14.3.2024
Kategorie: Ze světa

Nehrajme si se sirkami, když sedíme na sudu plném střelného prachu!

Sdílejte článek:

JINDŘICH RAJCHL

Jistě všichni cítíte, že v posledních dnech a týdnech dochází k výraznému nárůstu napětí mezi členskými státy NATO a Ruskou federací. Vše odpálil Emmanuel Macron, jenž svolal Pařížskou schůzku, aby si otestoval, které členské státy poblíž ruských hranic jsou natolik slepě servilní, že jsou ochotny riskovat otevřený konflikt s Ruskem vysláním svých vojáků do oblasti válečného konfliktu. Poté, co zjistil, že Holandsko, Litva a Estonsko jsou ochotny se na tuto sebedestruktivní misi okamžitě vydat, přičemž tuto možnost nevyloučili ani Fiala s Tuskem, rozjel se do Prahy aktivovat generála Pavla, jenž nám všem sdělil, že si tuto variantu máme ponechat otevřenou.


Od tohoto okamžiku se staly dvě zásadní věci.

1) Na sociálních sítích se objevila nahrávka rozhovoru vysokých důstojníků německého Bundeswehru, kterak diskutují útok na území Ruska raketami Taurus, jejichž dolet dosahuje až 500 km. Obsahem jejich konverzace je plán na odpálení raket tohoto typu z Ukrajiny, avšak s tím, že tento útok by byl přímo řízen německým vojenským velením z Berlína. Německo potvrdilo pravost této nahrávky, avšak zároveň ústy ministra obrany Borise Pistoriuse sdělilo, že „ač němečtí úředníci diskutovali možnost použití raket Taurus na Ukrajině, tak to rozhodně neznamená, že by jejich nasazení dostalo zelenou.“

Samozřejmě německá oficiální místa neopomněla uvést, že se jedná o „ruskou hybridní dezinformační kampaň s cílem rozvrátit jednotu Evropy.“

Může mi prosím někdo vysvětlit, jak lze dezinformovat tím, že někdo zveřejní evidentně pravou nahrávku nějakého rozhovoru? To už je fakt špatné i jako vtip.

Pověstnou třešničku na dort celému tomuto incidentu nasadil německý kancléř Olaf Scholz, když oznámil světu, že „to, čeho dosahují Britové a Francouzi, pokud jde o kontrolu cílů a doprovodnou kontrolu cílů, není v Německu možné.“ Tedy v podstatě propálil to, že Angličané (rakety Storm Shadow) a

Francouzi již tímto způsobem na Ukrajině operují.

2) Polský ministr zahraničí Radoslaw Sikorski pak následně k udivení všech veřejně sdělil, že vojenské jednotky některých členských států NATO již na Ukrajině už dávno operují a poděkoval zemím, které toto riziko podstupují.

Z této rekapitulace mi vycházejí pouze dvě možnosti – buď jsou němečtí a polští politici nesvéprávné osoby, které si neuvědomují, jak dalekosáhlé dopady mohou jejich slova způsobit (což nemohu vyloučit), nebo (a to považuji za výrazně pravděpodobnější) se jedná o zcela řízenou strategii, jak vyprovokovat Rusko k nějakému odvetnému kroku, jež by následně posloužil jako záminka pro plné zapojení členských států NATO do války na Ukrajině.

Základním předpokladem pro vznik jakékoliv války v historii nebyla žádná konkrétní událost (zastřelení Franze Ferdinanda, Gliwice, Tonkinský záliv, 9/11 atd.), nýbrž touha velmocí a finančních skupin, jez je ovládají, přeuspořádat aktuální geopolitické rozdělení světa či určité oblasti a získat ještě více moci a peněz. Tento stav nastává povětšinou s určitým časovým odstupem od války minulé, neboť propagandou zmanipulovaní občané již nemají osobní ani zprostředkovanou (před své rodiče) zkušenost s hrůzami a utrpením, jež každá válka přináší, a tak nadšeně hýkají při zaslechnutí jakékoliv “hrdinské” rétoriky o tom, jak je třeba pozvednout zbraň ve jménu nějakých vyšších hodnot povětšinou od lidí, kteří v životě žádnou v ruce nedrželi a kteří by při prvním výbuchu šrapnelu za jejich zády vzali nohy na ramena a pelášili zbaběle pryč.

Bohužel jsem přesvědčen, že se právě v takové historické situaci nacházíme. Zejména mladé generaci (čest výjimkám) létají hromy a blesky z prstů na jejich klávesnicích, tabletech a displejích mobilních telefonů, přičemž nadšeně aplaudují infantilně prostoduchým proválečným výkřikům Jany Černochové, Dany Drábové, Víta Rakušana a podobných orálních herojů.

Mediální mašinerie chrlí válečnou propagandu ostošest a finanční kruhy, které si platí jak tato média, tak i ony zaprodané politiky si mnou ruce, jak jim jejich plán dokonale vychází.

Hrozba vzniku konfliktu s naprosto nedozírnými následky je bohužel blíže než si myslíme. Protože mocní tohoto světa si takový konflikt evidentně přejí.

K tomu, aby svoji strategii dotáhli do destruktivního konce, stačí jediné – aby mlčící většina zůstala mlčet. A jako obvykle se probudila, až bude již příliš pozdě.

Proto apeluji na každého z vás – povstaňte, dokud je čas, pozvedněte svůj hlas a dejte jasně najevo, že válku za žádnou cenu nechcete. Že jste připraveni vybojovat si mír.

To je totiž, dámy a pánové, ta největší odvaha. Osobní odhodlanost každého z nás vystoupit ze své komfortní zóny a nahlas říct “ne, tentokrát nás do války nevtáhnete!”

23.3.2024 k tomu budeme mít všichni příležitost. Postavit se v srdci naší vlasti za sebe, za svou rodinu a za mír.

Já tam určitě budu. Přes všechny pomluvy, výhrůžky a umisťování na ukrajinské seznamy smrti. Nemají, jak mě zastrašit.

A co vy? Přijdete taky?

 

fb

Redakce

Sdílejte článek:
1 Star2 Stars3 Stars4 Stars5 Stars (25 votes, average: 4,96 out of 5)
Loading...
39 komentářů

Vložit komentář

Vaše e-mailová adresa nebude zveřejněna. Vyžadované informace jsou označeny *

:bye:  :good:  :negative:  :scratch:  :wacko:  :yahoo:  B-)  :heart:  :rose:  :-)  :whistle:  :yes:  :cry:  :mail:  :-(  :unsure:  ;-)