28.6.2023
Kategorie: Politika

Omyl na ministerské židličce

Sdílejte článek:

ŠTĚPÁN CHÁB

Ministr pro evropské záležitost, tedy ministr stejně užitečný jako okap na poušti, umí říct pravdu bez obalu, na tvrdo a s řádným zaujetím pro zadané téma. Nedávno se pustil do probírání migrantů. České odmítání migrantů je dle něj jen nepochopení toho, že islám je mír a svět ohrožuje jen radikální islám. Pak ministerský zabrousil k válce na Ukrajině. A zase z něj vypadlo jádro pudla… až má člověk tendence vzít lopatu a takové jádro pudla někam hluboko pohřbít.

„My Češi jsme rádi v tom našem smrádku, ale teploučku. Prostě, tady se všichni známe. Neřekl bych, že jde o čistý rasismus. Je to spíš ta obava z neznáma. Je prokázáno, že větší obavy z muslimské migrace mají tam, kde žádný muslimský migrant není. V zemích, kde muslimští migranti žijí, jsou i ty no-go zóny, ale většina muslimů žije v míru se svými francouzskými, švédskými a jinými sousedy. Islám sám o sobě nebezpečný není. Nebezpečný je radikální islamismus,“ řekl pro Český rozhlas Martin Dvořák (STAN), ministr pro povinné zavádění okapů na Sahaře.

Jistě má pravdu, většina lidí napříč celou planetou a napříč všemi náboženstvími je hodná a tolerantní. Protože většina lidí má ráda onen smrádek a teploučko. Je to fajn pro život. Nenervovat se, jestli náhodou z no-go zóny, které ještě pár let zpátky takoví jako ministr pro povinné zavádění zavlažovacích systémů v rybnících popírali, nevybují nějaký násilí nakloněný jedinec. Francouzské ministerstvo vnitra vydalo zprávu, že v roce 2018 bylo zdokumentováno celkem 1063 případů útoků proti kostelům a jiným křesťanským objektům. Rok nato hořela katedrála Notre-Dame a sociální sítě se plnily videi oslavujících pobertů s očividně migrantským pozadím i nadšením.

V České republice kostely zpravidla nehoří. Není tu žádná radikalizovaná skupina těch, kteří by je zapalovali. A to je přece škoda. V Německu stouply útoky nožem na 21 tisíc ročně (za rok 2022), tedy 60 denně. I to je v pořádku. Většina je slušná a tolerantní. 60 útoků nožem denně. To je jen statistika. Mohlo by jich být i 500 denně. Nebo také 15 denně. Teď kde je ten průměr, který lze ještě akceptovat a tolerovat? Ale je zajímavé, jak Rakušanův stranický poddaný rozvíjí Rakušanem podepsaný migrační pakt. Oba ví, že vyplácet se z migrantů bude moc drahé, tak jejich vinou budeme muset přijímat migranty podle klíče nějakého mstivého eurobyrokrata, který má ještě v živé paměti český odpor ke kvótám. A jak vysokou si pak stanovíme hranici pro útoky s kudličkami v ruce?

Ministr pro hašení elektřiny vodou z kýblu pokračuje ve svém mýlení se obrátkou na válku na Ukrajině. V okamžiku, kdy i Rusko začíná mluvit o příměří a ukrajinská protiofenziva se odestála prakticky bez povšimnutí, začne ministerský hlásat do éteru, že pokud Ukrajina nezvítězí, zaútočí Rusko i na Českou republiku. To materiálně, obchodně, lidsky i politicky vyčerpané Rusko. „Pokud nezachráníme a nepodpoříme Ukrajinu, další na řadě jsme my, s tím se nedá nic dělat,“ pravil ministr pro kouření v nádrži s benzínem v CNN Prima News s manipulativní touhou vyvolat strach. Fascinující je ten konec jeho prohlášení: „…s tím se nedá nic dělat.“ Věc je pevně daná. Nedá se s ní nic dělat. Je to vlastně pravda, když hlavou naší diplomacie je jedinec, který si pomalovaný vodovkami (aby to šlo rychle smýt) hraje na indiány na válečné stezce.

Takové ukončení když jsem jednou použil v textu, byl jsem okamžitě nařčen z toho, že jsem dezinformátor. Po pár minutách jsem zkonstatoval, že je to pravda a od podobných tvrdých závěrů jsem ustoupil.

Ne tak ministr pro vzývání zlatého telete. Je až s podivem, jak pevnou součástí naší vlády je dogmatická ideologie. Vytratila se politika, nahradila ji víra. S vírou se schvaluje migrační pakt, s vírou se startuje ratifikace Istanbulské úmluvy, s vírou se chystá schválení manželství pro homosexuály (a následné adopce dětí týmiž), s vírou se hurtuje na Rusa, s vírou se rozjíždí Palermo pro solární barony, s vírou se podepisuje obranná dohoda. Víra je to dogmatická, plná naučených hesel a pocitu poníženosti před Západem a tedy ve snaze se mu zavděčit i přes vlastní ztrátu důstojnosti i životaschopnosti. Ale rozum v tom není. Jen víra plná dogmatismu. Teď vlastně máme ve vládě ty, kteří pohrdají vším českým smrádečkem a teploučkem a snaží se to tu převychovat. Jak říká ministr pro mouchy v zimě Martin Dvořák – s tím se nedá nic dělat.

Štěpán Cháb, Krajské listy

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (40 votes, average: 4,95 out of 5)
Loading...
57 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)