

Žába se má vařit pomalu, aby nepoznala rostoucí teplotu vody. I cenzura se zavádí takovou rychlostí, aby ve chvíli, kdy to pozná většinová veřejnost, byla zavedena už nenávratně.

Přinášíme vám průlet zhoršujícím se stavem svobody projevu v České republice, abyste měli možnost posoudit, jak horká je dnes voda, v níž se vaříme.

Sledované období pokrývá období zhruba posledních dvou let – tedy od nástupu současné vlády.

Za tuto dobu tu vznikla podle policie nová forma extrémismu – dezinformátoři, odpůrci covidových opatření a proruští aktivisté. Nutno říct, že podobnost s totalitní rétorikou ve světle všech ostatních událostí se jeví jako ne zcela náhodná. Co naplat, že z reprezentativního průzkumu o stavu svobody projevu vyplynulo, že většina českých občanů vnímá nepravdivé informace jako nutnou součást demokracie. Ministerstvo vnitra to vnímá jinak a tzv. dezinformace – a jak to čím dál zřetelněji vypadá – tak i občané kritičtí vůči vládě se stávají jeho úhlavním (vnitřním) nepřítelem.

V reakci na to vzniklo za poslední dva roky množství nových útvarů, projektů a analýz, které pod rouškou nejrůznějších bojů proti dezinformacím, nenávisti a extrémismu čím dál více omezují svobodu projevu v České republice:

  • Národní centrála proti terorismu, extremismu a kybernetické kriminalitě, jejíž elitní jednotka si má podle ministra vnitra Víta Rakušana posvítit na „extremisty, teroristy a různé proruské šváby.”
  • Případová studie „Středoevropská identita jako součást protizápadního narativu na kvazi-mediální scéně“ Centra proti hybridním hrozbám a terorismu při Ministerstvu vnitra. Pokud jste středoevropan hrdý na své dějiny a sympatizující více se sousedy než vzdálenými mocnostmi anebo nesouhlasíte s woke progresivismem či klimatickými radikály, pak jste podle centrabyli „zneužiti v boji proti Západu zejména aktéry prosazujícími kremelské a prokremelské zájmy“.
  • Tzv. „Akční plán pro boj s dezinformacemi,“ který měl zavést nový trestný čin úmyslné šíření dezinformací a roční dotaci ve výši desítek milionů Kč pro média a neziskové organizace podílející se na potírání údajných dezinformací.
  • Vytváření legislativy pro blokaci webů, která by mohla způsobit, že se zablokují i ty, které nepravdivý obsah nezveřejňují.
  • Krizový informační tým (KRIT), který varuje před radikalizací části pracovníků veřejného sektoru a přináší tři doporučení: včasně identifikovat osoby, které mohou šířit antisystémové nálady, pojmenovat je a zostudit.

Boj s „dezinformacemi, extremisty a proruskými šváby“ však ministru vnitra Vítovi Rakušanovi nestačil, a tak v únoru 2022 prohlásil, že pověří policejního prezidenta, aby jeho prioritou byl boj s „nenávistí“. Přičemž vymezení pojmu „nenávist“ je podobně gumové jako pojem „dezinformace“. Nenávistí může být totiž označeno cokoli, čím se někdo (speciálně příslušník menšiny) cítí dotčen. [zdroj]

 

Zdroje a další informace:

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
6 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)