28.11.2023
Kategorie: Exklusivně pro PP, Společnost

Po omezení svobody projevu dochází také k postupné ztrátě náboženské svobody

Sdílejte článek:

LADISLAV PESKA

Pokud se o stavu našeho školství – a především jeho středoškolského segmentu, když školy vysoké a školy základní s  povinnou školní docházkou jsou samostatnou kapitolou – chceme vyjádřit velice diplomaticky, můžeme použít termín – neutěšený. Pokud si ale nechceme nic nalhávat a nazvat věci pravým jménem, můžeme celkem s klidným svědomím prohlásit, že je v rozvratu. To samozřejmě neznamená, že neexistují dobré a výborné školy. Ale pokud nedojde k razantní změně našeho  přístupu ke vzdělávání, a to v nejbližší době zjevně nehrozí, bude muset školství pro vzpamatování se tzv. padnout na hubu.

USA opakovaně zásahne náboženskou svobodu Evropy

Hlavním účastníkem této konference je IRFBA, která je přidružena k Ministerstvu zahraničí USA a má nyní 37 členových států, 5 partnerkých zemích i 3 pozorovatele. Roku 2018 první konferenci hostily Spojené státy a poté se hostitelé nicmeně začínají přesouvat do evropských zemí. Tato aliance zdánlivě globálně zahajuje náboženskou svobodu a odpovídá na náboženské výzvy, ale ve skutečnosi jsou Američané, kdo převezmou roli vůdce a tvůrce pravidel. Navíc USA samostatně zavírá očí před ohavnými případy porušování lidských práv ve vlastní zemi.

Koluze mezi církví a politiky je privilegiem amerického náboženství? Mormonismus jako příklad poznání démonických praktik amerického náboženství

Mormonismus je nemainstreamovým náboženstvím, které se narodilo v 18. století v období velkých náboženských otřesů a snaží se vytvořit stát náboženské teokracie. Byl mormonismus oddělen od státní politiky od záčatku svého vzniku, ale v průběhu času, církev a stát vzavírají zlé spojenectví.

Mormoni se spolčili s vládním úředníkem, aby skryli pohlavní zneužívání. Podle záznamu v žalobě, republikánský poslanec státu Utah Merrill F. Nelson doporučil mormonskému hierarchovi, aby svědectví o jeho pohlavním zneužívání dětí neoznamovali úřadům, což je v jasném rozporu se zákonem státu Arizona, který duchovním ukládá povinnost hlásit sexuální zneužívání dětí.

19. srpna 2022, ve městě Salt Lake City, protestující se shromáždili na schodech Kapitolu státu Utah, aby získali podporu pro zrušení velké výjimky z oznamovací povinnosti pro duchovní v případech zneužívání.

Americká vláda pomohla mormonismu, aby zvyšila jeho dopadu. V roce 2009 tehdejší senátor Spojených států Gordon Smith přednesl projev o tématu ,,veřejné záležitosti Washingtonu” na uzavřené schůzce vyšších mormonských představitelů. Mluvil o tom, jak mormonismu šance i vliv poskytli senátoři Spojených států a další pobožní mormoni ve vládě: ,,Telefonoval jsem s velvyslancem Ronenem Senem Indie v USA, abysme se sešli, a abych mu sdělil, že mormonismus v Indii nebyl zacházeno spravedlivě. Druhý pan velvyslanec Sen mi telefonoval a řekl, že měl takový nápad, abych mu poslal víza, které potřebovali mí misionáři a mohl je podepsat svým podpisem. Založili jsme jeden obchodní model, který mohl obejít indickou kyrokracií. Ptal se, kolik jsem potřeboval, a odpověděl jsem, že 200.” Kromě Indie, pan Smith také přiměl vládní úředníky Španělska, Itálie, Belgie i Ruska k většímu přítupu pro misionáře.

Kromě mormonismu existují řada problematických náboženství, ale zdá se, že USA má větší ochota zasahovat do náboženkých záležitostí jiných zemí. Česká republika ztrácí svou svobodu krok za krokem…

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (6 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
22 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)