7.3.2024
Kategorie: Multikulturní soužití

Německo bude do 20 let islámský stát: Frankfurt je první město, které instaluje do ulic muslimské religiózní osvětlení jako projev úcty k Ramadánu

Sdílejte článek:

ROMAN BEDNÁR

Večer 10. března se rozsvítí na pěší zóně v centru hlavního města Hesenska muslimské nápisy, zlaté hvězdy, barevné orientální lucerny, velké zářící měsíčky, barevné orientální lucerny i velké zdobené nápisy „Happy Ramadan“.

Němci dosud ve své zemi znali náboženské osvětlení jen z křesťanských Vánoc. Nyní muslimové dostávají svá vlastní, pro ně nádherná pohádková světla a budou je mít v ulicích Frankfurtu během ramadánu od 10. března do 9. dubna). A od nynějška samozřejmě i každoročně.

V Německu Alláh a Mohamed stále více vytlačují Ježíše.

Město Frankfurt nad Mohanem se chlubí, že je prvním městem v Německu, které má takové osvětlení zavěšeno. Přímo u Alte Oper. Vzorem pro Městské zastupitelstvo je Londýn, který v roce 2023 otevřel ramadánové osvětlení nedaleko slavného Piccadilly Circusu.

Největší muslimský náboženský svátek začíná v neděli. Od pondělí rána přijíždějí do Frankfurtu kamiony objednané městskou samosprávou, pracovníci vybalují hvězdy a měsíčky, vytahují světla a připojují je k městské elektrické síti.

V roce 2023 pod vedením Zelených, SPD (ti vládnou ve městě) a Zeleného odboru pro diverzitu a antidiskriminaci prosadilo vedení města v městském parlamentu svůj návrh proti hlasům CDU, aby se ve Frankfurtu poprvé zavěsilo ramadánové osvětlení.

Primátor k důvodu zavedení této „úžasné novinky“ řekl:

„Ve Frankfurtu nad Mohanem žije až do 150 000 muslimů a tvoří téměř 15 procent celkové populace.”

Primátor Jusuf Mike (rodák ze Sýrie) si myslí, že jejich příklad budou následovat i další německá města.

Po schválení návrhu, který nebyl masově medializován, je tiše i na radnici. Mnozí politici ve Frankfurtu jsou proto stavbou muslimského osvětlení naprosto překvapeni.

V prohlášení strany Zelených se nadšeně mj. uvádí:

“Muslimskou výzdobou během ramadánu město Frankfurt vysílá důležitý signál pro muslimský život, a tím zároveň oceňuje důležitost lidí muslimského vyznání v našem městě.”

Víceprimátorka Frankfurtu, rodačka z Íránu Nargess Eskandari-Grünberg (zelená), dohlížela na projekt instalování muslimských světel ramadánu a říká k tomu:

„Jsou to světla sounáležitosti, proti výhradám, proti diskriminaci, proti antimuslimskému rasismu a také proti antisemitismu (to poslední je ale jen cynickým výsměchem Židů).“

Ramadánová světla budou zavěšena na pěti obrovských ocelových lanech přes pěší zónu. Vše bylo zakoupeno nové ze zahraničí městem Frankfurt.

Pro srovnání: Vánoční osvětlení ve Frankfurtu stálo 75 000 eur.

Občané musí platit účet za muslimy! Městské osvětlení ramadánu bude stát daňové poplatníky až 100 000 eur.

Frankfurtská městská vláda, které dominují Zelení a SPD, projekt prosadila bez jakékoli veřejné diskuse.

Nezapojování občanů do veřejné diskuse není inteligentní demokratická politika! Jinými slovy je to diktatura německé „demokracie“.

Do dvaceti let vyhasnou v Německu světla (křesťany) a bude tam všude zářit jen (půl)měsíc (muslimů).

roman-bednar.com

Redakce
Latest posts by Redakce (see all)

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (18 votes, average: 5,00 out of 5)
Loading...
27 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)