22.3.2019
Kategorie: Multikulturní soužití

Studie tvrdí, že muslimové narození na Západě se radikalizují častěji

Sdílejte článek:

REFORMY.CZ

Muslimové narození na Západě mají větší sklon k islamistickému extremismu, kvůli vnímání, že jsou „znevýhodněni“ tvrdí studie z univerzity ve švédské Uppsale.

Tato studie tvrdí, že srovnávali na Západě narozené muslimy s migranty, kdy říká, že ti narození v Evropě a v Severní Americe mají větší sklon na sebe pohlížet v první řadě jako na muslimy a být rozhněvaní kvůli vnímané proti-muslimské nespravedlnosti, říká tiskové prohlášení univerzity v Uppsale.

„Nejdůležitější zjištění však je, že muslimové narození na Západě přiznávají, že mají větší ochotu používat sílu k obraně muslimů po celém světě,“ říkají výzkumníci.

Hlavní citovaný důvod pro tyto rozdíly mezi oběma skupinami muslimů je to, že muslimové na Západě „silněji prožívají, že jsou v porovnání s většinovou populací, v níž žijí, znevýhodněni.“

Tato studie tvrdí, že muslimové jsou „znevýhodňováni“ kvůli odcizení, které cítí k těmto zemím, kdy je uváděno Švédsko, jedna z nejprogresivnějších zemí Západní Evropy, jako odcizující se muslimům, jakožto „imigrantům“ na rozdíl od „skutečných Švédů“.

Švédsko je známo jako jedna k islámu z nejtolerantnějších zemí Evropy, kde místní správy utrácí peníze daňových poplatník za islámem schválené plavky zvané burkiny pro muslimské děti a dovolují, aby veřejný rozhlas vyvolával svolávání k modlitbám. Také Švédská církev muslimy vítá, kdy arcibiskup Stockholmu dokonce navrhoval, že by kostely měly zřizovat modlitební místnosti k uspokojení muslimských vyznavačů a odstraňovat kříže.

Výzkumníci z této studie rovněž zdůrazňují, že ač na Západě narození muslimové mají větší sklon k extremismu, tak nejsou celkově násilnější než jejich zahraniční protějšky.

Tento výzkum přichází po podobné studii vedené ve Francii na džihádistech, u kterých bylo zjištěno, že mají z větší části historii drobných zločinů a pochází z migrantského prostředí, kde žili v chudinských předměstích různých velkých měst.

Ne všichni akademici si myslí, že by chudoba nebo odcizení bylo hlavní příčinou islámské radikalizace. Francouzský sociolog Olivier Galland vedl svůj vlastní výzkum mladých lidí a zjistil, že muslimové se daleko častěji radikalizovali, a obviňoval z toho samotný islám.

„Našli jsme odchylnosti a existenci kulturních odlišnosti mezi mladými muslimy a jejich kamarády. Pro ně je náboženství významnější než sekulární svět: je to tím, co jsme nazvali ‚náboženským absolutismem‘,“ řekl Galland.

Ač v mnoha zemích na celém Západě teroristické útoky provádí a plánují zde narození muslimové, tak v Německu se kolem poloviny všech spiknutí od roku 2014 dále účastnili žadatelé o azyl.

CHRIS TOMLINSON



Redakce
Sledujte PP

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...