28.1.2024
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Sestřelené letadlo …

Sdílejte článek:

MARTIN KAVKA

Sestřelené letadlo Il-76 v Belgorodu Ukrajinci je průšvih. Průšvih pro Ukrajinu. Ukrajina věděla, že Rusové budou převážet ukrajinské zajatce v tomto letadle. Předávání informací o zajatcích je domluva mezi Ruskem a Ukrajinou a ano, Rusové a Ukrajinci spolu komunikují.


Průšvih to není jen proto, že Ukrajinci zavraždili svoje vlastní vojáky, ale také proto, že je jen otázka času, kdy takhle sestřelí civilní dopravní letadlo.

Když letadlo bylo sestřeleno, tak v ukrajinském tisku vypuklo nadšení. Když začalo vycházet najevo, že letadlo přepravovalo ukrajinské zajatce k výměně, tak články oslavující ukrajinské vzdušné sily zmizely a nastalo mlžení. Nejdříve, že Rusko v letadle převáželo rakety, až k bodu, že asi tam byli ukrajinští zajatci, ale je to vina Ruska, protože Ukrajina o tom nevěděla.

Věděla, Rusko slovy Putina, je připraveno zveřejnit komunikaci ruských tajných služeb s ukrajinskými tajnými službami ohledně výměny zajatců.

Rusové zároveň zveřejnili fotografie z místa dopadu letadla a seznam ukrajinských zajatců. Na což Ukrajina reagovala, že podle jmen už byli někteří zajatci předáni dříve a proto Rusko lže. Problém je, že Ukrajina ty “žijící” a dříve předané vojáky nemůže najít.

Naše média, místo aby informovala, tak vydají optimistický článek, jak Ukrajinci zničili most pomoci pozemního dronu znemožnili přesun ruských jednotek. Dala i video. Byl to malý mostík uprostřed lesů, ke kterému vedla polňačka, kde podle stop předtím přejely tak dva traktory.

Problém sestřeleného letadla je ovšem problém i pro USA, které důrazně daly Ukrajině najevo, že jejich zbraně nesmí být použity na území Ruska a jak se ukazuje, letadlo v Belgorodu bylo sestřeleno systémem Patriot. Pokud se to skutečně prokáže, tak republikáni, blokující rozpočet a pomoc Ukrajině, budou pro Bílý dům darem z nebes. Udělají za Bílý dům špinavou práci a demokratičtí politici si zachovají tvář.

A aniž se to tom u nás nepíše, je to druhá výrazná kaňka. První bylo nedávno Ukrajinci raketou zničené tržiště v Doněcku, kde zemřelo na třicet lidí.

A ano, zase je to lež Rusů, že? Přiznám se, že neznám celkový počet civilních obětí na Ukrajině po raketových náletech Rusů, ale devadesát procent článků v ukrajinském tisku začíná, sestřelená ruská raketa zasáhla. Do toho se ovšem počítají i ukrajinské rakety, které spadly kde neměl, protože ukrajinská protivzdušná obrana je, s prominutím, armáda opic, a to křivdím opicím.

Trochu odbočím. U nás se s velkou slávou píše, že Ukrajina pořádá mírové konference. Dvou posledních se nezúčastnila Čína. Co se však nepíše, že sice ostatní se zúčastní, ale jen z nějaké slušnosti. Ten slavný mírový vzorec je totiž o tom, že Ukrajina bude s Ruskem jednat až dosáhne hranic z roku 1991. Zastoupené země pak na tyto konference posílají úředníky třetí a čtvrté kategorie.

Dnes Ukrajina oficálně požádala o setkání čínského a ukrajinského prezidenta. Poslala i oficiální pozvánku. Čína se zatím nevyjádřila, ale vzhledem k tomu, že v Číně bylo velké rozhořčení, kdy Zelenský řekl, že setkat se s čínským premiérem je pod jeho úroveň, protože on je prezident, tak nevím.

Nicméně a zde je další paradox, Zelenský tohle prohlásil po té, co čínský premiér odmítl schůzku se Zelenským v Davosu. Ukrajina po té řekla, že nikdy o takovou schůzku nežádala a Zelenský by se toho stejně nezúčastnil, protože on je prezident a jedná jen na nejvyšší úrovni. Není to zajímavé, když před tím ukrajinská média a přinesl to i list Politico, že Ukrajina má zájem o schůzku Zelenského a čínské delegace v Davosu? A takhle je to se vším. Už víte co znamená přísloví “Zapřít nos mezi očima?”

V současné době se na Ukrajině diskutuje o totální mobilizaci. Ne, není to překlep, totální mobilizaci, kdy by byli odvedeni nejen muži, ale také ženy a do armády by musel vstoupit každý, kdo dovršil osmnácti let. Není málo těch, kdo se bojí, že tohle Ukrajina příjme. Už dnes jsou na Ukrajině demonstrace proti vládě a každý den stoupá počet Ukrajinců, kteří raději nechají Rusům východní část za mír, a navíc se ukazuje, že východní Ukrajinci nesnáší západní Ukrajince a hromadně odmítají mluvit ukrajinským jazykem a nazývají “ty správné Ukrajince” banderovci.

Rozumím správně, že o Ukrajině se u nás nesmí psát negativně a když, tak tam musí být nějaké…ale, kde za ale jsou Rusové zesměšněni a vykresleni jako totální burani? Ale kde je pak objektivní zpravodajství? Za komunistů byla cenzura, ale lidé si našli informace, Svobodná Evropa, Hlas Ameriky, BBC atd. Dnes je internet a získat informace je mnohem snazší. A zatímco tisk na západ od našich hranic skutečně přináší informace, tak český novinář potvrzuje, že je prostitutka prodejná. Je to vidět na článcích. Tam, kde český novinář servilně papouškuje ukrajinský tisk a postoj naší vlády, tam západní novináři ohledně stejné události informují jinak. Ptají se, zpochybňují a staví na zjištěných faktech.

Česká republika je asi opravdu specifický trh. Nejenže citujeme odborníky na Rusko, kteří před rokem 1989 nadšeně chválili Sovětský svaz, o Rusku jako zemi zla píší lidé, kteří by před rokem 1989 dali Brežněvovi nejen štípavou pusu, ale i francouzáka, kdyby se nestyděli, ale také jsme schopni odsoudit sportovce, a nejde jen o jednoho hokejového brankáře. Bojím se okamžiku, že člověk bude odsouzen jen za to, že vařil boršč, ale ne tu ukrajinskou atrapu, ale ten ruský, bohatý na maso. Není k tomu daleko, když už odsuzujeme lidi co mají jiný názor. Ve chvíli kdy se stíhá za jiný názor, pohled na věc, končí demokracie a začíná totalita.

A kde je totalita, tam se pálí knihy. Pardon , kalendáře.

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,89 out of 5)
Loading...
16 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)