9.8.2023
Kategorie: Politika

Stále stejná chyba

Sdílejte článek:

VIDLÁK

Můj včerejší článek o zákonu padajícího komouše měl docela slušný ohlas. Ale upřímně… každý, kdo něco napsal o tom, kterak agent Pávek jmenuje do Ústavního soudu člověka, který se podílel na justičním zločinu, ten musel mít ohlas. Příběh je dobrý sám o sobě. Málokdy se tolik papalášů odvaří na podpoře člověka, který podle tehdejšího práva soudil emigranty, kterým se nelíbilo v totalitě. A když takovou věc uslyšíte z ústa našeho prezidenta, který ještě nedávno tvrdil, že svou mladickou nerozvážnost překonal a už je z něj ukázkový demokrat, tak najednou víte přesně, jaký přerod se v něm ve skutečnosti odehrál. Prostě jen pochopil, odkud vítr fouká. Oni prostě říkají pravdu, jen když nedávají pozor.

Takže už víte, jak náš prezident vnímá dobový kontext – Fremr sice odsuzoval emigranty za opuštění republiky, ale dělal to podle práva… I Havla odsoudili podle práva, dokonce si matně pamatuju nějakou Brožovou Polednovou, která se také postarala, aby Horákovou odsoudili podle tehdejšího práva. Nyní už přesně víte, čeho se od našeho prezidenta můžete dočkat.

A zároveň tu máme úplně nový level výkonu prezidentského úřadu. Víme, že senát dělal Zemanovi problémy s jeho kandidáty na ÚS. Víme, že Zeman odmítl jmenovat senátní kandidáty. Ale Petr Pavel se rozhodl (zatím) nejmenovat kandidáta, kterého si navrhl sám a senát mu ho schválil. Připomíná mi to naší bývalou starostku (nepřekvapivě ze STAN), která dokázala sesadit sama sebe.

Já se dneska chci zaměřit na jeden aspekt celé této věci, který je podle mě nejvíc vypovídající o celém Západu a podle mě je jednou z jeho největších chyb a stále více si myslím, že je to zákonitost. Všimněte si prosím, jak to libtardi udělali, aby se dostali do křesel a ke korytům… spustili primitivní antikomunismus. Na tom se profilovali.

Josef Skála byl stalinista, ČSSD měla svoje bohumínské usnesení, že s komunisty nikdy ani ránu, protože jinak by média spustila strašný řev, Babiš měl ze stejných důvodů menšinovou vládu a stejně mu to média dávala sežrat. K tomu ještě měl (a ještě mít bude) soudy o tom, jestli byl spolupracovník STB. Na každého trochu viditelnějšího člověka za minulého režimu nějaká ta složka u tajnejch existovala a tak propírali třeba i Nohavicu a spoustu dalších.

Komunimus měl morový puch ďábla, komunisti přece mohli za všechno špatné, hlavně aby už konečně přišla liberální demokracie a zvítězila.

Takhle přesně vyrostla ta řvoucí bojůvka na Twitteru. Takhle vznikly všechny ty Pulse of Europe, takhle přesně vzniknul Pavel Novotný. Řvoucí antikomunismus nesený militantně naladěnou mládeží, která házela vajíčka na Paroubka, rušila mítingy Zemanovi, ale která měla vždycky zastání u velkých médií, protože v demokracii si každý může říkat, co chce.

Dotáhli to i do justice – Josefa Skálu soudí za diskusi o Katyni, Tušla s Čermákem zavírají za mnohem méně, než co řekl Řeporyjec, naučili svoje učedníky mluvit o dezolátech, naučili je nenávidět a naučili je křičet na povel, kdykoliv se ozvalo slovo komunismus.

A pak vyhráli… Jenže, ty antikomunstické bojůvky nikam nezmizely. Ty jsou tady pořád. To nejsou žádní inteligenti, kteří chápou mocenské hrátky a intriky. To je prostě jen jejich užitečná lůza. Jejich verbální bijci na sociálních sítích, kteří jim prorazili cestu k moci. Vyzbrojili je, vychovali, vyšlechtili a nasměrovali je…

Jenže ono to funguje i dál. Když tady třicet let vychováváte lidi, aby se štítil všeho komunistického, tak to bude fungovat i na Pávka i na Fremra a nejspíš i na Baxu. Už s generálprezidentem to bylo o chlup a on musel hodně vysvětlovat, že byl fakt kdysi jen hloupej. Teď ale dokázal, že je pořád stejný komouš, jak vždycky býval. Ti, kteří třicet let inkvizitorsky pátrali po jakémkoliv znamení komunismu, kteří se naučili nenávidět všechno, o čem jim řekli, že je komunistické, ti s tím teď prostě nepřestanou. Nemůžete prostě říct, že jste vyhráli, ať se militantní mládež rozpustí a přestane si všímat, jak komouši postupně obsazují státní pozice.

Takhle to bylo i s Hitlerem, ne? Západ mu dal prachy, protože si přečetli v tom jeho Majn Kampfu, že nesnáší komunisty a bude s nimi bojovat. Dokonce mu dali i Československo, nechali ho spojit s Rakouskem, nechali ho znovu militarizovat Porýní… Chtěli z něj mít antikomunistickou bojůvku. Jaké pak bylo jejich překvapení, když se nejdřív pustil do nich samotných. A jak se pak museli klanět před Stalinem a museli se s ním spojit, aby se té nacistické bojůvky zase zbavili.

To samé dělá Západ na Ukrajině. Prostě zavírá oči před tím, že tam vyrůstá dávný démon. Vyhovuje jim, že Banderovci mají ve stanovách boj proti Rusku. Vyzbrojují je, cvičí je a je dost pravděpodobné, že démon se nakonec obrátí proti nim a jako lusknutím prstem se spojí s těmi, proti kterým ho vyzbrojili. Fórum 24 to teď řekli otevřeně. Před rokem ještě tvrdili, že Banderovci na Ukrajině jsou dezinformace a ruská propaganda. Od včerejška už ho vyzývají přesně stejným způsobem, jakým tady budovali antikomunistické bijce. Je to sice na paragraf, který použili proti učitelce Bednářové, ale vsadím se, že nikdo konat nebude.

Primitivní antikomunismus. To Pávka vyneslo nahoru a to ho teď potápí, protože ti, kteří mu dělali pěchotu, jaksi nechápou výhody, mít komouše na Ústavním soudu. Ti jen vidí, že se tam dostává někdo, koho měli za úkol lynčovat, pomlouvat a řvát jak na lesy. Třicet let se libtardi starali, aby byl antikomunismus stále živý a obhajovaný. Třicet let se starali, aby nedošlo k žádnému smíření s minulostí, aby se z ní nedalo poučit, aby to prostě nemělo žádný konec, protože se to hodilo na politickou likvidaci soupeřů.

Blahopřeji, povedlo se jim to. Akorát, kdo mohl čekat, že na Hradě bude komouš, který si bude dosazovat další komouše, že? Který se tam dostal proto, aby se tam nedostal Babiš, který podle našich militantních libtardů, byl víc komouš než agent Pávek. Akorát Pávek se prořekl. Nahlas a v přímém přenosu řekl, jak vnímá dobový kontext.

Tak či tak, pro nás je to dobré. Buď se libtardi budou držet svého antikomunismu a pak si Pávka z fukce odřvou sami a nebo to začnou okecávat podobně, jako jsme si kdysi museli okecat Mnichovskou zradu. Buď prostě zůstanou liberálními demokraty, budou se držet svého výcviku a komouše si sami zaříznou, nebo se budou muset smířit s tím, že jsou také komouši. Budou se muset smířit s tím, že se Pávkem pěkně ušpiní, pěkně přijmou jeho komoušskou argumentaci a přijmou jeho komoušské kámoše v nejvyšších funkcích. Přijmou, že jejich antikomunismus vedl k tomu, že jsou komouši silnější, než kdy dřív. Také tak dlouho podporovali Hitlera proti Stalinovi, až museli akceptovat, že Sovětský svaz končí na Labi. Plus dvacet sedm milionů argumentů, proč Rusové bojují proti čemukoliv, co se jen vzdáleně podobá nacismu a překračují ukrajinské hranice rychleji, než bys řekl Stěpan Bandera.

Pořád stejná chyba. Místo aby podporovali dialog, usmíření a vyrovnání s minulostí, podporovali řvoucí bojůvky. Teď je mají. Se všemi důsledky z toho plynoucími. I na Ukrajině to tak bude. I všude v okolních zemích to tak bude.

 

Koho byste dnes volili do Parlamentu ČR?

View Results

Nahrávání ... Nahrávání ...
Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (13 votes, average: 4,54 out of 5)
Loading...
18 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)