20.11.2022
Kategorie: Exklusivně pro PP, Ze světa

Rakety, i ty jaderné, a pokračování války na Ukrajině

Sdílejte článek:

JANE KAUFMAN

Jak informuje Hal Turner, ukrajinský protiletecký systém sestřelil nad Kyjevem dvě ruské rakety, které jsou používány pro jaderné střely. Raketa X-55 může nést jednu 200 kg-tunovou nálož. Druhá raketa, Kh-55 je podobné kapacity. Žádná z nich ale nenesla jadernou nálož, po pravdě – neměly nálož žádnou. Měly na sobě imitaci jaderné hlavice, což bývá využíváno pro testování (viz obrázek jedné z raket i s hlavicí).

Něco takového nebyla žádná náhoda, ani omyl. Rusové museli tyto rakety vydělat ze zvláštního, pečlivě hlídaného skladiště pro jaderné zbraně, protože takové rakety se nepovalují jen tak leckde. Zřejmě šlo o jakési varování z ruské strany. Možná je to také reakce na návštěvu ředitele americké CIA, Billa Burnse, který se setkal s ruským ředitele rozvědky, Sergějem Naryškinem o tři dny předtím, v tureckém městě Ankara. Burns tam přijel asi aby varoval Rusko, aby na Ukrajině nepoužili jaderné zbraně.

Použitím X-55 a Kh-55 raket s napodobeninami jaderné hlavice dali Rusové Američanům zřetelně najevo svůj názor: „běžte k čertu.“ A zároveň poslali signál Ukrajině: „konec je velmi blízko!“

Už předtím, americký Bezpečnostní poradce Jake Sullivan zkoušel Rusko varovat před použitím jaderných zbraní. Je zjevné, že žádný z nich neudělal na Rusko správný dojem.

Zároveň to ale ukazuje, že Rusko je odhodláno na Ukrajině vyhrát, i když je celý svět, nebo aspoň jeho podstatná část, proti tomu. Někteří rozvědčíci si tento signál vysvětlují jako že je to poslední varování pro US, EU a NATO.

Jedna-dvě rakety, v Polsku

Situace kolem S-300 rakety (nebo raket?) z dob Sovětského svazu, která dopadla na území Polska a zabila dva pracovníky, nabrala na spádu. Ukrajinský President Zelenský proti sobě popudil koho mohl, včetně NATO, Ameriky, medií a samozřejmě Rusů, protože otevřeně lhal, když řekl, že Ukrajina nemá s touto střelou nic společného. A přitom dodnes používají ty stejné rakety v jejich protileteckém obranném systému. Namísto toho obviňoval Rusko, že oni raketu/rakety na Polsko vystřelili.

Americký Bezpečnostní poradce Jake Sullivan telefonoval Zelenskému a nabádal ho, aby co se týče rakety na Polsko, „postupoval opatrněji.“

President Joe Biden a Ministr státu Blinken byli v té době na Bali, v Indonésii, kde se zúčastnili G20 schůze. Uprostřed noci dostali zprávu o zásahu a již v 5:30 ráno telefonoval Biden polskému Presidentovi Dudovi s otázkami. Bylo celkem brzy zjevné, že raketa byla s největší pravděpodobností vystřelena Ukrajinci.

Přesto, Zelenský stále dál lhal, že to bylo Rusko, které raketu vystřelilo, i když pro to neměl jediný důkaz. Vysvětloval to jako útok proti NATO a dožadoval se okamžité odvety.

Takže nehoda v polské vesnici Przewodowě způsobila trhliny v soudržnosti NATO, Západu a Ukrajiny. Polská vláda byla znechucena tím, jak Zelenský neustále trval na tom, že střela nebyla ukrajinská, i poté, když jak Varšava, tak i Washington veřejně potvrdili opak.

Reakce na Zelenského lži byla nečekaná

Nejmenovaný úředník z NATO se vyjádřil, že to je něco neslýchaného, jak Kyjev lže a že Ukrajina naprosto zničila jejich důvěru. Nikdo je neobviňoval a přesto, otevřeně lhali. Něco takového je víc škodlivé, než raketa sama.

Teprve později, až se do celé záležitosti zamíchalo CNN, uhnul Zelenský ze svého tvrzení a omluvně prohlásil, že neměl stoprocentní informace o tom, co se stalo. Prý dostal zprávy od velitele letectva a neměl nejmenší důvod mu nevěřit. Takže svést to na někoho jiného!

Když se reportéři ptali Presidenta Bidena, jestli ta raketa byla opravdu ruská, tento odvětil: „Nechci se k tomu vyjádřit, dokud to nebude důkladně vyšetřeno. Ale podle její dráhy není pravděpodobné, že byla vystřelena z Ruska.“

Dokonce i polský President Duda, který je nesmiřitelně proti Rusku prohlásil, že „Ukrajinská obrana střílela rakety všemi směry, takže je pravděpodobné, že jedna z nich naneštěstí padla na polské území.“

Podobně se vyjádřili i ostatní zastánci názoru: „obvinit Rusko naprosto ze všeho a teprve pak zkoumat, jestli je to pravda.“ Západní media se rozčilovala nad tím, že jim Kyjev lhal; zřejmě si ve své jednostranné naivnosti mysleli, že Kyjev někdy mluvil pravdu. Pouze pár amerických Demokratů pokračovalo s propagandou a požadovali, aby NATO použilo Odstavec č. 5; jiní zase chtěli, aby se Rusko okamžitě omluvilo.

Na internetu byla reakce mnohem víc uvolněná a nešetřila drsnými závěry. Zelenský byl nazván absolutním maniakem, který zkouší zatáhnout Západ do přímého konfliktu s Ruskem. Bývalý člen Kongresu z Texasu, Dr. Ron Paul se ptal: „Zkoušela nás snad Ukrajina obelhat do 3. světové války?“

Zastavte toho blázna,“ psal Kim Dotcom. „Vzpomínáte, jak všichni světoví vedoucí nechali Zelenského mluvit k jejich parlamentům a volali ‚Sláva Ukrajině?‘ Tak toto je člověk, pro kterého jsme to volali. Je to seriový lhář, který zkouší začít 3. světovou válku tím, že zatahuje NATO do války Spojených států v zastoupení.“

Zajímavý výrok, „…zatahuje NATO do války Spojených států v zastoupení.“

A televizní reportér Tucker Carlson se docela zlobil: „Takže Zelenský stále lhal a ještě k tomu v televizi. Zde máme zemi, kde není žádná svoboda tisku, což je Ukrajina a té má zbytek světa věřit? A (tento člověk) nám předkládal nepravdy? To nejsou pouze nepravdy, to jsou lži, které mohly zabít miliony Američanů. Ptejte se sami sebe – není na čase přestat takového člověka podporovat? Není to příliš velké riziko? On schválně lže, aby nás dostal do války. Možná nemělo cenu ho podporovat na prvním místě. Je to pouze další, zkoruptovaný východoevropský tyran, který má rád podporu ze Západu.“

Záměrný útok?

Někteří jsou dokonce toho názoru, že se vůbec nejednalo o protileteckou obranu a že raketa byla záměrně na Polsko vystřelena. Možná mají pravdu, protože letěla opačným směrem, než měla. Kdyby byla vystřelena na to, aby zastavila ruskou raketu, pak by musela letět proti ní. Ale ruská raketa přece nemohla být vystřelena z Polska! A to, že vytvořila tak obrovský kráter, při své váze pouhých 133 kg, to podle ruských zdrojů nasvědčuje, že spadla dolů z obrovské výšky, snad několika kilometrů. Ukrajinci nejspíš opět zkoušeli provést zločin a obviňovat z něho Rusko, jenomže tentokrát jim to nevyšlo.

Zbývá se ptát, jak to, že tato jedna, jediná lež z mnoha způsobila takové pobouření? To není strach ze 3. světové války, protože ta by nezačala jen tak, z čista jasna, že někde dopadne raketa a – prásk – NATO a Amerika vystřílejí všecek jaderný arsenál co mají.

To celé nasvědčuje na zjevnou snahu o změnu. Možná už bylo peněz, poslaných Ukrajincům příliš, možná je už příliš mnoho lidí proti sankcím a možná také hrozí vážné odhalení, které začalo FTX skandálem. Ale je zde zjevná změna. Toto všecko je plán a žádná náhoda.

Hlavní americký generál mluví pro mír

Americký plukovník v penzi, Douglas MacGregor se zmiňuje o tom, jak hlavní americký Generál Mark Milley veřejně vystoupil a požadoval diplomatické řešení války na Ukrajině. To je nesmírně důležitý čin, jaký nemá v historii obdoby. Zajímavé je, že to udělal asi tři týdny poté, co několik členů Kongresu žádalo to stejně a byli utlučeni čepicemi k mlčení.

Generál Milley je člověk, který neudělá nic, aniž by pro to neměl pádné důvody a neměl dobře spočítáno, že výsledek bude v jeho prospěch. Řekl, že Ukrajinci udělali všecko co mohli a teď je dobrá doba celé to divadlo ukončit.

Z jeho pozice hlavního vojenského poradce presidenta si nemůže dovolit vyjevit nic co ví, nebo o čem s presidentem mluví. To je naprosto nepřípustné a ještě nikdo v historii Spojených států si toto netroufnul porušit. Jeho funkce není měnit veřejné mínění, anebo udávat směr politice státu. Takže to, že přestoupil tyto nepsané zákony dává najevo, že situace je velmi vážná.

Je zjevné, že Milley má strach a je to oprávněné. I když sám nemá osobní zkušenosti z bojiště, dovede si představit následky, když Ukrajinci vystřelí denně 7 000 dělových nábojů a Rusové jich vystřelí 20 000. US teď koupili pro Ukrajinu dalších 100 000 nábojů od Jižní Koreje, ale to nepomůže, Ukrajinci jsou u konce svých sil. Nemají dostatek vojáků, nemají benzin pro ozbrojené vozy a museli hodně z nich odstavit. Mají potíže s odstraněním svých zraněných a mrtvých z bojiště, protože nemají vozidla, která by na to použili. Mnoho jejich raněných umírá, když je nemohou zavčas dopravit do nemocnice.

Další generál ve výslužbě, David Petraeus, který je v čemsi stejný jako Milley, přišel s nápadem na vytvoření mezinárodní armády, která by se nazývala „Koalice ochotných“ (Coalition of the Willing) a která by se skládala hlavně z Američanů, Poláků a Rumunů. Bylo by to 90 000 vojáků a tito by se nějak dostali na západní Ukrajinu a tím by vytvořili hrozbu pro Rusy, aby přestali střílet a vyjednávali o mír. Něco takového je naprostý nesmysl. Všichni dobře ví, že Rusové to řekli naprosto jasně, že kdokoliv by se zamíchal do stávajícího konfliktu, bude to bráno jako válečný akt a bude s ním zacházeno úměrně.

Milley s Petraeusovým nápadem nesouhlasí, což je na místě. Američané nemají velkou armádu a to, co z ní zbylo, není v nejlepším stavu. O co míň vojáků mají, o to víc generálů a admirálů. Jejich velitelství jsou snad všude a hemží se vysokými šaržemi, jakoby napadali ze stromů.

Někteří politikové milují války

Globalisté si mysleli, že válkou mohou donutit každého k poslušnosti. Jenže Rusko není možné válkou donutit k ničemu a stejně tak ne Čínu. A kdybychom se pokusili jít proti Rusku, pak ztratíme celou východní Evropu, říká MacGregor.

Proto má Milley řádný strach, protože všichni ve vedení, jako Blinken, Sullivan a Biden, vůbec nerozumí problému. Uvěřili mediální propagandě, že Ukrajinci vyhrávají po celé čáře a zatím tito ztratili statisíce svých vojáků, obrovské množství válečné výzbroje a ukrajinská armáda je v posledním tažení.

Většina politiků a i běžných Američanů je též pro válku, protože jim bylo celá desetiletí nalháváno, že Amerika má tu nejmocnější armádu na světě. A přitom to vůbec není pravda. Armáda byla skoro rozpuštěna již v r. 1991. Stejně tak Amerika nemá potřebnou technologii, už je zastaralá. Ale všichni generálové se čas od času nazdobí jako vánoční stromky, pokaždé nové medaile za hrdinství a přitom je to všecko jedna velká lež.

Milley má rovněž strach kvůli tomu, že ví, co se chystá. Když Rusové vtáhli na Ukrajinu, tak na to nebyli řádně vybaveni. Použili pouhou pětinu jejich vojska, protože nečítali s tím, že Amerika a NATO budou posílat Ukrajincům vlaky a vlaky zbraní za miliardy dolarů, že na Ukrajinu pošlou americké a britské vojáky v civilu, kteří budou obsluhovat HIMARSy a jiné složité válečné systémy. Také nečekali, že NATO převezme velení ukrajinských vojsk.

V současné době své názory na situaci mění, což bude znamenat, že jejich útoky budou daleko krutější, protože jinak by válku nemohli ukončit. Proto přemisťují vojska a připravují je na dobu, kdy na frontu dorazí posily a přibyde válečný materiál, což bude chvíli trvat. Snaží se zabránit svým vlastním ztrátám a nechávají Ukrajince, aby se řádně vyčerpali.

Ruská strategie na Ukrajině

Rusové byli ze začátku velice opatrní, kde mohli, chránili civilisty a obytné části měst. Na civilisty se ve válce neútočí, to je zásada. Jenže Ukrajinci použili HIMARSy k tomu, aby záměrně vraždili civilisty v Doněcku, v Lugansku, na Krymu a jinde. O tom se nikdy nikde nemluví, protože – to víte – Ukrajina je perfektní, demokratická a správná, kdežto Rusové jsou zlí, autoritativní a hrozní.

Je mnoho lidí v Donbasu, kteří říkají, že byli na pokraji genocidy, těsně předtím, než Ruské tanky vjely na Ukrajinu. Azovova skupina je měla v úmyslu všecky vyhubit. Azovovci po nich neustále stříleli a jejich vesnice a města zapalovali. Rusové přitáhli v poslední chvíli a tím zabránili genocidě obyvatel Donbasu, kterou nikdo nikdy nikde nehlásil.

Oproti tomu Rusové civilní obyvatelstvo chrání, kde mohou. (Nakonec, jsou to jejich příbuzní a oni to plně respektují.) Na příklad v západní části Chersonu, tam bylo 30 000 ruských vojáků, kteří by snadno město proti Ukrajincům ubránili. Ale bylo nutné zastavit odstřelování kachovské přehrady, aby ji Ukrajinci nakonec neprolomili, což by udělalo obrovskou škodu a zabilo by to desetitisíce obyvatel celé oblasti.

Proto Rusové z města vytáhli. Jim nedělá potíže pustit území, které není snadné ubránit. To je způsob, jak válčili už dávno v historii, proti Hunům, Tatarům, Turkům a i proti Napoleonovi a Němcům. Jakmile je některé území obtížné ubránit, radši je pustí, než by ztratili vojáky. Jenže situace v Chersonu tak nezůstane na dlouho; Ukrajinci budou odtud brzy pryč.

Jednání Ameriky s Ruskem

Co měl s největší pravděpodobností ředitel CIA Bill Burns (bývalý vyslanec v Rusku) za úkol Rusům říct, že Amerika v žádném případě nebude souhlasit s ukončením bojů. A proč by měla, když jsou přesvědčeni, že vyhrávají?! Ale ani Rusové o ukončení bojů nestojí, protože mají vítězství na dosah. Je ale pravděpodobné, že by souhlasili s vyjednáváním.

Proč s nimi nebylo vyjednáváno hned na začátku? Tolik utrpení mohlo být odvráceno. Jejich požadavky byly zcela minimální. Chtěli aby (1) Ukrajina byla neutrální, nesměla se nikdy stát členem NATO a NATO jednotky by musely ze země odejít; (2) Dvě republiky, které se od Ukrajiny odtrhly měly dostat samosprávnost; (3) Krym měl být uznán za součást Ruska. Vždyť jim patřil od 1700. let a nebýt Chruščeva, který – asi v záchvatu opilosti – ho připojil k Ukrajině, zůstal by ruský i nadále; (4) Rusové, žijící na Ukrajině měli mít stejná práva jako Ukrajinci. A to bylo všecko co chtěli a k válce nemuselo nikdy dojít.

Dnes je hlavní zájem o to, aby lidé na Ukrajině zmrzli. Ale stejně tak mají zmrznout i ostatní Evropané, hlavně pak Němci. To není coby chtělo Rusko; to chce Amerika a dělá všecko pro to, aby se to uskutečnilo. Washington nemá zájem na Evropanech, nebo na Ukrajincích. Je mu jedno, co se s nimi stane. Ale to, že se sami zamíchali do války v Evropě, to je něco, co se vymyká normálnímu chápání.

Již v únoru, když to všecko začalo, měly být na Ukrajinu přivezeny neutrální složky, jako třeba Finové, Indové, nebo Rakušané, aby s oběma stranami vyjednávali. Ale nikdo o to neměl zájem. Rusové průběžně hlásili OSN to či ono, ale ani ti neměli zájem vyslat tam své lidi a boje ukončit. Ani OSN inspektoři jaderných reaktorů v Energodaru nikdy nevyjevili kdo po elektrárně neustále střílí a přitom to dobře věděli. Všichni v OSN jsou pouzí přikyvovači, nedovolí si oponovat silnější straně, protože by je to samotné mohlo poškodit.

Kdyby Amerika chtěla na Ukrajině mír, pak mohl americký president snadno říct Zelenskému, aby mlčel a poslouchal příkazy. Jenže Zelenský sám je obklopen radikálními nacionalisty, kteří dokonce veřejně vyhlásili, že když nebude válčit, že ho zabijí. Ovšem jestli opravdu miluje Ukrajinu tak jak říká, pak měl přistoupit na mírové jednání i za tu cenu. A zatím tehdejší britský Premiér Boris Johnson přijel do Kyjeva a prakticky jim přikázal, aby dál bojovali. Je jasné, že i on sám jednal podle příkazů z Ameriky.

Když se Zelenský ujal presidentství na Ukrajině tak neuměl ukrajinsky. Jeho řeč byla Ruština. Byl vybrán jen tak, jakýmsi oligarchou! (Oligarcha asi věřil, že herec bude tancovat jak on mu bude přikazovat).

Američané sami jsou velice neznalí lidé. Žijí ve své zemi sami pro sebe a kdybyste řekli NATO, tak nebudou vědět co to je. Řekněte Ukrajina a nebudou vědět kde se tato země nachází. Mnozí mladí lidé ani neznají jméno současného amerického vicepresidenta. Celý život jsou krmeni hloupostmi a vylhanými zprávami skrze hlavní media. Jak by pak mohli jednat a říct vládě: „dost, už žádné válčení na Ukrajině?“ Nejsou toho schopni. Nemají potřebné znalosti.

(V Americe panuje mezi běžnými lidmi názor, že všelijaké rozbroje a tahanice vždycky byly a vždycky se nějak vyřešily. Takže i tyto problémy se nějak vyřeší, stačí počkat.)

 

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (34 votes, average: 4,88 out of 5)
Loading...
61 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)