16.1.2023
Kategorie: Politika

První vyhrání z kapsy vyhání …

Sdílejte článek:

JANA ZWYRTEK HAMPLOVÁ

“První vyhrání z kapsy vyhání”, říkávala moje babička. Těsný výsledek prezidentské volby s malinkým náskokem pana generála vyvolal sice nadšené ovace ve vládních stranách, ale ty ovace mohou být docela předčasné…

Český volič až tak předvídatelný není, součty neplatily nikdy a když si uvědomíme, jakého výsledku dosáhl Babiš při letité výrazné nepřízni médií, a jaké výdaje na kampaň museli dát sponzoři Pavlovi, aby ho o fous předstihl, hotovo není vůbec nic.

Proč?

Podpora vládních stran Pavlovi může být kontraproduktivní. Řadě lidí až teď může dojít, že Pavel je kůň Fialy, Rakušana a Pekarové…

Babiš nemá sponzory, Pavel ano – je to určitý závazek.

Pavel má dobrá procenta, protože Nerudová byla tak špatná. Babiš má naopak jistě o něco nižší procenta kvůli konkurenci překvapivšího Bašty.

Lidé, kterým nevyšel jejich favorit, nemusí k druhému kolu přijít. Známe to ze senátních voleb.

Naopak “Babišovci” mohou zmobilizovat nemožné, aby rozdíl překonali.

Pavel získal o něco víc, a Nerudová nad očekávaní propadla, i přes jasnou protekci v médiích. Tedy v obecné rovině to s tou protekcí a financemi mělo být v prvním kole. Nebylo ani náznakem.

Babiše podpořila tzv. větší plocha, Pavla vynesla Praha a dílčí oblasti. A venkov se vzchopit umí.

Závěr?

Rozhodnuto není nic.

Budu mít respekt ke každému výsledku – protože to bude výsledek volby. Ani jeden pán není moje krevní skupina. S nadsázkou – navíc mám krev narozdíl od nich bez vakcíny. Oba jsou píchnutí. Přesto mezi nimi vnímám rozdíly. Každý má své plusy, každý má své slabiny. Podstatné je, co z toho teď, myslím přímo teď, je opravdu dobré pro Českou republiku. Na přemýšlení máme dva týdny.

Proto připomínám, nad čím se lidé mohou zamýšlet. A že to bude napínavé do poslední minuty. Nedávno jsem to zažila sama… Takže jen chci věřit, že vítěze pak nikdo nezahrne urážkami, jako se to z úst novinářů stalo po poctivém souboji mně…

 

Jana Zwyrtek Hamplová

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (38 votes, average: 4,37 out of 5)
Loading...
98 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)