21.4.2024
Kategorie: Ekonomika

Nemovitostí bude dostatek když je pořádně zdaníme

Sdílejte článek:

MILENA DOUŠKOVÁ

Svět se řítí k totalitě, despotismu a k choutkám ovládnout všechno a všechny. To není demokracie a sociální cítění, ale chuť ničit lidmi, kterými v zásadě pohrdají.

Zdroj:  Vyšší daně z nemovitostí by přinutily velké množství lidí v Praze, Brně a dalších městech prodávat své nemovitosti a na trhu by zavládl nadbytek. V Praze a Brně se ceny nemovitostí odtrhly od ekonomické reality. Češi byty vnímají jako investici, která nese slušný výnos. Na rozdíl od Polska, Německa či Francie v tuzemsku funguje kapitálový trh jen v omezené míře, takže na domácím trhu není kam investovat. Kdyby se razantně zvýšilo zdanění nemovitostí, výrazně by se snížila atraktivita nemovitostí jako investice. Pro normálního smrtelníka by se nevyplatilo držet dva či tři byty začal by masivní výprodej. V současnosti drží více nemovitostí každá bohatší rodina. Mezi bohatými lidmi pak nemovitosti často tvoří 70 až 80 procent majetku. Ceny v Praze šponují nahoru i cizinci z východu i západu, pro které je Praha atraktivní. A situaci nenapomáhá ani to, že se v hlavním města relativně málo a velmi pomalu staví. Je to politický problém, protože zvýšení daní může odradit velké množství voličů-vlastníků nemovitostí. Naopak přilákat může mladé voliče, kteří zakládají rodiny a vlastní bydlení si nemohou dovolit. První skupina je však výrazně větší.

Výtah z článku na Seznamu který mě upoutal už svým názvem Zdaňme byty a bude jich dost. 

Je neuvěřitelné, co všechno se u nás může stát. Zatím sice se to nestalo, ale jakmile se ti mizerové zakousnou do našich kapes, tak jsou jako buldoci. S kapsou vám ukousnou i kus zadnice. Co kdyby jste tam měli nějaký ukrytý prachy. Oni by vám vlezli pro kačku i do žaludku.

Máte několik bytů a drzost je využívat jako podnikání? Tak to teda ne holenkové. Oni vám to zdaní tak, že vám polezou oči z důlků. Nezajímá je, jak jste k nim přišli, protože jinak by zdanili například zloděje hornických bytů Bakalu, ale to ne. Oni si brousí zuby zuby na menší ryby a co je nejhorší, hlavně na malé rybičky, skoro potěr. Nezajímá je, že třeba dva mladí se vezmou, sestěhují a najednou mají jeden byt volný a tak ho pronajímají. Podle mne je to velmi rozumné, protože každý měsíc mají přilepšení k mizerných platům. Ať si zdaní všechny ty naše politiky, obchodníky a umělce a co se tím živí. Kolik z nich má byty které pronajímají. Je jich mezi nim docela dost. Jmenovat nebudu, všichni si to můžete dohledat.

Koho se to dotkne, je jako vždy ten potěr. Spousta z nás má vysněný domeček. Často postavený vlastníma rukama, nebo opravený po prarodičích či rodičích. Kolika násobně je stát zdanil je nestydaté. Stát jim nic nedal zadarmo. Naopak, ještě všichni zaplatili daně v materiálu a v řemeslnících. Každý rok se platí daň z nemovitosti která jim nepatří a vůbec by neměla existovat. Teď ji zvedli a ještě mají choutky zvednout ji tak, že ji lidé nebudou mít z čeho zaplatit. Budou muset domky prodávat a by se státní pokladna konečně nasytila? Takový bordel jako je v ČR snad není nikde jinde ve světě a lidé pořád mlčí a makají aby na všechno vydělali.

Pořád se píše jak jde svět doleva, ale já to tak nevidím. Svět se řítí k totalitě, despotismu a k choutkám ovládnout všechno a všechny. To není demokracie a sociální cítění, ale chuť ničit lidmi, kterými v zásadě pohrdají. Podle nich jsou neschopní, protože jsou dole a oni nahoře. Koukají se na lid přes prsty a mají pocit nedotknutelnosti. To však měli i pražští páni před tím, než letěli z okna na vidle. Všeho do času.

 

politikarina.cz

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
15 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)