16.5.2023
Kategorie: Politika

Nikdy, ale opravdu nikdy nezvedneme daně

Sdílejte článek:

JINDŘICH KULHAVÝ

Účel světí prostředky, jak se tak říká. Předvolební pětikoaliční sliby vzaly za své. Tak, jako po internetu kolují videa s Petrem Fialou zaznamenaná v první polovině minulého desetiletí, na nichž poměrně nehezký budoucí premiér rozčíleně hovoří o neschopnosti minulých vlád vzepřít se Bruselu, jeho zeleným úvahám a rozhodném odporu vůči migraci či ohrožení spalovacích motorů, na novějších záběrech již vytuněný budoucí předseda vlády společně s dalšími členy ODS mířícími do Strakovky jednoznačně popírá, že by po případném zvolení zvýšili daně. Stanjura dokonce tvrdí, že navýšení daně z nemovitosti by byla krádež, protože lidi nemohou trestat za to, že si postavili či koupili vlastní bydlení.

Po nově vyhlášeném záchranném balíčku je vše jinak. Vláda se té krádeže dopustila a přidala mnohé navíc. Z televizních obrazovek na nás střídavě hledí usměvaví či lehce dramaticky zamračení koaliční politici a sdělují nám cosi o nepopulárních opatřeních, která museli udělat proto, aby vrátili naši zemi mezi světovou elitu. Tam jsme sice byli maximálně za Přemysla Otakara II. či Karla IV., jehož narozeniny jsme mimochodem nedávno mohli oslavit, nicméně pravdou zůstává, že vyhlášené ,,úspory“ jsou skutečně vítané nikoliv s povděkem (s výjimkou zarytých a nemyslících skalních příznivců Pětikoalice a ČT), ale se vztekem bublajícím v každém logicky uvažujícím občanovi. Totální otočení v názorech proti předvolebním slibům tak odebírá této vládě mandát, který na základě nich od části občanů dostala. I když i to je sporné, protože volby ve skutečnosti vyhrálo ANO. Přesto se Fiala právě tímto mandátem ohání. Podíváme li se na nové volební průzkumy, bylo by tomu tak i nyní a ANO je v čele, ovšem s tím rozdílem, že by se do Sněmovny vrátila ČSSD (jako opravdu?), nově proniklo PRO, naopak mimo by zaparkovala Top09 a na hranici volitelnosti by zůstali STAN a pánbíčkáři. Ostatně Jurečka se usilovně snaží udělat vše proto, aby jeho strana příště zanikla. Jeho výrok o nedostatečně zaplacených politicích byl solí v ráně vládními krádežemi postižených občanů.

Samolibost Fialy, Pekarové a dalších výrazně kontrastuje s hospodářskými a ekonomickými ukazateli napovídajícími cosi o schopnostech vlády. Do nepopulárního pořadu OVM údajně k diskusi s Petrem Fialou nedorazil Andrej Babiš (byl li vůbec skutečně pozván), a tak prý proběhla One Man Show. Nevíme, televizi už přes rok nesledujeme, respektive tento diskusní pořad ne. Moravec je přeplácený profesionální proliberální elitní zaměstnanec ČT, z jehož manipulativního moderování se jen těžko dozvíme něco reálného. O Fialovi se zase ví, že se diskusím zásadně vyhýbá, protože nemá rád, když by mu někdo kladl nevhodné dotazy či mu oponoval. Nicméně premiér rozesílá na všechny strany signály, že z nastoupené cesty po roce plundrování české ekonomiky přesunem peněz do ukrajinských a jiných zahraničních kapes neustoupí. Velmi úsměvné bylo zjištění médií, že kdesi v balíčku je schovaná věta o tom, že politikům už zdaleka ne tak rychle porostou mzdy. Prý to vláda zapomněla národu sdělit. Zdá se, že tento počin byl buď tak umně skryt, aby si ho nikdo nevšimnul, zvláště před hlasováním o zvacím dopisu americké armádě, nebo tam prostě nic takového nebylo a média to náhodou objevila až když slyšela lidi nadávat a projevovat nespokojenost. Jde o další komediální vložku spojenou s vládním slepencem.

Opusťme horní patra politiky. Byl víkend a počasí, byť tvrzení o oteplování planety se už opravdu musíme smát, vyzývalo k opuštění domovů. Jenže, pokud nejedete vyloženě na svou chalupu, z níž za rok budete platit dvojnásobnou daň z nemovitosti, a rozhodnete se navštívit nějaké kulturní památky či přírodní krásy, narazíte všude, ale snad úplně na každém místě, na Ukrajince. Můžete jet na hrad, zámek, na lomy kolem Berouna, do Hřenska či Prachovských skal, na Šumavu či do Krkonoš, jít do centra Prahy či Brna, na každém místě slyšíte více ukrajinštinu než češtinu. Dokonce i večer v barech a na diskotékách je údajně poměrně přeukrajinizováno. Což probouzí otázku. Opravdu je u nás pouze údajných 750 000 přeběhlíků, nebo je to mnohem více? A kam zmizeli čeští turisté, když je čeština slyšet pouze u části obsluhy a menšiny lidí vyskytujících se na výletech? A kam zmizeli čeští zaměstnanci hypermarketů, a dokonce i menších prodejen? Zdá se, že se nám tu Ukrajinci definitivně uhnízdili a už se jich nezbavíme. Jaké to bude mít následky, to uvidíme už při nejbližších parlamentních volbách. Jsme si jistí, že Pětikoalice udělá vše pro legalizaci volebního práva těchto příchozích a nažene si chybějící voliče.

Tento týden se má projednávat ratifikace smlouvy znamenající ztrátu samostatnosti a svrchovanosti České republiky. Pokud Pětikoalice prosadí pobyt americké armády u nás, zbavíme se posledního výdobytku tzv. Sametové revoluce, tedy existence ČR bez přítomnosti cizích vojsk na našem území. Navíc US Army spadá pouze pod zákony USA a její výsady by u nás byly pro Čechy potupné a nebezpečné. Z ČR je tím nově terč pro přátelské ruské rakety. Což zní jako paradox, nicméně Rusy naše republika dosud nijak zvláště nezajímala, ovšem po příchodu Američanů budou vnímat ohrožení a americké lokace si vezmou na mušku. Milá vládo, děkujeme Vám tímto za vše a už konečně táhněte do propadliště dějin. Nikam jinam nepatříte.

Jindřich Kulhavý

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (29 votes, average: 4,76 out of 5)
Loading...
33 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)