8.12.2023
Kategorie: Společnost

Příliš protivládní protivládní demonstrace aneb to kyselo je moc kyselý!

Sdílejte článek:

DITA KOSOVÁ

„Kyselo je moc kyselý a bramborák moc bramborovej!“ stěžuje si Trautenberk. A ta protivládní demonstrace byla podle Učitelské platformy příliš protivládní.

 

Proti nedávné akci odborů v Praze se ostře vymezil spolek Učitelská platforma. Prý byl zneužit původní záměr učitelské stávky, neboť lidé, kteří se zde objevili, jsou ohrožením pro demokracii a nikdy na demonstraci neměli vystoupit! Od některých vystupujících se distancoval i šéf školských odborů František Dobšík. Že odbory neinformovaly, kdo bude na demonstraci vystupovat, považuje předsedkyně platformy Petra Mazancová za skandální, a dokonce by podle jejího názoru měl předseda ČMKOS Josef Středula odstoupit. (dostupné zde) Učitelská platforma chce chránit demokracii eliminací kritických názorů! Naprosto skandální!

Na akci, která zřejmě měla být pouhým divadlem a hrou na demokracii a která měla řešit jen kosmetické změny, se nějakým nedopatřením objevil skutečný protivládní aktivista! Oblíbený bloger zvaný Vidlák, který již dříve vystupoval na demonstracích, nechal na pódiu zaznít hlas zdravého selského rozumu, což všem provládně a prorežimně orientovaným způsobilo bezmála šok. „Boj za zachování nebo zlepšení podmínek vzdělávání neznamená boj proti vládě a demokracii! Nepodporujeme proruské kolaboranty!“ uvedla Učitelská platforma. (dostupné zde) Vidlák podle svých slov mluvil především za zemědělce a zemědělství, hovořil o energiích a o velkých obchodních řetězcích, o tom, že kosmetická opatření nepomohou, zastal se též důchodců. (dostupné zde) Marně hledám ten proruský narativ…

Ti, kteří s oblibou nálepkují názorové oponenty, aniž by se obtěžovali svá tvrzení podložit rozumnými argumenty, jen dokazují úpadek politické kultury a dekadenci. Navíc nemají žádnou fantazii. V médiích je často skloňováno označení proruský dezinformátor, tím se stává automaticky každý kritik současné vlády či politiky Evropské unie. Myslím, že už to začíná být poněkud trapné a měli by alespoň jednou za čas ty nálepky obměňovat. Máme tady mnoho jiných problémů a konfliktů, neexistuje jen konflikt Ukrajiny a Ruska.

Obzvlášť směšné je, když média používají jako důvěryhodný zdroj informací web Manipulátoři.cz, jako by se jednalo o nějaké bohy, kteří právě sestoupili z Olympu! Také Novinky.cz neopomněly v souvislosti s „proruským dezinformátorem“ Vidlákem uvést, že na něj v minulosti upozorňoval i web manipulatori.cz. (dostupné zde) Tento kontroverzní web, který se údajně zaměřuje na kontrolu faktů, byl opakovaně usvědčen z šíření nepravdivých informací a spolek Manipulátoři.cz, který jej provozoval, byl poslán do likvidace. (dostupné zde)

Také naše „objektivní“ Česká televize opět nezklamala a po této akci nálepkovala jako o život. Samozřejmě zde zazněla slova jako dezinformátor a pátá kolona, aniž by byl takto onálepkovaným dán prostor, aby se k tomu vyjádřili. Televizi nesleduji od doby covidové, přestože jsem nucena za nevyžádané služby platit čím dál tím vyšší koncesionářské poplatky. O to více jsem byla zděšena, když jsem ve skvělém rozboru Petra Bohuše, bývalého šéfredaktora zpravodajství ČT a nositele Krameriovy ceny za nezávislou žurnalistiku, uviděla vytřeštěný výraz moderátorky. Působila, jako by byla v nějakém transu či náboženském vytržení, když kázala o dezinformátorech. (dostupné zde)

Nálepkování se stává běžnou praxí, nálepkují politici i média, smutné však je, že se k tomuto snižují i někteří pedagogové, kteří by měli jít příkladem a vychovávat mládež ke kritickému myšlení. To oni jsou ohrožením pro demokracii! Žáci a studenti by se měli učit, jak mají myslet, ne to, co si mají myslet.

Média se pohoršovala nad činem slovenské ministryně kultury, která se rozhodla peníze původně určené na boj s dezinformacemi použít na opravu střechy Slovenské filharmonie v Bratislavě. (dostupné zde) Tomuto vítězství zdravého rozumu tleskám! S „dezinformacemi“ lze bojovat zcela zdarma, a to tím, že necháme zaznít všechny názory. Pravda se časem sama ukáže.

Nikdo z nás nevlastní pravdu, můžeme se jí jen s pokorou přiblížit, ale pokud vidíme, že některé myšlenky jsou záměrně systematicky potlačovány, je to nanejvýš podezřelé…

Potlačování nepohodlných názorů se netýká jen politiky, ale bohužel se dnes promítá i do oblasti vědy. To bylo patrné zejména v době covidové, která je pro nás dodnes velkou záhadou. Tehdy byli mnozí vědci a lékaři, jejichž názory nekorespondovaly s mainstreamem, dehonestováni a označováni za dezinformátory. Přitom odborná diskuse napříč názorovým spektrem je právě to, co vědu posouvá.

Většina médií zarytě mlčela o nedávné akci s názvem Velké covidové mlčení. Na půdě Poslanecké sněmovny řádili „antivaxeři a pravicoví extremisté.“ Takto se vyjádřil profesor Hel o lékařích a odbornících, kteří již nechtějí o covidu mlčet, a snažil se odborné debatě zabránit. „Jde o extrémní pravici, která zneužívá antivaxerského naladění části společnosti…“ Semináře se kromě mnoha jiných odborníků zúčastnili i tito „antivaxeři“: epidemiolog a vakcinolog prof. MUDr. Jiří Beran, CSc. a imunolog, farmakolog a vakcinolog prof. RNDr. Jaroslav Turánek, CSc., DSc. (Facebook – SMIS-lab)

Předsedkyně Sněmovny Markéta Pekarová Adamová akci sice nezakázala, ale vyjádřila se, že s názory zúčastněných odborníků nesouhlasí. (Facebook – SMIS-lab) Pokud se tedy vyzná v oboru vakcinologie, mohla s profesorem Beranem či Turánkem polemizovat. Některé záznamy z tohoto semináře byly již z YouTube odstraněny…

Nedávno jsme si připomněli 17. listopad – Den boje za svobodu a demokracii, ale někteří z nás se domnívají, že není co oslavovat. Prezident Pavel přišel uctít památku 17. listopadu na Národní třídu a prohlásil, že „demokracii je stále třeba chránit.“ (dostupné zde) Je lepší si nepředstavovat, co pan prezident dělal 17. listopadu 1989, pokud člověk nechce, aby se mu udělalo špatně.

Podle průzkumu společnosti SANEP se více než polovina Čechů bojí otevřeně vyjádřit svůj názor a má pocit, že se v nějaké formě vrací cenzura. (dostupné zde) Pokud tedy v totalitě již nežijeme, máme k ní celkem slušně našlápnuto…

A abych tento blog nezakončila příliš pesimisticky, odlehčím jej alespoň vtipem, který koluje na sociálních sítích.

Před rokem 1989, nebo dnes?

1. Musíte si dávat pozor na to, co říkáte, aby vás nevyhodili z práce

2. O zemi rozhodují někde v cizině

3. Novináři sdělují jen jeden názor

4. Funguje cenzura

5. Občas chybí léky, potraviny, věci na trhu

6. Bourají se památníky a stavějí nové

7. Fungují udavači, kteří jsou chváleni vládou

8. Prezident je komunista

blogosvet.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (7 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
5 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)