23.2.2023
Kategorie: Politika

Nouze naučila Dalibora housti!

Sdílejte článek:

MONIKA ČÍRTKOVÁ

Jako by nestačilo, že vláda každým svým politickým krokem zcela neguje své předvolební sliby. Teď ještě vyhlásila předsedkyně sněmovny stav legislativní nouze, aby vláda mohla pohodlně sebrat důchodcům nadcházející zákonné navýšení penzí.


Takže tu máme nouzi.

Stav legislativní nouze se podle jednacího řádu vyhlašuje “za mimořádných okolností, kdy jsou zásadním způsobem ohrožena základní práva a svobody občanů nebo bezpečnost státu nebo kdy státu hrozí značné hospodářské škody”.

Je očividné, že valorizace důchodů ohrožuje základní práva a svobody občanů a bezpečnost státu zásadním způsobem. Takový důchodce s peněženkou naditou bankovkami, které nestíhá utratit, představuje významné bezpečnostní riziko. Mohl by třeba jet na výlet nebo si koupit už druhé máslo v jednom měsíci. A nejspíš by, nezbedník, nechával zbytečně svítit v koupelně žárovku, když přece víme, že planeta hoří.

A ty hospodářské škody! Ono se o tom moc nemluví, ale ta hromada peněz, která se vyplácí důchodcům, je prostě jednou velkou hospodářskou škodou. Málo platné, kdyby se nevyplácely důchody, kolik mohlo zbýt na užitečné neziskové organizace, vychovávající chlapce k úctě k ženám, nehledě na to, že už se podezřele dlouho nezvýšily platy poslanců a je otázka, zda po nich můžeme seriózně chtít, aby pracovali za takovou almužnu.

Je zjevné, že zákonodárce při zakotvení pravidelné valorizace důchodů úplně přehlédl, jakou škodu nám ti důchodci každý měsíc působí. A teď by ta škoda měla být ještě větší.

To nemůžeme dopustit.

Nakonec, nahlédněme do naší hrdé historie.

Nouze naučila Dalibora housti.

Není žádný důvod, aby si český důchodce nevzal foukací harmoniku a nešel si na chvíli zahudlat třeba do nádražního vestibulu. Pořád lepší než hladomorna.

 

Monika Čírtková

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (28 votes, average: 4,79 out of 5)
Loading...
24 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)