23.6.2026
Kategorie: Ekonomika489 přečtení

Stávka propagandistů: Vláda by měla přitvrdit a nechat tu žumpu zakódovat, ať si ji platí kdo chce

Sdílejte článek:

SLOVANKA

Denně na sociálních sítích narážím na bezpočet propagandy ze strany jednostranných tzv. „veřejnoprávních“ médií a na ně napojených pijavic z řad kulturní fronty. Všichni upozorňují na jejich údajnou stávku (mnozí z nás by jinak ani nevěděli, že stávkují, protože na jejich propagandu nekoukáme) a vyhrožují, že přitvrdí.


K tomu zde byla opět akce Milionů chvilek pro totalitu, která nám alespoň ukázala, že nějaké ty dobrovolné plátce tato média mají. V Praze se ostatně najde drtivá většina pro současnou opozici, takže účast na silně propagované akci byla v tomto kontextu mizerná.

Zajímavé je, že tato sebranka nemá žádné argumenty, kterými by výpalné nadále mohla obhájit. Platby za jejich média půjdou ze státního rozpočtu přesně tak, jako je to u většiny zemí jejich milované EU.

Oni se vymlouvají na to, že tam údajně „vládnou demokraté.“ Větší argumentační faul jen tak nenajdete. Pomineme-li fakt, že to byla Fialova vláda, kdo vypínal weby, zakládal cenzurní úřady a vytvářel seznamy, tak současná vláda byla zvolena ve volbách a má jasnou většinu.

To je tedy podle současných měřítek „demokratický proces.“

Změnu financování těchto médií deklarovaly přinejmenším dvě strany – ANO a SPD – i v předvolební kampani. Nyní je tedy třeba tyto sliby splnit.

Dalším falešným argumentem je, že převedení financování pod stát bude znamenat konec nezávislosti médií. V prvé řadě ČT a ČRo nejsou nezávislá média, ale jsou plně závislá na současné opozici.

Zastáncům tvrzení, že média ztratí (ve skutečnosti neexistující) nezávislost, lze také připomenout, že soudy, policie či školy jsou také placeny z rozpočtu. Myslí tím tedy zastánci ČT a ČRo, že i tyto instituce nejsou nezávislé?

Máme i tyto instituce platit každý měsíc z rodinného rozpočtu formou výpalného, aby byly nezávislé?

A je dobré argumentovat i tím, že stejný způsob placení tzv. veřejnoprávních médií byl běžný za minulého režimu, tedy před rokem 1989. Takže tehdejší média byla podle jejich tvrzení také nezávislá?

Lze říci, že zatímco tehdy řídily jejich ideologický směr Moskva a ÚV KSČ, dnes jej nastoluje Brusel a současná opozice.

Tolik tedy k údajné „nezávislosti,“ kterou nám nedávno tito propagandisté předvedli i cenzurou jim nepohodlného Nohavici.

Skutečnost je taková, že se tato nenažraná sebranka snaží zuby nehty zachovat systém, kdy tato média nejsou pod kontrolou NKÚ. Začerněné smlouvy jsou ostatně vševypovídající.

Poté, co tito šašci, jimž jde jen o koryta, oznámili, že budou chodit v černém a začínat pořady o minutu později, začínají „vyhrožovat,“ že přitvrdí:

„Jsem připravený riskovat hodně. A jestli se ptáte na to, zda jsem znovu ochotný spát tři týdny na velíně ve spacáku, tak ano, žádný problém s tím nemám,“ říká Moláček.

A samozřejmě takových propagandistů, kteří se bojí o svá lukrativní koryta, je tam mnohem víc. Ať si klidně „spacákují“ od rána do večera. To už tu ostatně jednou bylo.

Předpokládám, že drtivé většině z nás by nechybělo ani to, kdyby se tito propagandisté úplně vypnuli (to by byl asi ten nejlepší možný počin).

Hlavní je, aby vláda opět neustoupila (jako už v tolika jiných případech) a nešla jim na ruku. Plnila by tak přání hrstky propagandistů a voličů opozice.

Osobně bych však po tom, jaký humbuk tato sebranka z ČT a ČRo rozpoutala, byla pro, aby se ta jejich žumpa hodila na burzu a zprivatizovala, ať si klidně žijí z reklam jako jiní. Pak nám bude jedno, co vysílají.

Nebo by je měla vláda nechat zakódovat, zvednout poplatky klidně o nějakých 300% a ať si je platí jen ten, kdo chce.

To by byl podle mého názoru nejspravedlivější systém. Ne platby ze státního rozpočtu nebo ponechání nespravedlivého výpalného.

Stát je i díky současné opozici těžce předlužený a je zbytečné platit bandu propagandistů z peněz všech.

Stát ušetří a progresivistická propaganda půjde jen k těm, kteří o ni mají zájem…

Redakce

Sdílejte článek:
489 přečtení
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (10 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
2 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)